HDMI i prikaz ekrana laptopa na TV-u

Učlanjen(a)
02.11.2014
Poruka
28
Kada spojim lapttop (Acer Aspire One D270) sa Tv-om pomoću HDMI kabla ništa se ne dešava. Ekran TV-a je crn i piše da nema signala. Taj problem imam od kako sam nedavno instalirao Win 10 dok je pre toga na Win 7 sve normalno radilo. Pokušao sam da skinem sve drajvere ali nikako nisam mogao da pronađem drugi monitor na laptopu.
Ne znam šta da radim...
Unapred zahvalan na pomoći!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Prijatelju udji u kontrolni panel, pa u podesavanja za graficku karticu potrazi opciju,
(u Display opciji za graficku)

Set up multiplay displays,

..kod tebe verovatno stoji da je na (single),
..e tu postavi na opcijama ispod, na klonirano ili na izduzenje po vertikali ili po horizontali. Sve u svemu u padajucem meniju bi trebao da se pojavi i taj dodatni televizor, ako ga nema izazovi forsiranu detekciju.

Ako nece ni to onda mora da dokupis "aktivni adapter" zbog tipa graficke, koji se nabacuje izmedju, mada ako imas srece onda je ovo gore opisano ustvari i resenje.
 
Učlanjen(a)
02.11.2014
Poruka
28
Hvala na odgovoru.
Pokušao sam sve ali ne postoji mogućnost drugog ekrana, tako bar stoji. Ne razumem samo šta je forsirana detekcija?
Nije mi jasno zbog čega više ne može jer je na sedmici sve super radilo
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Tako je i meni bilo jer je Windows po instalaciji imao samo univerzalni displej drajver, samo za jedan monitor. Kada sam otisao na sajt proizvodjaca i skinuo i instalirao originalni drajver za moju video karticu, pojavila mi se opcija drugog ekrana i HDMI izlaz je proradio.
 
Učlanjen(a)
02.11.2014
Poruka
28
I to sam radio ali kada pokušam da instaliram drajver pojavi se plavi ekran,stoji da je došlo do greške, krene sa odbrojava procente i ponovo podigne sisitem.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Evo sta ce da uradis,opcija se malo razlikuje za Nvidiu i Radeon. Opcija ne zavisi od Windowsa, nego je u sklopu drajvera za graficku.

Znaci tu u podesavanju za graficku karticu za Multimonitor sa desne strane, ako nije sa desne strane onda je u blizini stoji [hl]plavi znak pitanja"?"[/hl] i pored njega pise sledece ...

[hl]? My display is not shown in the list ...[/hl]
________________________________


Ne mora bas taj redosled reci, ali kad kliknes na to izlazi sledeci prozor koji se zove

[hl]Detect Missing Display[/hl]
____________________


U njemu imas opciju za Rigoroznu detekciju monitora koja otvara struju u kablu cak i da nisi prikljucio monitor i salje signal u televizor, znaci ne stavljaj jezik na drugi kraj HDMI da te ne bi usmrtio strujni shok, nego u televizor mora utaknuto da bude.
____________________

Dole postoji jos opcija koja kad se stiklira [hl]Forsira detekciju televizora posle restarta.[/hl]
Samo te zamoljvam da pre povezivanja ugasis potpuno televizor, da ne bi doslo do bacanja varnice.
___________Edit______________
************
Ako je istina da nisi instalirao originalne drajvere za graficku za win10,
pod uslovom da uopste postoje onda je to problem, u pravu je gospodin Fanuc.
************
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top