Herceg Novi: Trgovina ličnim kartama ili vrijeđanje elementarne pam

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Herceg Novi: Trgovina ličnim kartama ili vrijeđanje elementarne pameti


Nikad nijesam sreo Miliju Krgovića, niti sam ikada za njega čuo, a taj čovjek nema nikakve direktne ili indirektne veze sa hercegnovskim odborom DPS. Priče o postojanju nekakvog predizbornog operativnog štaba u Nikšiću su čista laž, kazao je juče Pobjedi Zoran Bošnjak, predsjednik OO DPS

Piše: Radomir Tomić
herceg-novi-licne-i-to-01.jpg

U petak je pukla bruka: četvorica hercegnovskih mladića požalili su se „nadležnima“ u opštinskoj organizaciji DPS da nijesu dobili novac za deponovane, odnosno privremeno otkupljene lične karte, koje su navodno predali izvjesnom Miliji Krgoviću, koji im se predstavio kao operativac partije koja ima ambicija da, nakon 12 godina, na aprilskim izborima osvoji vlast. Uz taj, imali su i još jedan prigovor. Pitali su, naime, zašto je cijena otkupa sa nekadašnjih 150, ove godine pala na 80 eura?!

Zbog posljedica globalne ekonomsko-socijalne krize ili prevare pomenutog operativca, ni tako snižena cijena nije im isplaćena, pa su se po odlasku iz prostorija DPS, obratili dopisništvu jedne od ovdašnjih televizija, a po riječima Zorana Bošnjaka, nosioca odborničke liste i predsjednika novljanskih socijalista, upravo su oni cijeli slučaj prijavili policiji. Naravno, u izjavi objavljenoj u medijima već u subotu, energično je demantovao bilo kakvu vezu njegove partije sa cijelim slučajem.

Povjerenje i uvjerenje

Slično su reagovali i ostali lokalni partijski lideri, naglašavajući značaj brze i kvalitetne reakcije nadležnih državnih organa, a u prvom redu- policije. Primjera radi, Obrad Gojković, predsjednik Opštinskog odbora Socijalističke narodne partije i nosilac liste odborničkih kandidata, kazao je novinarima da je efikasno djelovanje neophodno ne samo zato što se ovakvim nedjelima birači nastoje fizički eliminisati sa biračkih mjesta, nego se ugrožava elementarno povjerenje u cijeli izborni proces.

Pokret za promjene, s druge strane, izjavom predsjednika hercegnovske organizacije Milovana Baždara odbacuje sve insinuacije da PZP ima bilo kakve veze i udjela u prodaji ličnih karata (?!) jer se takvim metodama nije nikada služio. U izjavi za medije podsjetio je da je sličnih priča bilo gotovo uoči svih dosadašnjih izbora, a zatim dodao:

- Apelujem na tužilaštvo i pravosudne organe da se ozbiljno pozabave ovim problemom. Mislim da bi tužilaštvo moralo što prije da ispita ljude koji imaju neke informacije ili indicije i da se energično sankcionišu svi ovakvi ili slični metodi. Podrazumijeva se – ako se utvrdi da je tačno ono o čemu se govori.

Što se policije tiče, prijave su uredno primljene i obrađene, operativne radnje su u toku, a javnost će o svemu biti detaljno obaviještena kada se za to budu stekli uslovi. Kada je o javno ali nezvanično osumnjičenom Krgoviću riječ, prema saznanjima Pobjede, od sredine prošle sedmice nije u Novome. Tu se, kažu naši izvori, doselio prije četiri godine, iz Tivta, đe se još vodi kao stanovnik, pa na teritoriji te opštine i ostvaruje biračko pravo. Inače je rođeni Mojkovčanin, a bavi se privatnim biznisom u ugostiteljskoj djelatnosti. Otkud u cijeloj priči navodni nikšićki štab DPS, iz kojeg se rukovodi deponovanjem i otkupom ličnih dokumenata, nijesmo uspjeli da saznamo, pa ni eventualno pikantnije biografske detalje osumnjičenog operativca.

Nikad čuo ni vidio


- To su sve takve besmislice, da ja prosto nijesam u stanju da shvatim o čemu se, zapravo, radi, kazao je juče Pobjedinom novinaru Zoran Bošnjak, predsjednik OO DPS. Za tog Krgovića prvi put u životu sam čuo u petak, od novinara. Niti znam ko je, niti čime se bavi, niti odakle je, ali pouzdano znam da sa našom partijom nema baš nikakve niti direktne, niti indirektne veze.

I špekulacije o nekakvom operativnom nikšićkom štabu iz kojeg se navodno rukovodi predizbornom kampanjom su čista laž. Ljudi u hercegnovskom odboru DPS su ozbiljni i dostojanstveni, i po profesionalnim, ličnim i porodičnim biografijama i svaki pokušaj ugrožavanja njihovog dostojanstva po bilo kom osnovu bio bi najenergičnije odbijen. Samo oni bez dostojanstva mogu pomisliti da bismo sopstvenu čast i ugled mogli podrediti nedostojnim odlukama bilo kojeg i bilo čijeg štaba. Pa, to su takve besmislice da prosto čovjeku počnu nedostajati adekvatne riječi za objašnjenje takvih oblika manipulisanja javnim mnjenjem – rekao je Bošnjak.

Svi u njegovoj partiji, kaže, jedva čekaju rezultate reakcija nadležnih državnih organa, a posebno naglašava potrebu efikasnog djelovanja policije i tužilaštva. Predizborni proces nastaviće u skladu sa planovima, otvoreno saopštavati sve činjenice vezane za dosadašnje rezultate vlasti tokom dvanaestogodišnjeg staža i ponuditi novu razvojnu viziju grada i opštine. Na pokušaje špekulisanja ljudima i manipulisanja javnim mnjenjem, odgovoriće oštro, ali – argumentovano.

pobjeda.me

 
Natrag
Top