iGO NextGen SKOCKANE VERZIJE

Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
13
A zasto se to da pravim?
Isto se hvata jel addons ili Igo Nextgen/content/

Ranije kad sam se intesivno bavio sa Igo to je tako nekako islo.
Ali mislim da je u pitanju te ";"

Probacu
 
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
13
Moja greska su bile ";" znaci trebao sam da ih sklonim.
I od kad sam sklonio Nextgen radi sa Content iz kartice!!!!!
I u Direktorijumu sa interne kartice je Content komplet izbrisan.
Evo vam slike kako izgleda upravo.
 

Prilozi

  • 1559392786594.jpg
    1559392786594.jpg
    43,3 KB · Pregleda: 53
  • 1559393168790.jpg
    1559393168790.jpg
    46,4 KB · Pregleda: 56
  • 1559393196668.jpg
    1559393196668.jpg
    77,1 KB · Pregleda: 65
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
A zasto se to da pravim?
Isto se hvata jel addons ili Igo Nextgen/content/
I opet ista stvar i pocetnicka greska.
Vidis i jeste i nije isto. iGO u nekim sitacijama nekako vise voli folder addons nego nesto drugo.

E sad ovo vezano za izmestanje celog folder content.
Uputstva koja se ovde daju treba da budu multifunkcionalna, znaci da odgovaraju svima.
Na nekim uredjaima iGO nece da se pokrene ako na Internoj memoriji nema global_cfg ili ako na internoj memoriji u folderu content/map nema samo basemap onda iGO nece da ti vidi mape ili ako nemas dozvolu pisanja na SdCard ona ce da te zeza speedcam zbog nemogucnosti kreiranja speedcam.spdb kod dodavanja novih speedcam upozorenja ili novih kamera itd, itd.

I sad zasto bi ti izmestao kompletan folder content rizukujuci da nesto podje kao ne treba odmah sada ili kasnije (po azuriranju uredjaja ili ako to isto instaliras na nekom drugom uredjaju) a time bukvalno nista ne dobijas.
Kada premestis map, poi, building, i dem u content ti ostaje 15 do 20MB.
Cuj ustedeo si silu praznog prostora lang i voice 150 kilobajta, global_cfg celih 7mb da ne pominjem scheme gde je svaka oko 5kb, sve u svemu prazan prostor kolko oces a samo jedan jedini fbl fail Russia_HERE_2018.Q4_181205.fbl je oko 600mb. Na stranu da je svakom urejaju lakse da cita sa interne memorije nego sa SdCard.

Mnogo rizika zbog malo prostora, ali kao sto rekoh pocetnicke greske koje sam i ja nekada pravio...
 
Učlanjen(a)
10.05.2012
Poruka
19
Pero, pa baš zbog toga, što su unapred "podešene", zato pojedinci i imaju problem "da ne može da se instalira, da ne može da se pokrene, da iskače crni ekran". Potraži svoje postove iz 2017, pa ćeš se setiti da se to svakom dešava... "Daj mi ribu, nahranićeš me danas. Nauči me da pecam, nahranićeš me za ceo život" (ovo sam već više puta citirao, ali su urednici uvek brisali!?!) Eto, to ti je razlika između skockanih i neskockanih...
@rasazyu daj malo "detalja" i kreni od početka, ako želiš sam da rešiš problem... Skoro da sam siguran, obzirom na uređaj koji imaš, da se nu tvom sys.txt u odeljku [folders] pod linked_root_list=.... uopšte ne nalazi naziv tvoje interne memorije, kao jedna od opcija... Na primer


evo sta pise u sys

[folders]
;data_folder_name="iGO"
data_folder_name="iGO_Israel"
;data_folder_name="iGO_Pal"
;data_folder_name="iGO_Basar"
;data_folder_name="iGO_Avic"
;data_folder_name="iGO_Gift"
;data_folder_name="iGO_World"
;data_folder_name="iGO_NextGen"
;data_folder_name="iGO_Africa"
linked_root_list="/storage/emulated/0 /storage/MicroSD /extsd /storage/extsd0 /mnt/extsd0 /mnt/storage/extsd0 /external_sd0/mnt/sdcard/external_sd0 /mnt/external_sd0 /mnt/sdcard/external_sd /sdcard2 /sdcard /sdcard/sd /mnt/sdcard /mnt/sd /mnt /storage /mnt/extSdCard /mnt/external_sd /mnt/sdcard/external_sd /sdcard/external_sd /storage/extSdCard"
;has_secondary_root=1
;content="/storage/extSdCard/addons"
;android_secondary_root_path="/storage/extSdCard/addons"
;sdcardpath="%root%/extSdCard/"


kazi mi sta te jos zanima od detalja.
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Trebao si malo da razmisliš. Ne treba nam tvoj sys, on je apsolutno generički.
Potreban nam je realni naziv tvojih storage particija posle apdejta.
Dakle, pokreni X-Plore File manager, ili neki sličan, i pročitaj kako ih sistem vidi.
A onda i sam možeš da uporediš sa spiskom pod "linked_root_list".

Pored toga pročačkaj sve stavke pod security opcijama u sistemu. Vrlo je verovatno da moraš ručno da dodeliš potrebne dozvole navi softveru.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WOB
Učlanjen(a)
10.05.2012
Poruka
19
Trebao si malo da razmisliš. Ne treba nam tvoj sys, on je apsolutno generički.
Potreban nam je realni naziv tvojih storage particija posle apdejta.
Dakle, pokreni X-Plore File manager, ili neki sličan, i pročitaj kako ih sistem vidi.
A onda i sam možeš da uporediš sa spiskom pod "linked_root_list".

Pored toga pročačkaj sve stavke pod security opcijama u sistemu. Vrlo je verovatno da moraš ručno da dodeliš potrebne dozvole navi softveru.
na x-plore pise da mi je:
internal shared storage
/sdcard


izvini ako sam dosadan ali nikako da resim problem. jel mozes ti da mi posaljes neku drugu verziju nextgen izraela ili . primo isto tako ne mogu da instaliram jer me zeza rezolucija i na forumu za primo sam postavio problem ali nikako i to da resim jer koliko sam provalio za primo mi treba malo vise podesavanja a za nextgen on sve automatski radi. takodje sam na primo uspeo da podesim na nekom starom telefonu sva ona podesavanja za rezolucije ali sada na ovoj nikako ne uspevam.
e da upisao sam na sys ovu novu putanju internalshared stotrage/sdcard ali se isto desava i u security podesavanjima imam sve dozvole koliko sam ja nasao. znaci crn ekran pa crn!!!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Koji mobilni je u pitanju?
Ne može da te zeza rezolucija, Nextgen je full adaptivan, vektorski bazirana aplikacija. Njega rezolucija ne dotiče preterano.
Zeza te nešto drugo. Video sam takve probleme kod novijih Huaweija i Xiaomija.
Na nekim novijim uređajima sa Pitom, neće da radi Izrael. Tačka. Neće ni stariji Basar npr.
Što se tiče Primo-a, postoji full varijanta koja može da radi svuda, jedino ne može na Androidu izdanja 8 - Oreo (ne radi nijedan Primo na njemu!)
Evo dodao sam ga ovde:
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.08.2013
Poruka
16
Instalirao sam skockanu verziju IGO Israel NG sa Pongo skinom (06.04.2019)- za jednu particiju.Sve radi ok,ali kako podesiti rezoluciju da se prikazuje na celom ekranu?U pitanju je Samsung S10+.Evo i screenshot-a.
 

Prilozi

  • Screenshot_20190603-164722_ISRAEL.jpg
    Screenshot_20190603-164722_ISRAEL.jpg
    43,7 KB · Pregleda: 58
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
Instalirao sam skockanu verziju IGO Israel NG sa Pongo skinom (06.04.2019)- za jednu particiju.Sve radi ok,ali kako podesiti rezoluciju da se prikazuje na celom ekranu?U pitanju je Samsung S10+.

Dve napomene
  • Prikaz u FullScreen režimu kod novih uređaja i sistema, prvenstveno zavisi od UI-a. Donja statusna traka skoro da uopšte ne može da se sakrije, čak ne pomažu ni third-party aplikacije
  • Izrael, koliko god da je dobar (najbolji), pomalo je star. Njegove rutine nisu baš u najboljoj korelaciji sa modernim Androidima
 
Natrag
Top