Hvala Bogu i arhijerejima SPC

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Beograd 23. 01. 2010
Press


Patrijarh Irinej za Press
Hvala Bogu i arhijerejima SPC

Novi srpski patrijarh Irinej rekao je juče u ekskluzivnoj izjavi za Press da je zahvalan Bogu i arhijerejima Srpske pravoslavne crkve na izboru.


patrijarh.jpg




- Hvala svima. Pre svega, zahvaljujem se arhijerejima SPC i gospodu Bogu na tome da ja budem 45. poglavar Crkve. Moj je zadatak da nastavim i sledim dostojan put naših velikih predaka - izjavio je patrijarh Irinej.
Na pitanje da li je svestan velike odgovornosti koja je pred njim, posebno s obzirom da slovi za sledbenika upokojenog patrijarha Pavla, Irinej je rekao da bi mu najveća čast bila da ga ljudi vole i poštuju kao Pavla.
- Pravo da vam kažem, našli ste me odmah posle izbora. Nisam imao vremena ni da razmišljam o svemu. Još uvek sam pod utiskom svetog Sabora. Ali je istina da sam od patrijarha Pavla mnogo naučio. Poznavao sam ga i pre nego što je izabran za patrijarha, on je ceo život živeo kao monah. Bio je skroman, ljudi su ga voleli, poštovali - rekao nam je 45. poglavar SPC.

 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Hvala Bogu da se i to završilo, jer su malo preterali sa kojekakim pričama kojima nije mesto po televiziji, štampi, "ulici"...
Mislim da smo "dobili" poštenog i mudrog čoveka, koji će nastaviti put pokojnog Patrijarha Pavla...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
I ja mislim tako. Sve vreme sam navijala upravo za njega, a verovala u pravi izbor Duha Svetoga. :)
 
Član
Učlanjen(a)
23.09.2009
Poruka
5
I ja mislim da smo dobili mudrog Patrijarha koji ce nastaviti tamo gde je pokojni Pavle stao
 
Natrag
Top