Hriscanstvo u Rusko-Nato ratu

Za koga navijate u najnovijem ratu?

  • Za Ukrajinu i Nato pakt

    Votes: 0 0,0%
  • Za Rusiju i njene saveznike

    Votes: 3 27,3%
  • Za OUN jer samo UN moze da dnese Miri i Sigurnost

    Votes: 0 0,0%
  • Za onog ko daje vise para i ostalog

    Votes: 1 9,1%
  • Za Kinu

    Votes: 0 0,0%
  • Za neutralne

    Votes: 1 9,1%
  • Za Isusa Hrista i Bozje carstvo

    Votes: 6 54,5%

  • Total voters
    11
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.328
A zašto bi dokaz da i u njih verujem bilo prihvatanje onoga što si ti ponudio kao rešenje?

A zašto ti očekuješ da netko tvoja naprdanja, stostruko gora o njegovih, netko prihvati?

Izvini, ali meni nije uslovno nista ako za to nema dokaza! Tebi je i EGW uslovna i cela biblija, jer ti tako odogovara!

I Laodikeja je "uslovni prorok". Da ga je Jovan 'pomaz'o' za proroka, Laodikeja bi postao pravi prorok. Ovako, ode Jovan Muhamedu, Laodikeju ne pomaza, dakle, nikada od Laodikeje pravi prorok.

P.S. Laodikeja se adventistima nudi kao nasljednik Ellen White i posljednji prorok 'crkve ostatka'. A možda je Jovan muhamedancima prešao da im se ponudi kao zadnji prorok u islamu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
A zašto bi dokaz da i u njih verujem bilo prihvatanje onoga što si ti ponudio kao rešenje?




Ni ja ne kažem da se ne odnosi na ovo vreme, samo ne vidim neke države u tome već pre svega duhovne realnosti.



To su duhovne borbe, duhovne realnosti. Ne fizičke.
Ja sam samo pitao sta ti mislis,a ti si trebao odmah da mi kazes da smatras da su to doslovne borbe ,a ne bukvalne ,drzavne,pa bi ti ja odmah servirao razjasnjenje sto meni nije cilj.... Ne zelim da ispadne da je tacno sve sto ja kazem. Mozda i ja pogresim,nisam savrsen,ali hajde da malo razmisljamo.
Ako bi to bilo tako kao sto ti kazes "duhovne borbe,duhovne realnosti" od kada one pocinju ? Od Danila 11:4 ili od Danila 11:40 pa posle tvog odgovora da nastavimo.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Ja sam samo pitao sta ti mislis,a ti si trebao odmah da mi kazes da smatras da su to doslovne borbe ,a ne bukvalne ,drzavne,pa bi ti ja odmah servirao razjasnjenje sto meni nije cilj.... Ne zelim da ispadne da je tacno sve sto ja kazem. Mozda i ja pogresim,nisam savrsen,ali hajde da malo razmisljamo.

Hajde. Naravno.

Ako bi to bilo tako kao sto ti kazes "duhovne borbe,duhovne realnosti" od kada one pocinju ? Od Danila 11:4 ili od Danila 11:40 pa posle tvog odgovora da nastavimo.

Sve su to borbe pre svega koje imaju duhovni kontekst. Doslovni sukobi između Ptolomeijida (južni car) i Seleukida (severni car)-države nastale nakon raspada imperije Aleksandra Makedonskog 323 p.n.e a koje se odigravaju na tlu Izraela (krasna sveta gora), u našem dobu hrišćanskom imaju isključivo duhovnu konotaciju jer nema doslovne zemlje-Izraela za hrišćane. Eto polazne tačke.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Hajde. Naravno.



Sve su to borbe pre svega koje imaju duhovni kontekst. Doslovni sukobi između Ptolomeijida (južni car) i Seleukida (severni car)-države nastale nakon raspada imperije Aleksandra Makedonskog 323 p.n.e a koje se odigravaju na tlu Izraela (krasna sveta gora), u našem dobu hrišćanskom imaju isključivo duhovnu konotaciju jer nema doslovne zemlje-Izraela za hrišćane. Eto polazne tačke.
Pa lepo si poceo to su bili pravi ljudi i prave drzave koji su potvrdjeni i drugim danilovim prorocanstvima.
Nego sto ne pogledas lepo sta sam sve napisao na doticnoj temi koja se bas zove Severni i Juzni car,kako ne bi spamovali ovu temu. jer su se u ovom ratu lazni hriscani pokazali na delu.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Pa lepo si poceo to su bili pravi ljudi i prave drzave koji su potvrdjeni i drugim danilovim prorocanstvima.


Tako je. Tad je narod Božiji bio skoncentrisan u Izraelu.

Ali hrišćani više nisu skoncentrisani u jednoj državi. Kako ćeš onda krasnu goru doslovno razumeti u hrišćanskom dobu?

Nego sto ne pogledas lepo sta sam sve napisao na doticnoj temi koja se bas zove Severni i Juzni car

Možemo tamo. Nastavljamo tamo. Zapamti ovo pitanje pa ćemo tamo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Tako je. Tad je narod Božiji bio skoncentrisan u Izraelu.

Ali hrišćani više nisu skoncentrisani u jednoj državi. Kako ćeš onda krasnu goru doslovno razumeti u hrišćanskom dobu?



Možemo tamo. Nastavljamo tamo. Zapamti ovo pitanje pa ćemo tamo.
Imas Gornji Jerusalim,imas nebeski Jerusalim,ali oni nemaju veze sa zemaljskim Jerusalimom,a kamoli sa ovom temom.
Ako se secas one recenice iz psalma 110
Ps. 110
2 Skiptar sile daje ti Gospod sa Siona: vladaj sred neprijatelja svojih.
I zaista Isus vlada usred svojih neprijatelja preko svojih podanika jer mi je poglavar.
On sada ima kraljevsku vlast i doci ce vreme kad nece vise hteti da trpi zlikovce ,vec ce ih pobiti....,samo ceka naredvu svog Boga i Oca Jehove.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
I II svetski rat je poceo kao globalni sukob ,a za par godina je postao svetski sukob.
I ovaj predzadnji je rat izmedju Nato pakta i Rusije preko ukrajinskih ledja ,gde Nato pakt isprobava svoje naoruzanje jer su zinuli da uspostave Nato bazu na Krimu .bas kao sto su ucinili svuda po celome svetu jer hoce kontrolu nad celim svetom .
Ali i ovaj za sada poslednji izmedju judaizma i islama je zavrsnica verskih sukoba .
Sta donosi noc ,a sta donosi dan,pa priblizava se Bozje carstvo i ispunjenje prorocanstava.
Prvo od njih je da se politicari preko UN dogovore o trajnom Miru i Sigurnosti za ceo svet,to cekamo i kad se svi poraduju tada...
sledi ispunjenje daljnjih prorocanstava..
Jedno od njih je unistenje lazne religije koja je zavadila sve narode,a to je Vavilon Veliki...
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
407
I II svetski rat je poceo kao globalni sukob ,a za par godina je postao svetski sukob.
I ovaj predzadnji je rat izmedju Nato pakta i Rusije preko ukrajinskih ledja ,gde Nato pakt isprobava svoje naoruzanje jer su zinuli da uspostave Nato bazu na Krimu .bas kao sto su ucinili svuda po celome svetu jer hoce kontrolu nad celim svetom .
Ali i ovaj za sada poslednji izmedju judaizma i islama je zavrsnica verskih sukoba .
Sta donosi noc ,a sta donosi dan,pa priblizava se Bozje carstvo i ispunjenje prorocanstava.
Prvo od njih je da se politicari preko UN dogovore o trajnom Miru i Sigurnosti za ceo svet,to cekamo i kad se svi poraduju tada...
sledi ispunjenje daljnjih prorocanstava..
Jedno od njih je unistenje lazne religije koja je zavadila sve narode,a to je Vavilon Veliki...
Sto bi narod rekao: ``Lipsi magarce do zelene trave``.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Sto bi narod rekao: ``Lipsi magarce do zelene trave``.
Pa seti se samo kolko je vremena trebalo Izraelu da udje u obecanu zemlju?
Nisu li se oni iskvarili za manje od 40 dana kako je Mojsije otisao na brdo da primi Bozje zapovedi???
Pa bar da napravise kip bika kao snage,oni predstavise boga sa zlatnim teletom,zraz gluposti sto je jos mnogo veca uvreda...(glupo tele)
Zato ce za vreme velike nevolje mnogi misliti da Bog kasni,ali Biblija lepo pise da kad sve to vidimo znamo da se priblizilo nase izbavljenje..,pa cak i ako neko od nas umre za vreme velike nevolje ,Jehova Bog ce ga preko svog sina Isusa Hrista vratiti u zivot.
A na muci se poznaju junaci,jedno je pisanija ,a drugo su dela ...
U svakom slucaju ne treba da budemo nespremni.
Svako ko prizove Bozje ime Jehova ,space se.
Rimljanima, glava 10
13 Jer koji god prizove ime Gospodnje spašće se.

Dela apostolska, glava 2
21 I biće da će se svaki spasti koji prizove ime Gospodnje.

CRO Romans 10:13 Jer: Tko god prizove ime Gospodnje, bit će spašen sa fusnotom na Joila 2:32
Joilo, glava 2
32 I svaki koji prizove ime Gospodnje spašće se; jer će na gori Sionu i u Jerusalimu biti spasenje, kao što je rekao Gospod, i u ostatku koji pozove Gospod.

.
CRO Joel 3:5 Svi što prizivaju ime Jahvino spašeni će biti, jer će na brdu Sionu i u Jeruzalemu biti spasenje, kao što Jahve reče,a među preživjelima oni koje Jahve pozove. (Joel 3:5 CRO)
WTT Joel 3:5 וְהָיָ֗ה כֹּ֧ל אֲשֶׁר־יִקְרָ֛א בְּשֵׁ֥ם יְהוָ֖ה יִמָּלֵ֑ט כִּ֠י בְּהַר־צִיּ֙וֹן וּבִירוּשָׁלִַ֜ם תִּֽהְיֶ֣ה פְלֵיטָ֗ה כַּֽאֲשֶׁר֙ אָמַ֣ר יְהוָ֔ה וּבַ֙שְּׂרִידִ֔ים אֲשֶׁ֥ר יְהוָ֖ה קֹרֵֽא׃
(Joel 3:5 WTT)
Joel 2-32.jpg
 
Natrag
Top