iGO Primo NextGen Mape

Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
39
zdravo. i ja imam isti problem kao i kolega pre ovog posta. Ubacio sam nove mape here 2018.Q2 i kad pokrenem navigaciju umesto here na ekranu su prikazane tomtom mape sto se vidi po ikonici u gornjem levom uglu. Kad pokusam u meniju u opciji izaberite proizvodjaca mapa da cekiram here mape onda se navigacija blokira. Tako nesto mi se nije desvalo sa prethodnim verzijama mapa. inace koristim igonextgen israel jan 2017 sa pongo skinom, broj drzava je jednak i za here i za tomtom mape, jer samo sam zamenio stare ovim novim mapama
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Proveri ti dobro to za isti broj mapa...
Ako fali jedna zemlja od jednog proizvođača, eto problema.
Hajde prvo to, pa da vidimo...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
226
Ja sam vec negde pisao, meni radi i kada nije isti broj zemalja od oba provajdera, tako da... Ne verujem da je do toga.
 
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
57
Ima li jos neko ovakav problem... ili bar ima ideju kako da resim?

WinCE 5, stari Mio, stari iGO 8.3. Radi mi godinama i ne menjam, da ne bude zasto ne koristim Primo, Nextgen... blablabla

Stavim TomTom 2018 Q1 ili ovaj sada Q2, restartuje se stalno. Sa 2017.12 sve radi ok.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
8.3.5 verzija, pretpostavljam
Nema rešenja. To je NNG uradio najpre sa Here mapama a potom i sa TT. Nešto je promenio u samim fbl fajlovima da oni nisu više kompatibilni sa iGO8
Doduše, mislim da sam negde našao podatak da 8.3.4.(142975) hoće da ih sažvaće, ali nisam proveravao. Možeš da probaš i sa 8.3.2.(80621). Probe nisu problem, dovoljno je samo da zameniš glavni exe.
Ako ne uspe, onda pređi na prvi Primo (8.5.11.161797) ili 1.2 varijantu (9.2.1.179499), oni su "lakši" i neće da ti opterete navi.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Ja sam vec negde pisao, meni radi i kada nije isti broj zemalja od oba provajdera, tako da... Ne verujem da je do toga.
Koristim iGO Israel (26. Jan 2017.) skin Pongo (31. Jan 2018), u osnovi konfiguracija koju je svojevremeno postavio kolega @akineki. Telefoni, na kojima sam probao sve iz priloženog videa, su Tesla Smartphone 9.1 (android 7.0) i Samsung J5 (android 6.0.1), ako je to uopšte bitno...
Kao što se može videti, u folderu map imam HERE 2018.Q1 (Hrvatska), HERE 2018.Q2 (Bugarska), Srbija HERE 2018.Q2 i TomTom 2018.03...Tu su Nemačka HERE 2018.Q1 i TomTom 2018.03, Rusija samo HERE 2018.Q2...Bez obzira što dva provajdera ne "pokrivaju" sve države, recimo Hrvatska i Bugarska nemaju TomTom mape, nema problema ni u izboru mapa a ni u mix rutiranju...
Dakle, izabrao sam mape TomTom i iz Hrvatske se kreće mapom HERE (Q1), u Srbiji se koristi TomTom (03) i ulazi u Bugarsku koja ima samo HERE (Q2).
Sastav foldera map je ovako "šaren" zbog nekih mojih eksperimenata i nastao je sasvim slučajno...Ipak, navigacija radi bez smetnji čak i na prelazu iz Srbije u Bugarsku gde se mape (HERE i TomTom) baš ne nastavljaju na istim putanjama...Uostalom, nadam se da se na snimku sve može razumeti. Jedino je početna oznaka mapa neodgovarajuća ali se i ona promeni kada se završi simulacija, može se prepoznati na osnovu prisustva ili odsustva naših specifičnih latiničnih karaktera. Pri simulaciji je korektan prikaz mape koja se trenutno koristi na ruti "Hrvatska-Srbija-Bugarska"...


EDIT
Pošto su se kolege žalile da imaju problema sa HERE 2018.Q2, iz foldera map sam uklonio HERE mapu Srbije, ostala je samo TomTom. Sada nijedan provajder ne pokriva sve države. Za neke zemlje je ostala samo HERE 2018.Q2 : Bugarska, Rusija... i u njima je rutiranje korektno. Moja verzija navigacije i dalje radi bez problema i prelazi sa jednog provajdera na drugi, u oba smera.
 
Poslednja izmena:

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Odlično, sad znamo šta nije problem... Mada je @herrpanta i napisao da to nije.
Ja korstim isti iGO i isti Skin i sve radi bez problema... Android 6.0. A kod vas?
I još bitnije, odakle ti mape? Sa kog linka? Torrent ili ...?
Hajde skini mape sa nekog drugog linka, pa probaj...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
57
8.3.5 verzija, pretpostavljam
Nema rešenja. To je NNG uradio najpre sa Here mapama a potom i sa TT. Nešto je promenio u samim fbl fajlovima da oni nisu više kompatibilni sa iGO8
Doduše, mislim da sam negde našao podatak da 8.3.4.(142975) hoće da ih sažvaće, ali nisam proveravao. Možeš da probaš i sa 8.3.2.(80621). Probe nisu problem, dovoljno je samo da zameniš glavni exe.
Ako ne uspe, onda pređi na prvi Primo (8.5.11.161797) ili 1.2 varijantu (9.2.1.179499), oni su "lakši" i neće da ti opterete navi.


Jeste 8.3.5, taj mi radi vec dugo sa Dimka skinom. Tu mi je sve namesteno, da me vodi, ali i da ubacujem kamere koje vidim. Imam ja razne te neke stare verzije (mnogo godina se zezam sa ovime, usput), pa cu probati. Malo ce da potraje jer svaki put moram sve da vratim na "radno" stanje, pa da probam. Ali javicu ako uspem.

Prvo cu traziti staru verziju koja radi sa 2017.12
 
Natrag
Top