Hyundai prvi po zadovoljstvu kupaca

Dałe
Učlanjen(a)
04.10.2011
Poruka
3.295
[h=1]Hyundai prvi po zadovoljstvu kupaca[/h]Izvor:B92

Hyundai je i u trećem kvartalu 2011. godine u kategoriji automobilskih brendova zadržao prvo mesto kada je reč o zadovoljstvu korisnika. Ovo je rezultat istraživanja kompanije “Kelly Blue Book” koja se bavi ocenjivanjem kvaliteta automobila.
12774889064ebce4afb1d39643918109_640x35685.jpg


Hyundai je u trećem kvartalu zabeležio stopu lojalnosti od 48% što je bilo dovoljno da se ova južnokorejska kompanija nađe na mestu broj jedan već drugi kvartal za redom.

Da zadovoljstvo kupaca sa sobom povlači i veću prodaju govore podaci koje je objavio Hyundai Motor Company a prema kojima je prihod kompanije u trećem kvartalu porastao za 21%. To znači da bi Hyundai do kraja godine mogao prodati više od 4 miliona vozila i ostvariti rekordnu zaradu.

U ovoj kompaniji kažu da nastoje da svojim kupcima pruže najbolji odnos cene i kvaliteta i na taj način obezbede njihovu dugoročnu lojalnost.

Rezultati takvog rada stigli su u februaru 2011. godine. Tada je konsultansko-istraživačka kompanija ''Brand Keys Costomer Loyalty Engagement Index'' proglasila Hyundai drugu godinu za redom za brend broj 1 po lojalnosti kupaca.

Reč je o istraživačkoj studiji koja se sprovodi svake godine počevši od 1997. i obuhvata 598 brendova u 79 kategorija.

U južnokorejskom proizvođaču automobila kažu da su zadovoljni i istraživanjem ''JD Power 2010 Comsumer Retention Study'' koja ocenjuje u kojoj meri vlasnici automobila ostaju verni svom brendu. Prema tim rezultatim Hyundai je ostvario stopu lojalnosti kupaca od čak 60%.

To predstavlja najbolji rezultat ovog automobislkog brenda u osam godina dugoj tradiciji “JD Power” istraživanja.

Vlasnici Hyundai automobila kao glavne razloge svoje vernosti navode: uživanje u vožnji, ekonomičnost i bezbednost.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2009
Poruka
12
vozim i30 1.4 DOHC (109 KS) i mnogo sam zadovoljan. Pravi porodican automobil.

Moj kum u zezanju kaze da mi koji kupimo Hyundai ko da udjemo u neku sektu :))) mislim stalno ga hvalimo...

Cak je i moj ortak koji je samo jedan krug provozao mog benzinca, nakon dva meseca kupio polovnog dizelasa 1.6.

Kompanija ima stila. Kada sam pazario novi automobil oni su bili najkonkretniji.

Das toliko dobijes to, to i to
das toliko vise, dobijes to, to i to...

Kod Opela (Astra) je varijanta sledeca.
Pitanje: Koliko staje Astra?
Odgovor: Pa znate, ako je ljubicasto zelen sa naplacima od aluminijuma taj imamo na lageru onda je toliko... ako je crn al nema klimu onda je ovoliko, a imamo i metalik, al nema rezervni tocak itd itd...
Da nepricam o VW... i njihovom puvanju sa Golfom.... jedino u Srbiji polovoan Golf ima dobru cenu.

Al necu da gresim dusu i Golf je mnogo dobar automobil
 
Natrag
Top