Horor na Mogrenu u Budvi: Pogođena harpunom na plaži!

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.989
BUDVA 01. 09. 2010
PRESS

UMALO TRAGEDIJA NA PLAŽI MOGREN U BUDVI

Horor na Mogrenu u Budvi: Pogođena harpunom na plaži!

Maju Georgi iz Pančeva teško povređena dok se kupala u Budvi, kada je harpunom od metar i po pogodio ronilac Milan Lalović. Počinilac pušten bez krivične prijave

0802.jpg


Kobno kupanje...
Devojka nije ni slutila šta je čeka na plaži Mogren


Maja Georgi (28) iz Pančeva teško je povređena prekjuče dok se kupala na plaži Mogren u Budvi, kada ju je lokalni ronilac pogodio harpunom, dugim metar i po, u levo rame. Devojka je prebačena u kotorsku bolnicu gde joj je urađena komplikovana operacija i van je životne opasnosti!
Marija Georgi povređena je na dvadesetak metara od obale. Budvanski ronilac Milan Lalović slučajno ju je pogodio u levo rame, a spasioci su, srećom, odmah uspeli da izvuku nesrećnu devojku na obalu i pozvali Hitnu pomoć, koja ju je prevezla u bolnicu.

Sreća u nesreći

Marija je juče ispričala za Press šta se u ponedeljak oko podneva dešavalo na budvanskoj plaži.
- Sa prijateljicom sam bila na plaži Mogren. Otplivale smo svega dvadesetak metara od obale, kada sam osetila strahovit bol u ramenu. Nisam u prvom trenutku bila svesna o čemu se radi, svašta mi je proletelo kroz glavu u tih nekoliko sekundi... Bol je bio toliko jak da se umalo nisam onesvestila. Počela sam da vrištim. Nekoliko ljudi je odmah doplivalo do mene, izvukli su me na obalu i pozvali Hitnu pomoć. Stvarno mislim da sam imala sreće - priča Marija.
Direktor Opšte bolnice u Kotoru Nebojša Bjelica rekao je juče za naš list da je devojka, nakon složene operacije, prebačena na intenzivnu negu Odeljenja za hirurgiju.
- Devojka se sada oseća dobro i nije u životnoj opasnosti! Ona je povređena harpunom dugim metar i po. Harpun je pogodio u pazušnu jamu i izbio na prednju stranu grudnog koša. Imala je sreću da nije zahvaćen veliki krvni sud koji se nalazi samo dva centimetra od mesta u koje je pogođena. Da se tako nešto desilo ona bi iskrvarila. Naša hirurška ekipa je odmah intervenisala i devojka se nakon operacije uspešno oporavlja na odeljenju intenzivne nege. Dobiće transfuziju i do daljeg će biti pod stalnim nadzorom lekarskog tima kotorske bolnice - kaže dr Bjelica.

Saslušan, pa pušten

Doktorka Danijela Lekić, koja je juče obišla Maju Georgi, rekla je za Press da je njeno stanje stabilno, ali da je još u šoku zbog svega što joj se desilo.
- Pacijentkinja je još u stanju šoka! Potrebni su joj mir i terapija da bi se uspešno oporavila - istakla je dr Lekić.

„VIJESTI": HARPUNOM ULOVIO TURISTU
Vest da je devojka iz Pančeva pogođena harpunom na budvanskoj plaži, podgoričke „Vijesti" prenele su juče pod naslovom „Ronilac harpunom ulovio turistu!"

Očevici kažu da je ronilac Milan Lalović i sam pokušavao da pomogne devojci, koju je slučajno povredio harpunom. Policija je izašla na lice mesta i obavila uviđaj, a Lalović je priveden, pa pušten, pošto je dao izjavu.
- Nema istrage, niti prijave protiv Lalovića - rečeno je Pressu nezvanično u budvanskoj policiji.
Milan Lalović se profesionalno bavi ronjenjem. Posle incidenta je tvrdio da je slučajno ispalio harpun. Kako Press saznaje, juče je obišao Mariju Georgi u kotorskoj bolnici.
(V. N - P. V.)












 
Natrag
Top