Haos u Egiptu, navijači tukli fudbalere

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Haos u Egiptu, navijači tukli fudbalere


Navijači egipatskog Zamaleka upali na teren tokom meča Afričke lige šampiona sa tunišanskim Afrikanom, tukli fudbalere, čupali golove…

v202159p0.jpg




v202159p1.jpg







Trojica fudbalera Afrikana završila su u bolnici, a još nekoliko je lakše povređeno tokom nereda koje su izazvali navijači Zamaleka na revanš meču Afričke Lige šampiona igranom u subotu u Gizi.

Zamalek je na svom terenu vodio 2:1 što mu nije bilo dovoljno za prolaz dalje pošto je u prvom meču poražen 2:4, a kada je sudija u trećem minutu sudijske nadoknade poništio gol domaćem timu, stotine navijača uletelo je u teren i napalo fudbalere protivničke ekipe, sudije pa i trenera Zamaleka.


Navijači Zamaleka su pretukli nekoliko fudbalera tunišanskog tima, a trojica su završila u bolnici.

"Ne znam kako sam preživeo. Vrištao sam od bolova dok su me tukli i šutirali", izjavio je za lokalni radio defanzivac Afrikana Kaled Suisi.

Njegovog saigrača Visena Bin Jahiu napalo je dvadesetak huligana koji su mu na kraju slomili nos.

"Jedva sam izbegao smrt", rekao je Bin Jahia.

U bolnici je završio i trener Zamaleka Hosan Hasan koji se u opštoj gužvi na terenu i pored njega onesvestio, a besni navijači uništili su i golove na stadionu u Gizi. Predsednik Zamaleka Galal Ibrahim uputio je izvinjenje Afrikanu zbog napada navijača na njihove fudbalere.

"Izražavo duboko žaljenje zbog ružnih scena koje smo videli. Izvinjavamo se tunišanskoj delegaciji zbog svega što se desilo", rekao je Ibrahim i dodao da je svestan da bi egipatski klub sada mogao biti izbačen iz međunarodnih takmičenja na duže vreme.

Afrička fudbalska federacija tek treba da se oglasi povodom incidenta, ali sigurno je da će Zamalek očekuju oštre sankcije.

(MONDO, foto AP, Guliver/Getty images)

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top