Hrast mudrosti leči živce

Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
Selo Tijanje koje se nalazi na padinama planine Jelice nadomak Guče u poslednje vreme je jedno od najposećenijih sela u ovom delu Srbije i to, tvrde meštani, sa razlogom.
Od pre nekoliko godina svetom je pukao glas da dve lipe, dve breze i nekoliko borova koji se nalaze u dvorištu seoske četvororazredne škole i jedan hrast koji se nalazi na imanju Sretenovića, na oko dva kilometra od školskog dvorišta, pored samog puta koji vodi od Tijanja ka Guči, imaju isceliteljske moći i da su do sada pomogli mnogima koji imaju probleme sa zdravljem.



14905_hrast_f.jpg



U centru sela koje izgleda kao da je izronilo iz tridesetih godina prošlog veka meštani se snebivaju da pričaju o tom njihovom čudu upućujući znatiželjnike da im o tome priča neko ko zna više i bolje. Ispostavilo se da o čudnoj pojavi u Tijanju ponajviše zna Jovan Mitrović (70), penzioner, koji već odavno detaljno prati šta se dešava u školskom dvorištu koje je od njegove kuće udaljeno jedva pedesetak koraka.

14910_jovan-mitrovic_kf.jpg


"U te priče o isceliteljskim moćima drveća koje raste u krugu od oko dva kilometra od školskog dvorišta, a posebno te lipe, borovi i taj hrast, ni sam nisam baš mnogo verovao dok nisam proverio lično. Eto, naišle velike godine a sa njima i staračke bolesti - boli u krstima, u kukovima, u zglobovima, ovde, onde... te sam prvo, krijući se da me neko ne vidi, sedeo naslonjen na to drveće i, da vidiš, meni je bilo mnogo bolje. Otad svakodnevno bar po pola sata provodim naslonjen na lipe, a nije mi teško da odem i do hrasta koji je od centra sela udaljen jedno pola sata hoda", priča Jovan Mitrović.

Izvor: Vesti online
 
Natrag
Top