Haljina sa ugrađenim mobilnim telefonom

Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Haljina sa ugrađenim mobilnim telefonom



Dizajneri su osmislili haljinu koja se može koristiti i kao telefon, prenose britanski mediji.


70130_cellphonedressslim_hf.jpg



Londonska modna kuća “CuteCircuit” dizajnirala je haljinu, nazvanu “M-Dress”, koja iza etikete ima maleni priključak koji omogućava telefonski razgovor, kada se u njega ubaci sim kartica.

“M-Dress” je napravljena u crnoj boji od tankog materijala, uzana je i ima duge rukave, a sadrži i softver za prepoznavanje pokreta.

Taj softver omogućava ženama da, kada haljina zazvoni, jednostavnim podizanjem ruke do uva odgovore na poziv, kao i da spuštanjem ruke prekinu razgovor.

Veoma tanka telefonska antena se nalazi u porubu na dnu haljine, čime je smanjena količina radijacije kojoj je korisnik izložen.

“Veoma često se dešavaju propušteni pozivi, jer su mobilni telefoni ponekad nezgodni za nošenje, a naročito ženama čija odeća ima male džepove, ili ih uopšte nema. Da bismo omogućili ženama da budu povezane sa drugima, a da istovremeno budu moderno obučene, ‘CuteCircuit’ je osmislio ‘M-Dress’”, stoji u saopštenju na sajtu modne kuće.

Haljinom-telefonom moguće je i pozvati nekoga, ali samo ako je taj telefonski broj prethodnim programiranjem uvršćen u ograničeni broj kontakata.

Iz modne kuće, međutim, nisu objasnili na koji način je moguće pozvati određeni broj.

Haljina će se naći u prodaji 2011. godine, a njena cena je još uvek nepoznata.


Izvor: Blic online
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Kako bi ova haljina olakšala posao sekretaricama... :)
Dok sam radila takav posao, imala sam 3 (jedno vreme čak i 4) mobilna telefona, plus centralu, plus faks... morala sam da glumim oktopoda po ceo dan. Da sam ovako nešto imala u ono vreme, život bi mi sigurno bio lakši. :-D
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Kako bi ova haljina olakšala posao sekretaricama... :)
Dok sam radila takav posao, imala sam 3 (jedno vreme čak i 4) mobilna telefona, plus centralu, plus faks... morala sam da glumim oktopoda po ceo dan. Da sam ovako nešto imala u ono vreme, život bi mi sigurno bio lakši. :-D
Ali bi svaki dan bila u istoj haljini, što bi vama ženama bila nepremostiva prepreka... :D
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Ma kupila bih bar 3, pa rešila problem bar tri dana u nedelji. ;-)
 
Natrag
Top