iGO NextGen Navigacija

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Nije isti problem u pitanju uopšte. Kod NG-a rezolucija nikada nije u pitanju.
Nove edicije programa tražiš prelistavajući ovu temu unazad. Pa poslednje "World" izdanje je samo tri posta pre tvog.
Video sam da se dosta ljudi žali na kombinaciju A8 i iGO uopšte, tako da pretpostavljam da je Samsung nešto zeznuo stvar sa svojim softverom.
U principu, paket u internoj memorji, dodeljene sve dozvole za apk, isključena GPlay zaštita, nikako ne aktivirati Smart Manager (ili kako ga već imenuju), i global_cfg na dva mesta (u matičnom folderu i u odgovarajućoj lokaciji u data/... zavisno od verzije NG-a), moralo bi da radi.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
i global_cfg na dva mesta (u matičnom folderu i u odgovarajućoj lokaciji u data/... zavisno od verzije NG-a),
Mala dopuna:
iGO NextGen Israel:
Android\data\com.nng.igoprimoisrael.javaclient\files\content\global_cfg\global_cfg.zip
iGO NextGen Gift:
Android\data\com.nng.igoprimoisr2013march24.javaclient\files\content\global_cfg\global_cfg.zip
iGO NextGen Pal:
Android\data\com.nng.igo.primong.palestine\files\content\global_cfg\global_cfg.zip
iGO NextGen Basar:
Android\data\com.basarsoft.igonextgen.javaclient\files\content\global_cfg\global_cfg.zip
iGO NextGen Avic:
Android\data\jp.pioneer.mbg.avicsync\files\content\global_cfg\global_cfg.zip
iGO NextGen World:
Android\data\com.nng.igo.primong.igoworld\files\content\global_cfg\global_cfg.zip
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
16.09.2014
Poruka
47
Video sam da ima dosta verzija sa razlicitim nastavcima (Basar, Israel, World.....). Koja je razlika izmedju njih i sta znaci taj nastavak?
 
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
Eh druže to ti je pitanje na koje odgovor treba da bude veličine jednog dobrog diplomskog rada.

To ti znači za koji dio svijeta je radjen ili koja ga firma lokalizuje. Crk verzija rade sa svim mapama dok original kupljen radi samo sa mapam odakle je.

Jedini koji radi sa mapama Balkana (legalni kupljeni) je iGO World.

Ali u kratkim crtama...

iGO Israel -
ima sve sto drugi dobiju uz dodatno pipanje po sistemu. Ima kamionski mode. Jednostavno ima sve opcije.

iGO Gift -
Isto kao Israel sa nekim manjim limitima iako ja ih nisam primjetio. Po mom iskustvu Gift.mi je uvijek radio bolje nego iGO Israel. Tako da moj glas ide Giftu. (Njega uzmi). Takodjer ima kamionski mode. Jos mu nisam greške našao.

iGO_Pal -
Palestina (hvala Boki)
Jos jedna sestrinska verzija iGO_Israel. Brzi od samog Israel i radi dobro_Od par korisnika imao sam povratne info da se ruši češće nego normalno. Samo zato ga nisam kod sebe ostavio. Inače brz, dobar, ima kamionski mode.
U svakom slučaju treba ga probati.

iGO Basar -
Turska verzija iGO
- Po meni a i mnogima NAJBOLJA AUTO VERZIJA iGO.
Jako brz i stabilan. Odličan za one kojima ne treba kamion. Jednostavno turska firma lokalizirala iGO. Oni takodjer rade jedne od najboljih mapa Turske za iGO. Basarsoft Turkey. (ali nema ftr - kamionske fileove). NEMA KAMION

iGO World -
Jedini koji mi iz Europe možemo kupiti legalno i jedini koji rade sa legalnim mapama Europe. Upravo izašao set.mapa 2018.Q1. Odlična navi, stabilna i brza. Imam je sam.kupio sam i nema nikakve probleme. NEMA.KAMION

iGO Avicsync -
Najbrža verzija ali i ne toliko podržavana. Ima u sebi neka ograničenja. Namjera je da radi sa Pioneer uređajima. Meni super.

iGO Africa - Nema internet podrsku
iGO Motrex - Jos je u procesu crackiranja nije fully crk.
iGO Sizulin (Madjar) - Nekad bio, jako brza navi.

Manje više isto iskreno nemas.potrebe. Moj savjet je da skines čistu verziju iGO_Gift BEZ SKINA druže svijet sa njom.mozes.obici.

Moj savjet ako si početnik ne uzimaj iGO koji ima skin. (Skin je dodatno modifikovan set modula koji mijenjaju izgked navi i daju neke nove funkcije koje eto nekima fale). Neki tvrde da nema razlike ja pak mislim da ima i meni je ljepša fabricka navi pregledna i brza (stabilna). Traži da ti ubace obican iGO_Gift bez skina vjeruj mi navozat ćeš se. Ja od 2012 vozim sa iGO i jos.me nije izdao. U njemačkoj evo Israel.ili Gift oba bez skina.minimalan broj ux (dodataka) i jbt kao Mazda benzin sipaj gorivo, mjenjaj ulje i vozi :) :) :)

iGO_Israel/Gift original NO SKIN!!! and only than you have fast and stable navigation.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
iGO Motrex je namenski softver (KIA HU's). Nije problem krekovanje. Osakaćen je za većinu funkcija. Dok njega prilagode da radi u svim režimima i sa svim dodacima, proći će godine. Neupotrebljiv za standardne zahteve.

Propustio si iGO_PAL. A nekako ga svi preskaču u poslednje vreme. Greška.
Radi perfektno, brzo, stabilan je, i vrlo lepo funkcioniše na svežijim sistemima/uređajima. Uz par dodataka ima sve funkcije.
 
Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
Dobar uporedni prikaz ali ima par stvari koje bas ne stoje. Basar je uz iCarNav u stvari najsporiji softver a to se posebno oseti kod dodavanja fajlova u folder "ux", a to se najbolje primeti kod proracuna izuzetno dugih ruta. Zatim - Israel je najbolje modifikovana aplikacija sto se ogleda u ukupno najraznovrsnijoj ponudi a i najcesce je koriscen pa je zbog toga za njega najlakse dobiti i podrsku od zajednice ...po tom kriterijumu sledeci bi bili Pal i Avic (Arimijevi modovi) a tek onda Gift. Avic krasi najveca brzina ali on na 2k i 4k rezolucijama ne radi OOB, dok je Pal upravo u tome najbolji a i verovatno jedini koji na gotovo svim uredjajima radi u multiwindow modu ...kod mene istina radi i Israel ali kod mnogih ne. Zasto sam Gift stavio i iza Pal? - Zato sto on i dalje ne moze biti samopokrenut od najfunkcionalnijeg mapchangera (Arimijevog koji radi sa 4 provajdefa a izmenjuje i POI) dok Pal moze ...kao i Avic i onaj ipak najupotrebljiviji, Israel.

EDIT: procitah ponovo sta sam napisao i primetih da nisam naglasio da su Basar i World najlosija resenja zato sto nemaju kamionski i bus mod. I nema veze sto vecina ljudi navigaciju koristi u autu - od viska glava ne boli i uvek je bolje vise nego manje. ;)

@iGO_Fun ne bi trebalo bas toliko da insistiras na nekoriscenju skinova odnosno modifikovanih "ux" fajlova jer na taj nacin insistiras na manjoj upotrebnoj vrednosti a ima i onih ljudi koji bez takvog, prosirenog, funkcionala prosto ne mogu. I ne razumi me pogresno jer sam i sâm blizi tom asketskom interfejsu nego onom nabudzenom, ali zbog sireg auditorijuma izbegavam da insistiram na svom pristupu. Mi bismo trebali da damo sto vise informacija a ljudi ce onda lako izabrati sta im vise odgovara. :)

Astal da blista bejbi!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Po meni bi trebao Avic da je poslednji moze eventualno World mozda iza.
Mnogo problema sa Avic vezano za podesavanje dpi i base_dpi, a o licencama da i ne govorim.
Jedan dan sam bio dokolan i jurio licence za Avic v9.18.28.730391 i na kraju nista opet ostaju neki sadrzaji neaktivni. I sta mi znaci podrska za kamion kad nikako da najem licence sa kojima radi ftr.
Jedina prednost ta brzina ali sta mi znaci 3 ili 5 sekundi pokretanja.
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Mozda bih se bas nadovezao na poslednji pasus prethodnog posta drugara @Mapkc, vezano za upotrebu skinova, posebno Pongo skina koji je ovde najzastupljeniji. Verujem da ga veliki broj ljudi koristi, upravo zbog veceg broja opcija koje dodatno uticu na bolji kvalitet ove sjajne navigacije.
Zbog toga mislim da bi bilo interesantno uraditi uporedni prikaz gore pomenutih verzija koje je sjajno odradio drugar @iGO_Fan, ali sa poslednjom verzijom Pongo skina i videti koja se modifikovana verzija pokazala kao najstabilnija i najbrza.
Za pocetak, iz nekog mog iskustva, prednost bih sigurno dao Israel verziji - kao najkompletnijoj, zatim Gift - sa nekim manjim ogranicenijma i Avic - kao najbrzoj verziji, ali je i ona imala odredjena ogranicenja, bar u ranijim verzijama.
Dajte svoja misljenja i iskustva.
 
Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
... jurio licence za Avic v9.18.28.730391 i na kraju nista opet ostaju neki sadrzaji neaktivni. I sta mi znaci podrska za kamion kad nikako da najem licence sa kojima radi ftr.
Jedina prednost ta brzina ali sta mi znaci 3 ili 5 sekundi pokretanja.

Ne radi se samo o brzini kod pokretanja - Avic je u SVAKOM smislu najbrži, eto uporedi ga s bilo kojom aplikacijom u brzini proračuna rute, recimo do Kamcatke.

...a imaš potpuno razvijenu verziju Avica na kojoj radi bas sve, skrinsotovao sam samo .ftr I about screen da ne pravim gužvu ali veruj da radi bas sve.

6e76cd9f2c957fa6205c51f1758f9568.jpg
f3daf3ad4df75e66c4b445a6c8a2fc65.jpg

EDIT: bas sam slabo organizovan, evo skrinsota gde se vidi da to radi uz korišćenje samo 4 licence:
a1a1903766dc78579f435496d27343b5.jpg
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
...a imaš potpuno razvijenu verziju Avica na kojoj radi bas sve, skrinsotovao sam samo .ftr I about screen da ne pravim gužvu ali veruj da radi bas sve.

6e76cd9f2c957fa6205c51f1758f9568.jpg
f3daf3ad4df75e66c4b445a6c8a2fc65.jpg

Moze li link za tu kompletnu verziju Avic-a, bas bih ga isprobao sa Pongom. Jel radi sa onih osam licenci koje pokrivaju sve, ili ne?
 
Natrag
Top