I u Americi jedem ćevape

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
I u Americi jedem ćevape


Deca nas nagovaraju da se vratimo u Hrvatsku, a sam Bog zna zašto. Los Anđeles je raj na zemlji, ali njima se sviđa Zagreb, priča novinaru „Jutarnjeg lista” Rade Šerbedžija dok trči po svojoj kući u jednom od najlepših kvartova Los Anđelesa i traži šešir.

24677_zabrade04-foto-d-goll_f.jpg


Šerbedžija kaže da se najviše druži sa Anet Bening i Ralfom Fajnsom


- Meni se ovde mnogo sviđa - govori, klimajući glavom, Šerbedžija, „pa ovde je proleće cele godine, nije li to divno!? Leti je strašno vruće, istina, ali tih nekoliko meseci mi smo ionako u Hrvatskoj, gde je leto daleko najlepše, tako da je to jedna fenomenalna kombinacija”.

Iako je Rade prilično poznat holivudski glumac, njegov svakodnevni život gotovo je u potpunosti lišen glamura.

- Rano ustanem, popijem kafu. Svoju najmlađu, Milicu, odvezem u školu, koja je dosta daleko, kad malo bolje razmislim, ima jedno 40 minuta vožnje. Onda dođem kući, malo otvaram poštu na internetu. Odem u prodavnicu da kupim stvari za večeru jer ručkove nikada ne pravimo. Svaki dan obavezno ujutro odigram tenis sa svojim prijateljem Vladimirom Elakovićem ili sa svojom Lenkom, a ako snimam, onda svaki dan idem u teretanu. Popodne malo izađem, igram karte i tako, a posle toga se vratim kući, malo se družim sa ženom, pravimo večeru za klinke - sumira Šerbedžija svoju svakodnevicu.

Budući da, dakle, porodica Šerbedžija nikad ne kuva ručak, Rade je novinare „Jutarnjeg” odveo u svoj omiljeni restoran u Los Anđelesu. Zove se „Caffe Aroma”, vlasnik je Adem iz Banjaluke.

- Ovde sam svaki dan, satima igramo remi. Okupljamo se tu svi mi iz cele bivše države, Hrvati, Srbi, Bosanci, Slovenci, Makedonci, ima i Bugara. Zapravo, tu dolaze svi koji vole tu domaću hranu, roštilj, ćevape, sarme, bosanski lonac. Sve ono što ne možeš dobiti drugde. Pravi mali komadić doma - objašnjava Rade.

Šerbedžija i Lenka Udovički imaju mnogo prijatelja iz prve lige Holivuda.

- Najviše se družimo s našom dragom Anet Bening, divnom glumicom i osobom. Često se vidimo i s Ralfom Fajnsom na druženjima koja organizujemo u našoj kući - priča Rade, koji ima i pokoji problem s obožavateljima. „Kradu mi šešire. Ko? A šta ja znam, neke devojke. Žele imati nešto moje, a šeširi su im valjda najveća fora.”


Mašinerija Hari Poter



Dok iščekuje kraj postprodukcije poslednja dva filma iz franšize o Hariju Poteru, u kojima je glumio, te premijeru filma „Middle Man”, Šerbedžija trenutno nema nikakav angažman.

- Bilo je zabavno u „Poteru”, u toj velikoj mašineriji. Zovu me da snimam u Italiju, na Siciliju i iako je to jako privlačno, daleko je... Opet bih po ceo dan razmišljao samo o tome kako će moje klinke kasniti u školu - kaže Šerbedžija.



Izvor: Blic/N.Džodan
 
Natrag
Top