Hudini na gitari u Beogradu

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Nastup Džoa Robinsona, najava za Gitar art festival
Hudini na gitari u Beogradu




Izvor: Blic E. B. | 22. 11. 2010. - 00:02h

Džo Robinson, jedan od najtalentovanijih svetskih gitarista, nastupiće 30. novembra u Dvorani kulturnog centra u Beogradu, u sklopu najave predstojećeg 12. međunarodnog Gitar art festivala. Dvadesetogodišnji virtuoz iz Australije dolazi u Srbiju posle brojnih nastupa širom sveta, i to sa nekim od najvećih majstora gitare kao što su Pako de Lusija, Stiv Vai, Al di Meola i Tomi Emanuel.
92817_zabgitara_f.jpg

Koncert u Dvorani kulturnog centra zakazan je za 30. novembar kao najava Gitar art festivala


Mladi Robinson u Beograd dolazi po prvi put, i to kao aktuelni vlasnik priznanja za najvećeg novog talenta kojeg biraju čitaoci najprestižnijeg svetskog gitarskog časopisa „Guitar Player“. Popularni nadimak Smokin Džo je dobio zahvaljujući nesvakidašnjim nastupima u najgledanijem televizijskom programu u Australiji „Ja imam talenat“, gde je 2008. godine osvojio pobedu u veoma jakoj konkurenciji. Svoj talenat je ubrzo potvrdio pobedom i na Svetskom šampionatu talenata u Holivudu koji je privukao više od 75.000 takmičara iz 40 zemalja sveta.

– Želim da ljudima podarim potpuno drugačiji nastup. Hudini je bio majstor bekstva, a ja na neki način želim da pobegnem od svake pretpostavke o tome kako izgleda moj koncert. Bas svira Bernard Heris, a bubnjeve Markus Hil. Mnogo mi znači što mogu da ih povedem sa sobom. Biće to mnogo zabavan šou – najavio je Džo Robinson aktuelnu svetsku turneju „The Houdini“ nazvanu po čuvenom iluzionisti.


Ovaj mladić je još kao četrnaestogodišnjak skrenuo pažnju svojih poznatijih kolega sa debi albumom „Birdseed“ iz 2005. godine, kada ga je čuveni australijski gitarista Tomi Emanuel pozvao da zajedno nastupaju u svojevrsnom bastionu gitare, američkom gradu Nešvilu. Nakon toga, čuveni producent Frenk Rodžers prepoznao je talenat mladog Australijanca i snimio njegov sledeći album „Time Jumping“. Veština i lakoća kojom svira Džo više nije samo hit na “Jutjubu” već se u njegovu virtuoznost uživo uverila publika u svetskim metropolama kao što su London, Njujork, Bangkok, Sidnej, Berlin, Rim, a u utorak 30. novembra Robinson će se prvi put predstaviti beogradskoj publici.


Na koncertu u Dvorani kulturnog centra biće predstavljen njegov materijal sa prethodna dva albuma, ali i novi materijal koji će biti izdat početkom sledeće godine. Pre Robinsona, redovni subotnji koncert u klubu „Gafe“ koji se nalazi u Dvorani kulturnog centra imaće popularna beogradska grupa Gitarsi. Ulaznice po ceni od 600 dinara prodaju se na blagajni DKC-a u Kolarčevoj 6, svakog dana od 16 do 21 čas.
 
Natrag
Top