iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
Kao što već reče iGO_Fan, stvarno je bila plodna ova diskusija u zadnjih par strana pa se i ja sa svoje strane zahvaljujem njenim učesnicima koji su je učinili tako plodnom, a ja inace, pošto sam stvarno vrlo studiozan evo već najmanje desetak puta iscitavam iznova sve postove u želji da izvučem esencijalno iz njih i po mogućnosti utičem na uspešno rešenje prijavljenih problema. I ima pomaka. :)

Rešio sam problem koji je Bokiju (a i meni itekako) smetao na Avic - to je onaj problem gde je prosto bilo nemoguće menjati sheme tako da se Avic ne umeša i ipak oboji ulice onako kako on misli da treba. Prvobitno sam mislio da on to radi po nekom PRINCIPU a poštujući kategoriju puta ali kada sam uvideo da jednu te istu ulicu jednom oboji u braon, drugi put u plavo, treći put u ciklamu... shvatio sam da možda i poštuje kategoriju puta ali da nije dosledan. Meni je to osim u estetskom smislu (koga bih mogao da zanemarim) smetalo i zbog toga što po mom mišljenju a to je mišljenje Beogradsko taksiste, ozbiljno narušava NAJBITNIJI feature iGO aplikacija u globalu, a to je sposobnost da dole u sredini a ispod kursora prikazuje ulicu I BROJ pored koga prolazimo. Avicu se dešavalo da na skoro crnoj podlozi izbaci ove podatke u boji ulice kojom prolazis, a rekosmo već da je tu izmenu boja radio potpuno random, što je dovodilo do situacija da imamo braon ili tamno ljubičasti podatak na skoro crnoj podlozi a što je onda neupotrebljivo. E pa rešavajući problem koji je naveo Boki ja sam usput rešio i ovaj, za svakoga ko profesionalno odlazi na više adresa svakodnevno, najveći problem. Od toga će imati korist naravno i vozači amateri a sve što budem uradio objaviću javno tek na kraju kao gotovu celinu a posle inicijalne provere kvalitetnih učesnika ove diskusije.
Rekoh vec da sam vrlo studiozan što znači da nisam zaboravio ni problem sitnih slova na Androidu 6 koji su naveli @pera.simic i @JaSamBG - nisam siguran da ćete biti i vi zadovoljni ali ja sam na svom uređaju primetio dodatno poboljsanje posle sledećeg zapisa u sys.txt:

[ui]
screen_x=1280
screen_y=720

Naravno svako treba upis da prilagodi PUNOJ rezoluciji svog uredjaja a data.zip treba da bude Avicov od 6.1MB (bez Xxxhdpi foldera).

Entuzijazam prema Avic koji su pokazali @akineki i @JaSamBG se preneo i na mene pa pošto je rešeno ono što mi je najviše smetalo, ne samo zbog brzine već i zbog toga što mi estetski najviše odgovara, on će biti moj prvi izbor barem u narednom periodu iako sam potpuno svestan da su, globalno poredivsi, od njega bolji i funkcionalniji i Israel i Pal. I samo oni!
Jesam li već napisao da sam vrlo studiozan? ( :D ) ...napisao ili ne ali sušta je istina da je i za @iGO_Fan "projekat iGO_Spartak" najbolje polazište upravo Avic jer on a priori već nema sve one servise i funkcionalnosti koji su njemu suvišni na Israel, Pal, Gift... a posto sam vec tako studiozan ( ) nikako ne bih smeo da preskočim primedbu @pera.simic u vezi želja i traženja neiskusnih (=letnjih) korisnika, pa cu ponovo kreirati .apk koja će sve sama da radi. Korisnik će trebati samo da skuva kafu. Bez sale, eto tako ja vidim "projekat iGO_Spartak" - doći do esencijalnog i učiniti to maksimalno idiotfriendly.

Kada budem imao alfa .apk očekujem da ćete mi vi čije mišljenje je najvažnije izaći u susret kritikama i savetima za njeno poboljšavanje. Slacu vam link na PP. Unapred hvala za vaše vreme, znanje i kritički pristup. :)

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
374
@Mapkc Hvala ti na trudu. Probao sam to sto si napisao. Zatim sam to ostavio a obrisao - rawdisplay i nece. Probao sam i sa zamenom fontova u data. Nepromenjeno. :(
 
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
Pa da druže, znas sta ja čak uzmem sve i podesim i snimim tako podešeno upload sa save folderom. Tako kada nekom.snimam.ili šaljem oni samo Copy Paste Install Run. I naravno ubace mape.itd.

Kada ćeš objaviti ono o čemu si pričao i ja volim AvicSync iskreno samo i mene jr nerviralo to mjenjane boja.

iGO
 
Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
Nisi ti dobro ispratio video jer ovo je vise od toga što si ti opisao. U folderu iGO_Avic je samo .apk fajl koji pokreneš i sve se samo završi. ;)

Završio sam i zadovoljniji sam nego što sam mislio da ću biti na prvu loptu tako da slobodno mogu da kažem da nije u alfa stanju već u RC. Šaljem ti link ka svom cloudu ali te molim da taj link ne objavljujes nego da napraviš mirror link za druge. Hvala!

Da, unutra su Geo sadržaji samo za Srbiju a takodje i jezik i glas.

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
Učlanjen(a)
18.05.2014
Poruka
6
Igo Israel instaliran na Prestigio geo vision tour 3 povremeno uz Natašu govori na Ruskom. Možda zna netko kako kako to riješiti.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.620
A odakle si skinuo taj izrael? I koji skin?
Mislim da zapravo govori litvanski. Samo jedno pakovanje govori ruski, moguće je ipak da si povukao njega.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Igo Israel instaliran na Prestigio geo vision tour 3 povremeno uz Natašu govori na Ruskom. Možda zna netko kako kako to riješiti.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Obisi phoneme ako imas i obrisi sve sto nije na srpski u folderu
iGO_Israel\ui_nextgen\audio
EDIT:
Mene samo buni ta "Nataša" gde nju nadje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.05.2014
Poruka
6
Phenome obrisao i to nije, a u folderu iGO_Israel\ui_nextgen\audio
ima jako puno fajlova i niti jedan nemogu povezati sa Ruskim ili Litvanskim jezikom.
Nataša govori na Hrvatskom.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
U dva posta nisi nasao za shodno da napises da u stvari koristis Pongo skin i to tu i tu verziju?! A pises o nazivu softvera koja ama bas nikakve veze nema sa problemom. Pri tom, iako ti covek napise da pobrises sve te nasnimljene audio fajlove ti to ne uradis iako medju njima ima svega ali milijardu % nema fajlova na hrvatskom (i ne sekiraj se, Natasa ce ostati jer ona i nije medju tim fajlovima). Stvarno mi nije jasno, ako sam neces da pomognes sebi, kako onda mi mozemo da ti pomognemo? Kako da mi donosimo zakljucke na osnovu tako sturog opisa problema kada ti kome su dostupni svi zivi podaci o problemu, to ne mozes?

Astal da blista bejbi!
 
Natrag
Top