Huawei E5220s-2 , Mi-Fi modem problem!

Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
50
Pozdrav! Posjedujem Telenorov modem Huawei E5220s-2 ,koji ima sledeci problem : Modem ne moze uopste da se ukljuci na dugme za paljenje,kad se poveze na punjac,odnosno USB kablom na kompjuter,sve lampice ( LED diode ) blinkaju zajedno,kompjuter ga ne prepoznaje kao novi hardver.Probao sam da istovremeno pritisnem RESET dugme i POWER dugme i tada ga kompjuter prepozna kao uredjaj koji je spojen na njega. U Device Manageru tada imam Huawei uredjaj koji kompjuter prepoznaje kao uredjaj povezan na odredjene portove.Dosao sam do zakljucka,guglajuci da se treba ubaciti novi firmware-software u isti ali ne znam kako!? :) Cak sam skinuo neke verzije softvera za isti u exe. obliku ,medjutim kad ih pokrenem sve ide negdje do sredine procesa,na kraju mi samo izbaci ERORR! Da li je neko imao iskustva sa ubacivanjem softvera , da preporuci neki program za to ili sl. bio bih zahvalan.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pozdrav! Posjedujem Telenorov modem Huawei E5220s-2 ,koji ima sledeci problem : Modem ne moze uopste da se ukljuci na dugme za paljenje,kad se poveze na punjac,odnosno USB kablom na kompjuter,sve lampice ( LED diode ) blinkaju zajedno,kompjuter ga ne prepoznaje kao novi hardver.Probao sam da istovremeno pritisnem RESET dugme i POWER dugme i tada ga kompjuter prepozna kao uredjaj koji je spojen na njega. U Device Manageru tada imam Huawei uredjaj koji kompjuter prepoznaje kao uredjaj povezan na odredjene portove.Dosao sam do zakljucka,guglajuci da se treba ubaciti novi firmware-software u isti ali ne znam kako!? :) Cak sam skinuo neke verzije softvera za isti u exe. obliku ,medjutim kad ih pokrenem sve ide negdje do sredine procesa,na kraju mi samo izbaci ERORR! Da li je neko imao iskustva sa ubacivanjem softvera , da preporuci neki program za to ili sl. bio bih zahvalan.

Najverovatnije da bi pre flesovanja trebao da otkljucas modem!Svaki proizvodjac ima neki svoj program za flesovanje i sa njima to treba raditi ne preporucujem da petljas sa nekim trecim softverom jer mozes brikovati modem uciniti ga neupotreblijivim! probaj nesto od ovih tutorijala!

 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
50
Zahvaljujem za brz odgovor,ali mislim da bi se otkljucao modem da mora biti funkcionalan bar na nekoj od mreza,ovaj to nije,jer se ne moze uopste pristupiti podesavanjima modema. Znaci kad se prikljuci na kompjuter nema nikakve reakcije,osim kad se istovremeno pritisnu dva gore pomenuta dugmeta,jedino tada ga prepoznaje kao neki prikljuceni hardver.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Zahvaljujem za brz odgovor,ali mislim da bi se otkljucao modem da mora biti funkcionalan bar na nekoj od mreza,ovaj to nije,jer se ne moze uopste pristupiti podesavanjima modema. Znaci kad se prikljuci na kompjuter nema nikakve reakcije,osim kad se istovremeno pritisnu dva gore pomenuta dugmeta,jedino tada ga prepoznaje kao neki prikljuceni hardver.

Probaj onda upisi rucno defauolt gateway ii ostalo u lan sekciji!Ako ga tamo nema onda se mora instalirati programza prepoznavanje modema!Ako budem uspeo da nadjem taj video!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Postoji vise skripucih segmenata objasnjenja koja si dao, pre svega jel ti taj modem ostao iz isteklog ugovora sa doticnom firmom ili si ga tako pokvarenog sa tim dugmencetom kupio.Bilo da je prvo ili drugo u pitanju trebas znati da instaliranje tog firmware-a pod datim okolnostima je problem sam po sebi, najverovatnije sto to dugme napravi kontakt u trenutku instalacije.
S druge stane malo je verovatno da i ako je sve u redu,znaci i da je sve u redu instalirano ,ti si taj koji treba da aktivira aplikaciju i izadje na net(nece ono samo).Znaci potrebno je instalirati i "drajvere sa aplikacijom" koji dolaze uz taj uredjaj(moze i bez,ali je potrebno rucno podesavanje iz kontrolnog panela).
Znaci kad si ono kako kazes pritisnuo reset zajedno sa tim dugmetom, pa ti se u device manageru prikazao uredjaj, onda aktiviras aplikaciju i povezes se na net, pod uslovom da imas Telenor karticu i uplacenu ponudu preko mobilnog ili da si pod ugovorom ili full wi-fi sistem, svejedno.
Medjutim,ako si pod ugovorom svrati do njihovog servisa da pogledaju taj kvar sa dugmetom,a ako nisi pod ugovorom onda opet idi do servisa ili otvori taj uredjaj postavi dugmence u status ON, pa ga skroz izvadi iz uredjaja.
E,sad posto postoje problemi vezani za Huawei uredjaje cak i kad je sve u redu,na njihovom sajtu postoji objasnjenj evo ga ovde...
Kod:
[URL="http://www.telenor.rs/sr/Privatni-korisnici/Internet/Modemi-i-Mi-Fi/Drajveri-za-Huawei/"]--Objasnjenje--[/URL]
i...
[URL="http://www.telenor.rs/media/Internet/uputstva/WinDriver(5_01_10_00)_for%20setup.zip"]....Drajveri u zipu[/URL]
Medjutim tvoja je najveca greska sto si pokusao da instaliras taj firmware,a uredjaj je imao kvar ili nije imao kvar,mozda je taj bios bio neodgovarajuci, il sta vec,mogo si da postavis adresu da pogleda neko sta si u stvari instaliravao.U svakom slucaju evo imas malo materijala za rad, pa vidi sta ces..

Ajde opet da se upetljam ovde, od kljucnog je znacaja da prvo fizicki popravis modem, zatim posto je velika mogucnost da si zeznuo bios na uredjaju ,flesuj ga opet,zatim ucitaj originalne drajvere za uredjaj sa sve aplikacijom,ubaci karticu ili ne zavisno od tipa konekcije,uredjaj u USB port-krkni , sacekaj da se detektuje i aktiviraj aplikaciju , u odeljku konekcija pretisni na predefinisani profil komandom povezi i pocinje priredba.
U bilo kom drugom slucaju ovo nece raditi ,bar priblizno , ko zna sa time radelo bi i na zicu, sto bi rekli, al to je druga prica...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
50
Samo da se zahvalim svima,rijesio sam problem... Inace modem sam kupio na jednom od sajtova kao "nov i ispravan" :) ,tako da nisam znao njegovu istoriju.Problem je bio u tome sto baterija nije nalijegala na kontakte bilo je sve potisnuto ka unutra,tek kad sam rastavio modem vidio sam da baterija ne dohvaca kontakte na ploci.Jos jednom hvala svima koji su se trudili da pomognu!!!! :D
 
Natrag
Top