iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
Ma 'ajde, ja ni to ne bih primetio da mi nisi skrenuo paznju.
Prvo pomisljam da mozda ima veze sa skinom a kao drugo mi pada napamet mogucnost da je u samom data.zip drukcije podesenje za velicinu fonta? Idem iz znatizelje da proverim ima li razlike izmedju originalnog Avic-ovog i nekog drugog...

EDIT: Evo ga, prvi SS je sa originalnim Avic data.zip (6,1MB) a drugi sa Motrex (17MB).

d68b16dc41fa3310511154afaa037ea1.jpg

5ffe04fb056bb8d0497dfa467d0964f2.jpg

...dok su stari skrinsoti bili sa Israel-ovim data.zip (6,9MB)

EDITT: ...Merio sam, na prvu se ne primecuje ali ipak je font najmanji sa Israel data.zip (6,9MB). I laku noc, mora malo i da se spava ...a vi merkajte, mozda me umor i prevario.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
374
Kod mene je sve original - Avic od 10.4.'17. onaj komplet krekovan, samo sam dodao par ux-eva koji ne remete nista.

Ova dva sto si postavio...isti.

Ma 'ajde, ja ni to ne bih primetio da mi nisi skrenuo paznju.
He, sta da se radi, stizu godine... ;)
 
Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
Mozda nisi procitao moj poslednji Edit, u pravu si ima razlike i u vezi je sa data.zip ...ne treba da bude 6,9MB.

Astal da blista bejbi!
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
374
Orig. data za avicsync je 6.13. i taj je kod mene. Kad si pomenuo data. sad sam probao Israel, World, Basar...data i sa svima je velicina slova nepromenjena - malo sitnija. Naravno uz brisanje save svaki put.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Nije to isto, wob.
To je nešto što si platio. Hoćeš li da mi daš tvoje servisne podatke? Ili da ga podeliš sa hiljadama ljudi na netu? I da li funkcioniše u svim regionima?
:)
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Nisam ni rekao da je isto, već samo da postoji varijanta... Kome treba, snaći će se...
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
@akineki evo ti ga link tu na SF
@pera.simic znatno više mi znaci mišljenje 5 dobrih poznavalaca iGO navigacija od glasanja nekih random 540 ljudi. Da su glasali tamo neki likovi koji nedovoljno poznaju materiju potvrda je i taj neopravdano redosled a i nedostatak argumenata. Pri tom, ako poređenje nisu radili studiozno onda ni mišljenje tih 5 dobrih poznavalaca iGO softvera ne vredi mnogo. Potvrdu ces naci na forumu čiji je jezik engleski, tamo mi je čovek znatno više reputacije od moje, još pre 16 meseci tvrdio da i Basar i World, uz blage korekcije, mogu imati kamionski mod i da će ubrzo objaviti kako. Kada smo se pre 11 meseci opet dotakli iste teme, s obzirom da je bio nepristojan, podsetio sam ga na obećanje. I dobro si me podsetio, ovih dana cu ga pitati kol'ko mu još treba vremena da nađe dokaze s obzirom da mu je 16 meseci bilo malo. ;)
Na istom forumu, drugi čovek isto znatno više reputacije je tvrdio da je GIFT bolji od Israela a takodje i da Basar nije sporiji od Israela, argumenti su mu bili "NUF said" te da nije korektno porediti modifikovan arimijev Israel sa nemodifikovanim(?!) miksontijevim giftom.

Ovim gore htedoh da pokažem kako i "znalci" vrlo često, u stvari, nemaju pojma a nek oli nekih 540 nasumicnih glasača.

U odbranu verzije Avic-a koja je potpuno razbijena hoću da kažem da je daleko bolji od Worlda i Basara jer može sve što mogu oni a od njih je brži i za razliku od njih ima potpuno funkcionalan kamionski i autobuski mod ...po mom mišljenju je i lepši a kad ga instaliram na uređaj sa androidom 6 pružiću dokaz da je korisnik kriv sto su mu ikonice male.

Sent from my SM-T310 using Tapatalk

Vec sam zaboravio sta znaci brzina i fluidnost u radu, dok nisam ponovo instalirao "razbijenu" verziju Avica, zahvaljujuci linkovima koje su mi dali drugari @Mapkc i @pera.simic.
Prosto ne mogi da verujem kako mi je to promaklo u temi. Koristio sam je sa predzadnjom verzijom Ponga i evo nekih zapazanja posle kratke probe:
O brzini, od podizanja samog programa preko kretanja kroz meni i izracunavanja rute necu ni da govorim. Sto se tice servisa, ne rade vremenska prognoza i glasovne komande, sto i nije nesto previse bitno (mislim da je po tom pitanju jedino Israel kompletan). Ono sto je do sada bila najveca zamerka - licence, sada rade i podrzavaju sve sadrzaje i sa te strane nema problema. Ikonice su normalne velicine sa pongovim data.zip, jedino su nesto sitnije ako se koristi branding.zip.
Jedini problem na koji sam naisao za sada je pucanje aplikacije u par slucajeva prilikom promene shema, mada se ne desava sa svima, tako da i tu pretpostavljam, moze da napravi selekcija. U svakom slucaju pravo osvezenje, koje ovu verziju kod mene vraca na 1. mesto i sigurno cu je u narednom periodu detaljnije testirati.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Jedini problem na koji sam naisao za sada je pucanje aplikacije u par slucajeva prilikom promene shema, mada se ne desava sa svima, tako da i tu pretpostavljam, moze da napravi selekcija.

Sto se tice ovog problema radi se o shemama koje nisu prilagodene za Pongo Skin. To sam vec negde ispravio i objavio ali ne mogu da nadje post, pa evo opet za probu:

Radilo se o podesavanju:
Dan:

[other]
heightcolormap="$skin$/common/dayheightcolormap.bmp"
background_picture_0="sky0.bmp"
background_picture_1="sky1.bmp"
background_picture_2="sky2.bmp"
background_picture_3="sky3.bmp"
background_picture_4="sky_night.bmp"
sun_picture_0="$sun_0.bmp"
sun_picture_1="$sun_0.bmp"
sun_picture_2="$sun_1.bmp"
sun_picture_3="$sun_1.bmp"
texture="gfx/day/texture.spr"
sun="gfx/day/sun.spr"
sky="gfx/day/sky.spr"

Noc:
[other]
heightcolormap="$skin$/common/nightheightcolormap.bmp"
background_picture_0="sky_night.bmp"
background_picture_1=""
background_picture_2=""
background_picture_3=""
background_picture_4=""
sun_picture_0=""
sun_picture_1=""
sun_picture_2=""
sun_picture_3=""
texture="gfx/night/texture.spr"
sun="gfx/night/sun.spr"
sky="gfx/night/sky.spr"
 

Prilozi

  • scheme.zip
    191,3 KB · Pregleda: 16
Poslednja izmena:
Natrag
Top