iGO NextGen SKOCKANE VERZIJE

Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Ajde ovako, da prvo probamo da ispostujemo par pravila i da se dogovorimo sta, gde i kako izmestamo...
Kao prvo prekopiras Baze_Folder na internu memoriju, instalras aplikaciju iz tog foldera i pokrenes. Uveris se da sve ispravno radi, da se vide sve mape i da sve funkcionise kako treba. Onda kreces u izmestanje dela content foldera.
Drugo ne izmesta se Baze_Folder u ovom tvom slucaju iGO_Pal, on ostaje na internoj memoriji gde mu je i mesto sa svim ostalim fajlovima i folderima, izmesta se samo sadrzaj content foldera.
Na SdCard kreiras folder addons i u njemu jos jedan folder content. U kreirani folder content kopirati/premestiti foldere map, poi, building, dem sa interne memorije.
U sys fail aktiviras has_secondary_root=1 i android_secondary_root_path="/storage/extSdCard/addons" gde umesto ovog extSdCard upisujes ime svoje SdCard.
Bitna Napomena:
Pravo Ime SdCard je najlakse da se vidi preko nekog file managera kao sto je Total Commander ili ES File Explorer. Ovo je bitno jer kao i u mom primeru dole fabricki File Manager naj cesce SdCard vidi prevod kao SD Kartica ali u stvari u mom primeru se kartica zove 8553-1C18 a to je tacna informacija koju je potrebno uneti u sys.
To na kraju izgleda ovako:
Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
13.03.2018
Poruka
497
Е, ово је већ други пар опанака, сасвим другачији него у првом посту, пробаћу и ово па јављам резултат.
Хвала на помоћи.

Моја намера је била да све буде на меморијској картици, јер је меморија мобилног очајна (1ГБ+8ГБ), зачас се напуни и толико успори мобилни да је то катастрофа.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Моја намера је била

Prvo rutuješ telefon, onda instaliras twrp, zatim instaliras xposed installer, onda instaliraš framework vodeći računa o tome šta je uređaj arm ili arm64 a na kraju xposed modul koji se zove XInternalSD. Ovaj modul SD Karticu uređaju predstavlja kao Internu memoriju i onda ništa nigde ne menjaš i nigde ništa ne izmeštaš samo iskopiraš baze folder na SD instaliraš i pokreneš i sve radi provereno bez ikakvog problema i izmeštanja.
El može tako?
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Ne mora tako komplikovano, ima softvera koji to rade. Kod nekih modela je sistemski moguće setovati je kao ekstenziju interne memorije.

A onda imaš problem ako se kartica ošteti ili crkne ili jednostavno mrdne.

Savršeno dovoljno je samo izmestiti content folder, "čist" softver je manji od ~50MB.
 
Učlanjen(a)
13.03.2018
Poruka
497
Успешно је инсталиран иГО Примо НГ са тодином скоцканом верзијом за једну партицију из поста #504.
Упутство из првог поста нема благе везе са реалношћу и не даје успешан резултат.
Није баш јасно која је суштина те једне партиције кад се део измешта на другу партицију.
Захваљујем Бокију на корисном коментару.
 
Učlanjen(a)
09.11.2011
Poruka
53
Zdravo, posle ubacivanja novih Here mapa 2021 Q4 u IgoNextGen 9,18,27,687579 Pongo skin, morao sam da izbrisem Save folder. Kada sam podesio navigaciju primetio sam da ne radi online stanje na putevima i vremenska prognoza (do tada je radilo). Navigacija je podesena i za jedno i za drugo. Pokusao sam da nadjem te teme u postovima ali nisam uspeo. A i ne vidim prekrsajne kamere. U UX je ubacen ZIP speedcam, a u SYS sam stavio :

[autorad]
;(brzina ispod koje se prekrsajne kamere i podesavanja za njih sakrivaju);
disabled=1
;(0=on, 1=off);
detect=10
;(km/h);
 
Učlanjen(a)
09.11.2011
Poruka
53
Kreni sve iz početka (nema potrebe za brisanjem bilo čega samo dodati nove mape) a i speedcam si pogrešno podesio, daklem jovo nanovo ili
Preuzmi "moje" SKOCKANE VERZIJE i samo zameni mape i gas u patos...
Tvoju skockanu verziju i koristim već duže vreme.

Verovatno sam pogrešio umesto 0 sam stavio 1
I prošle mape kada sam zamenio isto nisam mogao da startujem aplikaciju pa sam morao da instaliram novu.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Ako koristiš "moju" SKOCKANU NextGen verziju PROVERENO ti nisu potrebne bilo kakve izmene. Jednostavno obrišeš stare mape dodaš nove i to je to eventualno jedan prelaz sa HERE na TomTom i nazad.

Čak možeš i da obrišeš sve mape aplikacija će ipak da se podigne samo neće biti ulica puteva itd. Pokretanje Aplikacije nema veze sa mapama sem u izuzetnim slučajevima (parkira se dogodilo) da basemap nije bio kako treba pa je aplikacija pucala prilikom podizanja. U svim ostalim slučajevima kada ostali sadržaj ne valja aplikacija se normalno podiže i radi ali puca prilikom izracunavanja rute ali samo pokretanje ne zavisi od mapa.

Daklem preuzmeš novu poslednju verziju u kojoj je već dodata poslednja verzija Here i TomTom Srbija i samo dodaš to što ti treba i PROVERENO mora da radi.
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Odavno se nisam bavio navigacijama pa mi je zadnja bila iGO nextgen 9.18.27.687519. jan 26 2017 verzija 03.mart 2020 skockana verzija sa pongo skinom od Toda81 na Samsungu S7 EDGE i jos uvek mi radi ali sam promenio telefon pa mi treba vasa pomoc.
Sta sada da instaliram u pitanju je Samsung S21 FE,nema memorijsku karticu i sve ide na jednu particiju,tel ima android 12,one UI 4.1 i nije rutovan?
 
Natrag
Top