Heroj Masćerano: Finale meč naših života

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.546
Heroj Masćerano: Finale meč naših života
Havijer Masćerano jedan je od junaka pobede Argentine nad Holandijom i plasmana u finale Mundijala.

36965865153beaee9f10ed544589391_w640.jpg

Beta/AP
Tokom svih 120 minuta on je bio najbolji u svom timu, a igrao je uprkos tome što je pretrpeo jak udarac u glavu u duelu sa Vajnaldumom.

“Pokazali smo da smo bili svesni ogromnog uloga. Ceo tim stavio je srce na mesto gde bi trebalo da budu pluća, ali za pobedu je potrebno i više od toga – svako od nas bio je dovoljno inteligentan da shvati šta je najbolje za tim, zbog toga smo odigrali dobro. Nismo dali gol, to je tačno, ali Serhio je odradio posao na penalima", kazao je Masćerano.

Protivnik u finalu je Nemačka, koja je razbila Brazil sa 7:1.

“To će biti najvažniji meč u našim životima, ali moramo i da uživamo u njemu jer je put bio veoma dug i na njemu smo istrpeli mnogo toga. Sada se u vazduhu oseća sreća, ali i odgovornost i očekivanja“, rekao je Masćerano.

Golman Serhio Romero odbranio je penale Vlaru i Snajderu, čime je doveo svoj tim na korak do sna.

“Hvala svim ljudima koji su imali da kažu lepe stvari na moj račun – nikada ne dopuštam da me kritike obeshrabre, naprotiv, teraju me da radim jače. Uradio sam svoj deo posla za tim, i to je najvažnije“, izjavio je Romero, koji još nije primio gol u nokaut fazi Mundijala.

“Finale je potpuno novo poglavlje, biće to drugačiji meč, tako da ovaj ne može da posluži kao reper“, dodao je golman.

Finale je na programu u nedelju na Marakani u Rio de Žaneiru.
 
Natrag
Top