I to ti je hvala...

Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
I to ti je hvala...

04. decembar 2010. 14:20 (MONDO)

Prodavac koji je pojurio provalnika otpušten je zbog napuštanja radnog mesta bez dozvole nadzornika.


v190984p0.jpg


Kit Ajerland (56) iz Džeksonvila na Floridi bio je na svom radnom mestu u prodavnici "Hes", kada je uleteo naoružani provalnik i oteo kasu. Ajerland se najpre rvao s njim oko kase, a zatim ga pojurio.

Kada je provalnik pobegao automobilom, zadihani sredovečni prodavac uspeo je da zapiše broj tablica, na osnovu kojih je policija dan kasnije uhapsila Džejmija Batermana (28). Kod njega je pronađena kasa u kojoj se i dalje nalazio novac.

Ajerland se ponosno vratio na posao, gde ga je uprava "ljubazno" obavestila da je suspendovan, a četiri dana kasnije dobio je i otkaz.

"Rekli su mi da sam otpušten jer sam, tokom jurnjave za provalnikom, napustio svoje radno mesto bez da sam prethodno pitao nekog od nadzornika", rekao je on.

Predstavnica "Hesa" Lori Heker potvrdila je da je Ajerland otpušten jer nije pitao da li sme da napusti radno mesto, kao i zato što je svojim "nesmotrenim" potezom ugrozio propise bezbednosti.
 
Natrag
Top