Učlanjen(a)
09.01.2014
Poruka
38
moze pomoc posto sam skoro naucio osnove u css i html , i sad bi to htio iskusat , u notepad++ , sam izradio neku stranicu , ali bi htio da to moze vidjeti i drug koji nije odavde , pa sad neznam kako da pravim stranicu u html na besplatnoj domeni i hostingu jer nebi se izlago trosku za neku vjezbu i prvu stranicu , kao mi moze neko pomoc hvala :D
 
Član
Učlanjen(a)
09.07.2010
Poruka
7
Evo ukratko moje resenja za to. Postavis staticki IP npr. 192.168.1.5, u ruteru forvadujes port 80 na ovu ip adresu, instaliras wamp i u njemu imas opciju put online. Na internetu imas stranice tipa "what is my ip", gde vidis koja ti je ip adresa na internetu(koja se menja svaki put kad restartujes ruter!). Prosledis tu adresu drugu i on moze da ti vidi sajt. Istu tu IP adresu ukucaj i ti u browser kako bi proverio da li si sve uradio kako treba.
 
Učlanjen(a)
26.05.2014
Poruka
13
Pa ako si naucio OK , bravo. Da bi neko video tu tvoju napravljenu (i u buduce one koje ces praviti) , po zavrsetku smestis u folder koji si napravio . Kada ga otvoris imaces (index.html , css , images (ako na strani imas fotke , video , ako si dodao video . kontekst ako si dodao tekst , font , ako koristis neki font za koji nisi siguran da je opste podrzan od strane brausera...sm)
Spakujes to u email i posaljes tvom prijatelju . On otvori folder i klikne na INDEX.HTML dva puta i on ce mu otvoriti sajt , koji si mu poslao na vidjenje u njegovom brouseru i na njegovom kompjuteru.

NORMALNO , AKO PRAVIS SAJT ZA PARE , ODNESES NA SVOM LAPTOPU I POKAZES NARUCIOCU , PO OTKLANJANJU PRIMEDBI , ISKLJUCIVO TI MU STAVIS NA HOST .
 
Natrag
Top