Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

HDD Regenerator

A

asum

treba mi ful verzija ako neko ima neki dobar program za popravku hard diska!

K

kuliakan

Član
Izvolite HDD Regenerator. Samo, nema tu ništa od prave popravke, niti je to ikad moglo, nažalost. Moj je savjet da sa ovim programom omogućite repair u smislu da svi podaci na HDD-u budu ''readable'' i onda sve što je važno od podataka kopirajte na drugi HDD. Bajke o HDD Regenerator i Low Level format HDD su čista utopija.

Kod:
http://www.mediafire.com/file/0jy22nyvndhlmk9/HDD.rar

1

1mapstnod

Član
Treba ti program za restauraciju obrisanih fajlova, a ne ono što si naveo u temi i njenom nazivu.

U svakom slučaju, ovo je drugi dan od objave tvog pitanja, što znači da posle brisanja fajlova koristiš računar najmanje 2 dana. Vrlo verovatno da su obrisani sektori "pregaženi" novim podacima (fajlovima). Sve vreme dok god budeš koristio računar, iz trenutka u trenutak verovatnoća oporavka obrisanih fajlova pada geometrijskom progresijom. Pogotovo ako su to veliki fajlovi (filmovi i sl.).

Posle brisanja si trebao momentalno da isključiš računar. Ne shutdown, već bukvalno da ga isključiš!
Nabaviš neki live CD sa programima za restauraciju obrisanih fajlova, pomoću njega podigneš računar i kreneš u restauraciju.

K

kuliakan

Član
U pravu je 1mapstnod i stvarno mi nije jasno kako će se ovaj član uopšte snaći oko bilo čega na kompu, kad traži HDD Regenerator, umjesto programa za povrat obrisanih podataka. Isto kao da ne postoji Google... Informacije su toliko dostupne, tako da mi nije jasno ali OK. Možda je mlad član ili dijete, nije zamjeriti nikom. Ja sam, još davno, postavio veći broj programa za povrat podataka, pa evo. Probajte prvo Partition Guru, on je super lagan i odličan.

Kod:
http://www.mediafire.com/file/jdhhuuaoo3y15f2/Recovery.rar

A

asum

U pravu je 1mapstnod i stvarno mi nije jasno kako će se ovaj član uopšte snaći oko bilo čega na kompu, kad traži HDD Regenerator, umjesto programa za povrat obrisanih podataka. Isto kao da ne postoji Google... Informacije su toliko dostupne, tako da mi nije jasno ali OK. Možda je mlad član ili dijete, nije zamjeriti nikom. Ja sam, još davno, postavio veći broj programa za povrat podataka, pa evo. Probajte prvo Partition Guru, on je super lagan i odličan.

Kod:
http://www.mediafire.com/file/jdhhuuaoo3y15f2/Recovery.rar
Evo moga odgovora sa zakasnjenjem.PC mi je sporo radio i onda sam nasao ovaj link da ocistim.....
i sve je u redu bilo kada sam zavrsio ugasio sam PC i prilikom sledeceg paljenja pisalo mi da je hard disc riknuo i zbog toga pretpostavljam da sam nesto obrisao sto nisam smeo i da postoji mogucnost da to popravim ybog toga sam i napisao da sam nesto izbrisao na HDD.

K

kuliakan

Član
Ma, nema potrebe da se bilo kome pravdate i nema potrebe da gledate ovakve gluposti na YT, jer ovo što je ovaj čovjek uradio nema veze sa životom... Ništa on ovde nije očistio sa brisanjem fajlova iz foldera ''Prefetech'', niti to zauzima neki prostor. Čišćenje tog foldera ne može zeznuti ništa. Sve drugo što je pokazivao samo može da zezne nešto na kompu i ošteti Windows. Osim toga, imate CCleaner free verziju, koja će očistiti junk i trash fajlove (to je ovo kad pokazuje manuelno čišćenje C diska).

1

1mapstnod

Član
PC mi je sporo radio i onda sam nasao ovaj link da ocistim.....i sve je u redu bilo kada sam zavrsio ugasio sam PC i prilikom sledeceg paljenja pisalo mi da je hard disc riknuo i zbog toga pretpostavljam da sam nesto obrisao sto nisam smeo
Tek sada si napisao tačno šta se desilo. To si trebao da napišeš još u prvom postu.

"Nesto obrisano" se NE MOŽE vratiti. Možeš da vratiš samo TAČNO ODREĐEN fajl, tj. moraš da znaš tačno ime obrisanog/obrisanih fajla/fajlova.
Programi za restauriranje obrisanih fajlova NE ZNAJU šta je tebi potrebno, pa te tokom rada pitaju ili jednostavno ponude sve nađene obrisane fajlove.

i da postoji mogucnost da to popravim
Mogućnost postoji, ako znaš šta tražiš. Pošto ne znaš, možeš samo da ponovo instaliraš win. Pre toga napravi kopiju bitnih dokumenata.

Sve u svemu, kao i u svakom drugom poslu, ako želiš neki uređaj da popravljaš/čačkaš/... tada MORAŠ NEŠTO ZNATI o funkcionisanju tog uređaju. Ako ne znaš, odneseš uređaj u servis!

BTW, na tvom mestu ne bih YT koristio kao mesto za učenje/informisanje o računarima (ili bilo čemu drugom). Ako informacije o ovakvim problemima ne možeš da nađeš izvan YT-a, tada rešavanje problema prepusti nekom drugom (servis).

K

kuliakan

Član
Čemu takva strogoća i kritika? Čuj da nosi u servis, pa na šta to liči da se članu takvo nešto napiše i to ovakvim tonom i ovo naglašavanje velikim slovima! Nisi mu ti tata da ga grdiš, čovjek je tražio pomoć, a ne kritiku i pljuvanje! Šta mu držiš predavanje? Stidi se ali stvarno!

asum, Jednostavno pokušajte uraditi ''System Restore'' i vjerujem da će se sve vratiti na svoje mjesto, što se tiče samog Windows-a. Nije uopšte tačno da se mora reinstalirati Windows u ovom slučaju. To je notorna glupost da se Windows reinstalira zbog ovakve banalnosti.

Obrisani fajlovi, datoteke isl. se mogu vraćati sa onim programima. Pod ''obrisanim'' fajlovima se misli na slike, muziku, tekstualne fajlove, video fajlove, instalacione fajlove (exe) itd...