Hipnotizer sam sebe hipnotisao

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Hipnotizer sam sebe hipnotisao


Vežbajući pred ogledalom, jedan hipnotizer početnik samog sebe slučajno je doveo u stanje transa koje je trajalo čitavih pet sati.





Helmuta Kičmejera je, nakon vežbanja hipnoze, ukočenog i praznog pogleda, pronašla njegova supruga.

On je naučio kako da sebe dovede u stanje "somnambulskog transa" radi izvođenja tačke sa gutanjem sablji.

Međutim, dok je sam pred ogledalom uvežbao tačku pao je u duboki san.

"Posmatrao je sebe u ogledalu, zenice su mu bile veoma sužene, što je znak da je bio pod hipnozom", ispričala je njegova supruga.

Pošto nije uspevala da ga probudi, shvatila je šta treba da uradi tek kada je pronašla knjigu o hipnozi na kojoj se nalazila beleška Kičmejerevog mentora.

Osoba pod hipnozom, naime, reaguje jedino na glas autoriteta. Njegov mentor, izvesni doktor Roberts koji ga je podučavao hipnozi, bio je taj koji je mogao da ga izvede iz transa. Telefonski poziv Robertsu omogućio je mladom hipnotizeru da se probudi.

Kičmejer se nakon ovog incidenta zakleo da će ubuduće autosugestiju upražnjavati samo u društvu svoje žene koja sada zna ključnu reč za buđenje.




Izvor: Tanjug
 
Natrag
Top