iGO Primo, NextGen - dodaci, skin, branding, lang, voice, ux, poi, speedcam...

Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Zdravo. Pokušavam da skontam šta predstavlja ova ikonica? Ako može mala pomoć.
ff71c88932885fb4dd8417b3cab137c0.jpg


Послато са SM-T280 уз помоћ Тапатока

Tipka Posalji GPS...

Ih Pero...covek je lepo napisao da korist Avic bez skina...a ti..."UKLONJENO JE". :D
Pa i ja sam mu lepo napisao da je vec uklonjeno ogranicenje.
Kakve veze ima da li, koji, skin i koju apk koristi. Ako uzme data.zip i speedcam.zip iz arhive nece da pogresi 100%.
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
380
Pero, nesto se cudno desilo...ubacio sam ovaj novi skin koji si poboljsao, i rekoh, 'ajd da probam. Prebacim na Francusku i u Podesavanjima...Upozorenja itd. nestane ono - Blizina za postavke upozorenja. Znaci kamere potpuno nestanu iz Podesavanja. Kada se vratim na Srbiju i kamere se vrate u podesavanjima.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Pero, nesto se cudno desilo...
Pa nista ajde da se igramo kao ti ne znas o cemu se radi a ja kao objasnim, i na kraju kao oboica ispadnemo pametni i dobijemo brdo pohvala za nase znanje.

Daklem dalji tekst se odnosi samo i iskljucivo na MOD verziju Pongo skina koja je prilagodjena nama, Originalna verzija NIJE prilagodjena nama i ne moze se koristi, to jest da ispravno radi, zato me originalna verzija ne interesuje da o njoj diskutujem (napredni korisnici ce sami sebi da podese/prilagode po zelji).

Kao prvo skin koji sam postavio (Pongo Skin MOD) podrazumeva sledece: ux folder, data.zip, sys, lang, voice, global_cfg.zip.
E sad speedcam:
Pongo skin ima opciju Autorad i obavezno je podesavanje u sys, a da ne davim pise kako se podesava.
[autorad]
disabled=0 ;(0=on, 1=off)
detect=10 ;(km/h)
Kamere i podesavanje
za kamere u meniju mogu da se prikazu na 2 nacina stalno (podesavanjem u sys) i privremeno do restarta aplikacije (dugi klik na ikonicu poi) ali bilo je mnogo puta reci o tome.

Znaci shodno svemu navedenom a vezano za podesavanje i nacin rada Pongo skina, izneo si nemoguc scenario.
Ako si koristio sve sto je dato za skin (ux folder, data.zip, sys, lang, voice, global_cfg.zip) kamere i podesavanja u meniju za nih, po pokretanju apk nisi smeo da vidis uopste, cak ni u Srbiji dok ih stalno (podesavanjem u sys disabled=1) ili privremeno (dugi klik na ikonicu poi) ne otkrijes/prikazes.

Ako je kojim slucajem pravljena neka kombinacija sa ostalim skinovima obavezno je iz ux foldera pored data.zip i speedcam.zip uzeti i auto_radar.zip.

Inace sve radi i testirano je koriscenjem apk:
Fake GPS location

El zasluzujem Like za objasnjenje...
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
380
Pa autorad je kod mene uvek - disabled=1. Dobro, ja ne koristim fakegps vec lockito al' je to isto. Kaa se prebacim na FR izgube se kamere u podesavanjima. Da ne bude zabune, malopre sam probao i sa drugima - Pal, Basar, Avic, kod svih se gube kamere kad prebacim na FR. Znaci istog trenutka, gledam kako kamere u podesavanjima nestaju ili se pojavljuju kad vratim na Srbiju.

SREDJENO!!! Nasao sam gresku. Kod mene je bila, naravno. ;)

Auh!!! Opet. Svajcarska...Sad sam probao Swiss. Tu se gube kamere u podesavanjima. Ajde ako nekoga ne mrzi nek proba. Koristim HERE mape. Za FR sam imao lose mape i kada sam ubacio HERE_2018.Q3_180918 sve je u redu. Medjutim i sa tim mapama Svajcarske ne vide se kamere. Probao i sa TomTom_2018.06_181005. Nema promene.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Pa autorad je kod mene uvek - disabled=1. Dobro, ja ne koristim fakegps vec lockito al' je to isto. Kaa se prebacim na FR izgube se kamere u podesavanjima. Da ne bude zabune, malopre sam probao i sa drugima - Pal, Basar, Avic, kod svih se gube kamere kad prebacim na FR. Znaci istog trenutka, gledam kako kamere u podesavanjima nestaju ili se pojavljuju kad vratim na Srbiju.

SREDJENO!!! Nasao sam gresku. Kod mene je bila, naravno. ;)
Auh!!! Opet. Svajcarska...Sad sam probao Swiss. Tu se gube kamere u podesavanjima. Ajde ako nekoga ne mrzi nek proba. Koristim HERE mape. Za FR sam imao lose mape i kada sam ubacio HERE_2018.Q3_180918 sve je u redu. Medjutim i sa tim mapama Svajcarske ne vide se kamere. Probao i sa TomTom_2018.06_181005. Nema promene.
E pa nece da moze... Ajde ovako...
Slabo citas postove i naravno da nece da radi kako treba. Znaci tamo bukvalno pise a i MORA da se ispostuje ali BUKVALNO sledece:

Kao prvo skin koji sam postavio (Pongo Skin MOD) podrazumeva sledece: ux folder, data.zip, sys, lang, voice, global_cfg.zip.
Znaci ne moze nista da koristis svoje i nista da menjas jer (ako/posto) ne znas kako.
Ako sam napiso da mora sve sto sam postavio to bukvalno i mislim a tako i treba. Ko ti je reko da bilo sta menjas u sys?
Neke od izmena u sys podrazumevaju i izmene lua fajlova u ux dodacima ili uklanjanje nekih od ux dodataka jer u suprotnom nastaju problemi.

Sta mislis zato ja objavljujem samo Pongo Skin i dodatke za njega?
Zato sto me samo taj skin interesuje i zato sto sam se posvetio samo tom skinu, i naravno upoznao ga malo ozbiljnije i detaljnije.


Posto trenutno imam vremena za bacanje/ubedjuvanje snimio sam jedan video kako to ispravno radi, kada se sve ispostuje po uputstvu.
Zbog duzine videa snimio sam samo za Francusku ali je isto i za Svajcarsku, pa pogledaj i shvati ces zasto kod tebe ne radi a kod mene radi, a naravno i ostali clanovi mogu da probaju, ali isklucivo prateci uputstva, nikako experimentisati ako se ne zna kako...
Video:smisi:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
380
Pero, u Israel je sve tvoje ( i sys od 12.12 koji si postavio)...i ne vidi kamere u podesavanjima!!! Ti kazes da si proverio i da sve radi. Koje mape ti koristis za Svajcarsku?
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Koju varijantu Avic-a koristiš?
I, da li si sys prilagodio Avic imenu foldera? To je i jedina promena koju si trebao da uradiš.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Sad vec postajemo neozbiljni...

-Kao prvo pogledaj video, provereno malo pre.
-Kao drugo sys 12.12 ne postoji vec je poslednji 10.12.
-Kao trece kazes:
autorad je kod mene uvek - disabled=1
a posle kazes:
u Israel je sve tvoje ( i sys od 12.12 koji si postavio)
Pa ako je sve moje, kod mene je disabled=0 a ne 1 prema tome to nije moje podesavanje.

Da ne bude zabune pomenute izmene su u skinu od 03.01.2019 sve sto je pre toga objavljeno ukljucujuci i skockane verzije ova izmena nije ukljucena, bice kada skockane verzije budu azurirane.
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
380
Da sys je 10.12. Ostalo...pa naravno da menjam autorad na disabled=1, to sam i pisao. I taj snimak sam pogledao i sta??? Francuska?! Sta je sa Svajcarskom? Zasto ne kazes koje mape koristis za Svajcarsku? Jesi li ti uopste i proverio Svajcarsku ili ne?
 
Natrag
Top