Ibrahimović: Rođen sam star, umreću mlad

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Ibrahimović: Rođen sam star, umreću mlad
Napadač Pari Sen Žermena Zlatan Ibrahimović nastavlja da zabavlja javnost svojim izjavama.

Izvor: B92
2076075778570bc1c6055b1548716548_w640.jpg
Foto: Getty images

Iskusni Šveđanin je u centru pažnje ne samo zbog spekulacije gde će igrati sledeće sezone, već i fantastične forme.

Iako ima 34 godine, postigao je 39 golova na 42 utakmice ove sezone, što mu je najbolji prosek u karijeri.

"Nikad se nisam osećao bolje. Osećam da sam bolji nego ikad. Rođen sam star, a umreću mlad. Tako izgleda. Mislim da je sve u glavi, mentalna stvar. Mlad si i svež koliko se osećaš tako. Ja sam to dokazao ove sezone. Godine su samo broj. Glava odlučuje koliko si star, koliko godina imaš. Ja sam ove godine odlučio da sam mlad", rekao je Ibrahimović.

Bio je šampion Holandije, Italije, Španije, Francuske, strelac najlepšeg gola godine, te osvajač nagrade "Zlatno stopalo" koje se dodeljuje fudbalerima starijom od 28 godina, a moguće je tu nagradu osvojiti samo jednom.

"Igram za trofeje, koji god da je želim da ga osvojim. Učiniću sve što je u mojoj moći, žrtvovaću sve da bih ga osvojio. Igrači na terenu žele da osvoje sve. Zbog toga smo ovde, treniramo, koncentrišemo se, spremamo za to", ističe Ibra.

Međutim, nije osvojio Ligu šampiona, a nikad nije bio bliži tome nego sada u dresu PSŽ.

"Svake godine smo išli sve dalje. Uvek možeš to da želiš, ali na terenu moraš da odigraš na nivou te dve utakmice da bi prošao dalje. Ove sezone smo bolji tim nego prošle. Imamo više iskustva pa je klub, ne klub, tim koji je opet rođen pre nekoliko godina je navikao da igra četvrtfinale", zaključio je Šveđanin.

PSŽ je u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona igrao 2:2 sa Mančester Sitijem, kojem gostuje u utorak na Etihadu.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.549
Ibrahimović stiže u Junajted ako...
Fudbaler Pari Sen Žermena Zlatan Ibrahimović navodno je izrazio želju da pređe u Mančester Junajted, ali samo ako Luj van Gal ode iz kluba.

Izvor: B92
2138871986570ba3c54ea19256690036_w640.jpg

Getty Images

Ibrahimoviću ugovor sa ’Svecima’ ističe na kraju sezone, a veliki broj klubova izrazio je želju da ga angažuje, među njima i ’Crveni đavoli’.

Kako prenosi „Skaj Sports“, Ibrahimović želi da se preseli na „Old Traford“, međutim, nije voljan da ponovo sarađuje sa holandskim stručnjakom.

U svojoj autobiografiji „Ja sam Zlatan“, Ibrahimović se dotakao odnosa sa Van Galom, koji je bio tehnički direktor Ajaksa u vreme kada je švedski fudbaler igrao za holandski klub.

Stil igre Junajteda ove sezone se našao na udaru, pošto su ’Crveni đavoli’ postigli samo 39 golova, samo tri više od Sanderlenda koji je 18. na tabeli. Junajted je u nedelju izgubio od Totenhema, što mu je četvrti poraz na poslednjih deset utakmica u Premijer ligi, pa sada drži peto mesto na tabeli, četiri manje od mesta koje vodi u Ligu šampiona.
 
Natrag
Top