Hip-hop spektakl u „Pioniru"

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
02. 04. 2010
PRESS


Hip-hop spektakl u „Pioniru"

U Hali „Pionir", pred nekoliko hiljada vrlo raspoloženih fanova, juče je održan koncert jednog od najpoznatijih američkih repera, Fifti Senta, koji je prvi put nastupio u Beogradu pre četiri godine


2331-Djorde-Kojadinovic.jpg

Preispitao osećanja... Fifti Sent drugi put međ' Srbima


Ovog puta Fifti Senta nije mogla da ugosti „Beogradska arena" zbog održavanja košarkaške utakmice između Partizana i Makabija, ali se udobna dvorana na Paliluli pokazala sasvim adekvatnom: parkići oko „Pionira" već predveče bili su puni klinaca u širokim pantalonama i sa izvrnutim kačketima, u skladu sa geto-estetikom Fifti Senta.

2332-Djorde-Kojadinovic.jpg


Svirka je počela uvodnim nastupom domaćih di-džejeva - Plaje, Cvije, Elitnog odreda, Raste, Vipa i Dade, koje je publika, već prema ličnim afinitetima, dočekala aplauzom ili zvižducima.
Posle pozdrava Beogradu i uz zaglušujuće ovacije, Fifti Sent počeo je nastup na kome su „počasno mesto" imale numere sa aktuelnog albuma „Before I self destruct". Pred sam koncert, umetnik je beogradskom veb-portalu „Mondo" rekao da je na novom albumu odlučio da preispita sopstvena osećanja i ponudi dublji uvod u svoju ličnost:
- Svi tekstovi su odraz mog života, autentični su i odslikavaju moja osećanja i razmišljanja. Kada se proslaviš prvim albumom, problem je što sam sebi moraš da budeš najveća konkurencija.
(N. K.)

 
Natrag
Top