Husović: Umjesto zaštite, dobio sam kaznu

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
ZBOG SVAĐE SA ŠUMAROM DOBIO 45 DANA ZATVORA

Husović: Umjesto zaštite, dobio sam kaznu




Izvor: Dan 25-02-2011

Rožajac Ramiz Husović, koji je po prijavi lugara Huska Kalača osuđen na zatvorsku kaznu od 45 dana, tvrdi da mu je presuđeno "na pravdi Boga".

-Umjesto da Kalač, koji me je 3. maja prošle godine na mom posjedu maltretirao, psovao, hvatao za grlo i prijetio pištoljem, odgovara za svoja nedjela, kaznu sam dobio ja, iako nijesam nizašta kriv. Kalača sam prijavio policiji istog dana i tražio da me zaštite, ali umjesto toga sam dobio zatvorsku kaznu i još moram platiti 150 eura sudskih troškova, iako živim od 140 eura penzije – rekao je Husović.
On tvrdi da ga je Kalač ponovo napao nakon nekoliko mjeseci.
-Očekivao sam da će me nadležni organi zaštititi, ali umjesto toga, Kalač je ponovo nasrnuo na mene dok sam sjedio pred svojom kućom u Koljenu. Kalač je potom otišao i prijavio da sam ga napao i da sam mu prijetio da ću mu odsjeći obje noge, što je čista izmišljotina – tvrdi Husović.
On je Kalača optužio da kao lugar vrši nezakonite radnje, da siječe stabla u šumi koja sam prodaje, a potom tu krađu pripisuje njemu i njegovim sinovcima.
- Osim što je lugar, Kalač siječe, eksploatiše, doznačuje i prodaje stabla. Pošto je petak pazarni dan, kada se većina seljana sjati u grad, Kalač koristi tu priliku pa tim danima redovno prodaje po jednu dizalicu i dva traktora građe gateristima, čija imena ne želim da spominjem. Za te nezakonite radnje sam ga prijavio Šumskoj upravi u Rožajama, tačnije direktoru Faruku Kalaču, ali protiv lugara ništa nije preduzeto jer on i dalje radi po starom. Zbog toga sam siguran da novac od te prodaje dijeli sa svojim pretpostavljenim. Čak su me nakon te prijave lugarevi pretpostavljeni nazvali špijunom – ogorčen je Husović.
Tvrdi da Kalač nije školovan za radno mjesto koje pokriva, te da ima dosta onih sa odgovarajućom školskom spremom koji bi mogli da pokriju to radno mjesto, ali, zbog porodičnih veza, koje su izražene u Rožajama, posao dobijaju samo privilegovani.
-Moja kuća je smještena u šumi, pa svi koji nešto nelegalno rade moraju proći pored moje kuće. Meni zaista nije potrebna nikakva građa, jer nemam porodicu, već živim sam. Jedino što imam su dva konja i par kokošaka, pa sam zabrinut šta će biti s njima dok ja budem na izdržavanju kazne – kazao je Husović.
On sumnja da mu je lugar Kalač ukrao pčele i neke alatke, a tvrdi i da mu je prije par godina zapalio kuću.
-Taj čovjek je toliko osilio da sam siguran da je podmetnuo požar u moju kolibu, koja je do temelja izgorjela. On i pojedini ljudi oko njega mi prosto ne daju da živim normalno – izričit je Husović.
Husko Kalač je odbacio sve Husovićeve optužbe, uz tvrdnju da je u pitanju je neuračunljiva osoba koja je prijetila da će mu odsjeći obje noge.
-On stalno laže jer nema šta da radi. Mi smo bili na suđenju, kojem su prisustvovali i Alija Kalač, Hadžija Brlaić i Huso Kalač. To što je izrekao nije tačno. Ja sam ga tužio jer mi je rekao da će mu rođaci donijeti automatsku pušku i da će me njome ubiti. Svakodnevno mi postavlja prepreke na putu i za njega niko nije dobar – rekao je Kalač.
On smatra da mu Husović ne može nauditi napisima u štampi.
-U onome što Husović priča nema nijedan odsto istine. Sada da pođem do njegove kuće naći ću najmanje pet kubika građe. On mi je čak prijetio da će me ubiti bombom. Njegovi rođaci nagovaraju ga da mi prijeti i da u medijima iznosi neistine – tvrdi Kalač.

V.RatkoviĆ
 
Natrag
Top