iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.259
Mape sam skinuo preko torenta koji je postavio toda81 to su te zadnje mape koje su ispravljene ali problem i dalje postoji...:(
Uradis test.
Skines samo mapu jedne zemlje, budi siguran da nema duplikata ni jednog fajla (vazi za sve fajlove ne zaboravi hnr) i probas.
Kad proradi sa jednom onda dodaj jos neku pa probas rutiranje kroz vise zemalja.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
68
Uradis test.
Skines samo mapu jedne zemlje, budi siguran da nema duplikata ni jednog fajla (vazi za sve fajlove ne zaboravi hnr) i probas.
Kad proradi sa jednom onda dodaj jos neku pa probas rutiranje kroz vise zemalja.

ok, probacu sutra pa javljam dal je resilo problem

edit: druze probao sam danas mapu po mapu, prvo Češku jer mi ona najviše treba, potom Nemačku, pa Slovačku, pa Madjarsku i opet isto. Obrisao sam i ostale fajlove building, poi i speedcam i ubacivao samo one koju sam zemlju u tom trenutku ubacivao u navigaciju ali dzabe i dalje izbacuje...

edit 2: ima li neko resenje kako da ponovo pokrenem navigaciju?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.07.2010
Poruka
7
Eh druže to ti je pitanje na koje odgovor treba da bude veličine jednog dobrog diplomskog rada.

Manje više isto iskreno nemas.potrebe. Moj savjet je da skines čistu verziju iGO_Gift BEZ SKINA druže svijet sa njom.mozes.obici.

Moj savjet ako si početnik ne uzimaj iGO koji ima skin. (Skin je dodatno modifikovan set modula koji mijenjaju izgked navi i daju neke nove funkcije koje eto nekima fale). Neki tvrde da nema razlike ja pak mislim da ima i meni je ljepša fabricka navi pregledna i brza (stabilna). Traži da ti ubace obican iGO_Gift bez skina vjeruj mi navozat ćeš se. Ja od 2012 vozim sa iGO i jos.me nije izdao. U njemačkoj evo Israel.ili Gift oba bez skina.minimalan broj ux (dodataka) i jbt kao Mazda benzin sipaj gorivo, mjenjaj ulje i vozi :):):)

iGO_Israel/Gift original NO SKIN!!! and only than you have fast and stable navigation.

Molio bih kao početnik ako neko može postaviti link za taj iGO bez skina , po mogućstvu koji se instališe na internu particiju.
Hvala na pomoći

edit: telefon nije rutovan i ima android 7 , 4gb/64 ako nešto znači.
probao sam taj :
#2,556
Imaš iGO_pal ovde
https://serbianforum.org/threads/igo-nextgen-gps-navigacija.571773/post-2222267

to je mene sludilo, ja se sa starim igo primo i snalazio a sa ovim nisam znao ni da podesim da se gps uključi a da ne pričam ostalo, sramota me....
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
Pa druze vidi tamo sta ti se svidja...jer sve mozes SAM SEBI SVE DA SREDIS
Ja trenutno imam iGO_Pal i vec sam dosta s njim presao kilometara i nema nijednog problema. Cak sam nekim ljudima dao i sve radi za 10.

Znam da tebi kao pocetniku sve je mozda malo zbunjujuce ali ajd da ti pokusam u kratkim crtama pojasnim.

Nadam se da mi kolege programeri i iskusniji iGO korisnici nece zamjeriti na ovim pojednostavljenim opisima.

Imas vise verzija iGO NextGen verzije

iGO_Israel (vazi za najpopularniju verziju)
iGO_Pal (Pal - Palestina - skoro ista verzija sa manjim izmjenama koda i osjetno brza. ).
iGO_Gift - (Odlicna verzija, neka vrsta brata iGO_Israel sa modifikacijama da bi imao sve opcije koje su dosle automatski sa Israel)
iGO_World (jedina verzija koju mi mozemo legalno kupiti na Balkanu - stabilna i brza ali NEMA kamionski mod koliko znam)
iGO_Avic (Specijalno radjena verzija za Pioneer uredjaje, radi jako stabilno i na Androidu, IZUZETNO BRZA).
iGO_Africa - (Nema internet opcije)
iGO_Motrex - (Probao nista "spesl" i ne rade sve licence)
iGO_Basar - (Turska verzija - NEMA KAMIONSKI mode bez intervencije).

Ima ovdje jos dosta verzija sto za Android sto za WinCE ili iOS ali da te ne bunim neka ova lista bude ta.

Kao sto sam gore naveo ovo su jako pojednostavljeni opisi da tebi bude lakse da se snadjes a ima tu jos puno detalja kojim se ove verzije razlikuju.

Eh ja evo koristim iGO_PAL i nema nikakvih problema i rade sve opcije.

Nadji sebi verziju koja ti odgovara
Skini arhivu i unutra ces naci sledece: BAR BI TREBAO

Struktura foldera na internoj memoriji ovako treba da izgleda:
Link na sliku mog iGO_PAL foldera i kako treba a izgleda kada otvoris iGO_Pal npr.
SLIKA STRUKTURE

Unutra treba da imas:
iGO_nekaverzija.apk - SETUP/PROGRAM tu ces da kliknes da se program instalira...
Content folder - SLIKA FOLDERA
unutra njega ti idu:
map - karte (fbl, fpa, fda, fps, ftr, fjw - da ne idemo u detalje to su mape, znakovi, brzina puta, kamionske zabrane, raskrnice itd)
poi, - .poi (interesne tacke - hotel, restoran, benziska itd)
building - 3dc, 3dl - (zgrade)
dem - .dem (reljef terena)

Ovo moras ovako da ispostujes znaci kako je navedeno gore iznad u te foldere mora da idu files koje skines u sekciji MAPE i u svaki of foldera moras ubaciti tacno kako je navedeno jer program tako cita.

speedcam
U speedcam idu kamere naziv drzave.txt
SPEEDCAM

voice - tu idu glasovi
Glasovi

lang - Jezik programa

Ostale necu pojasnjavati jer nema potrebe.

Vracamo se u glavni folder - root folder - base folder kako to neko naziva. Tu treba da imas sledece
GLAVNI FOLDER

Kao sto vidis imas iGO_Pal.apk - PROGRAM/SETUP
UX - sve one silne opcije i ovo je mjesto gdje se ubacuju SKINOVI i opcije koje ti trebaju - UKRATKO NE DIRAJ ako nisi siguran za sta je odredjena opcija.
DATA.zip - Rezolucija i odredjeni graficki elementi
SYS - lista komandi za odredjene fukncije programa - dio gdje odredjujemo gdje cemo mape ako ih zelimo na SD karticu. Ovdje se programo unese rucno lokacija gdje ce mape biti pod sekcijom.

;has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/storage/24D7-D4AD/Android/igo_maps

Ako zelis sve na internu SVE OVO IZNAD ZANEMARI.

SAVE folder - Ovdje program cuva sve tvoje postavke, rute, favorite itd. U prinicipu ako ces se igrati sa programom ili raditi reinstall ovaj folder mozes sacuvati i ponovo ga ucitati da se vrate sve tvoje opcije. Cesto kod nekih vecih izmjena potrebno je ovaj brisati sadrzaj ovog foldera da bi neke promjene nastupile. Za sada ZANEMARI ovaj folder.

LICENSE - Ovo je do skora bio jako bitan folder jer nismo imali fully cracked verziju ali sa novim verzijama koje su 100% cracked ovaj folder se sam puni licencama i program radi bez problema.

Sve ostale foldere zanemari. Puno togra mozda i nisam treba da ti pisema li eto cisto onako amaterski da imas sliku o cemu se ovdje radi.

Tvoj posao je sledeci:
- Skini sebi neku verziju (npr iGO_Pal)
- Raspakuj i na internu memoriju kopiraj i daj tacan naziv iGO_Pal. Ovo je jako bitno inace program nece da radi.
Ne mozes dati nekakakav svoj naziv, nego naziv koji je osoba koja je postavila POST navela.
- Unutar njega treba da imas osnovno sto sam naveo gore
iGO_nekaverzija.apk
content - unutra njega MORAS DA IMAS - voices,map,poi, building, dem, global_cfg,
license
ux
data.zip
save


Mape moras da skines ovdje na forumu i da ih ubacis kako je gore navedeno odredjene extenzije u tacno za sto navedene foldere...

Eto druze, nadam se da ovako na brzinu nisam zakomplicirao ovaj post i moja nada je da ce ti biti jasnije da sam sebi sklopis iGO kako tebi odgovara i bez skina.

Skinovi obicno nose naziv PONGO, ARIMI ili VW obicno kada ih raspakujes oni nose naziv UX i taj UX folder treba da zamjenis sa svojim. NEMOJ!!! Ne diraj nista, ne diraj svoj ux ostavi onakav kakav jeste. S vremenom kako budes ucio brisi/dodaji odredjene ux zipove unutar UX foldera.

Ako sve ovo iznad ne bude jasno javi se u PP pa ti mozda budem smio ubaciti svoj DEFAULTNI OCISCENJI iGO_Pal koji ima samo ono sto pravom vozacu treba. Tvoj posao bi bio da pak sam skines mape i ubacis tamo gdje im je mjesto. Nadam se da nece biti potrebe i da je sve jasno objasnjeno. Ja volim igo i ja sam skoro svaku stranicu iscitao davno i naravno dosta toga zaboravio vec ali po potrebi sjedem i sve iznova iscitam :)

Sretan put i vozi pazljivo...
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.259
I znas kad ce skroz neiskusni korisnik sve to da pohvata i odradi...
Za skroz neiskusne korisnike jedino resenje su skockane verzije, sad sa ili bez skina svejedno, iako mi nije jasno zasto neiskusni korisnici beze od skinova al dobro sad nema veze.
DEFAULTNI OCISCENJI iGO_Pal koji ima samo ono sto pravom vozacu treba
Pravim vozacima ne treba navigacija, oni su naucili put napamet...:smisi:
 
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
Ma da trebao sam ovo prebaciti nasem dr. za skockane verzije @toda81 :) Ako nista nadam se da ce malo biti jasnije. Znam da sam ovo nabacao ne bas organizirano ali ovako u kratkim crtama možda bude jasnije. Kontam ako korisnik ima volje možda se malo i sam potrudi za ovo osnovno. Za komplilovanije stvari i ja sam tražim pomoć.

Na kraju tu je drug @toda81 sa svojim rješenjima koja uvijek rjese problem novih korisnika.

A sto se tiče gore Quota o pravim vozačima možda sam to malo pogrešno formulisao ali činjenica je sa iGO ne treba skin da bi sve radilo i bez problema vozilo se. Sam sam dokaz tome kao i armija vozača. Poena je da početniku NE TREBA kao i većini eh sada.za nekim custom potrebama je već druga priča.
 
Natrag
Top