H1N1 vakcina - koliko je bezbedna?

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
H1N1 vakcina - koliko je bezbedna?

Krstarica




S obzirom na to da H1N1 virus gripa pripada novom talasu virusa, još uvek ne postoji dovoljno pouzdanih informacija o načinu njegovog delovanja i o posledicama koje izaziva.

S tim je u direktnoj vezi i efikasnost same vakcine koja je napravljena za lečenje ovog opansog virusa. Zbog same nedovoljno jasne prirode svinjskog gripa, svakodnevno sve više ljudi postavlja pitanja o bezbednosti vakcine protiv svinjskog gripa. Koliko je vakcina protiv svinjskog gripa, proizvedena 2009. godine, stvarno bezbedna?
Činjenica je da nijedna vakcina nije 100% bezbedna za sve ljude, jer svaka osoba reaguje na virus i vakcinu drugačije.
Osobe koje su alergične na jaja ne mogu da prime vakcinu protiv gripa zato što se neki sastojci iz jaja upotrebljavaju i u procesu proizvodnje vakcine.
I inače, sve vakcine protiv gripa, bilo koje vrste, izazivaju blage reakcije koje su zajedničke. Otpilike svakoj trećoj osobi utrne ruka od vakcine, a kod nekih je to i ozbiljnije i dovodi do otoka. Oko 10–15% ljudi se nakon primanja vakcine oseća jako umorno ili dobije glavobolju, a zabeleženi su i slučajevi pojave groznice. Takođe, same vakcine mogu mogu prouzrokovati neke od retkih ali jako ozbiljnih reakcija kod osoba koje su primile vakcinu, čak i kod ljudi koji naizgled nisu ni na šta alergični, niti izrazito osetljivi.
Ako vakcine nisu 100% bezbedne, zašto uopšte rizikovati sa njima?
Smatra se da postoji mnogo manja opasnost da već odobrene vakcine, uključujući i vakcinu protiv H1N1 virusa, budu štetnije i riskantnije nego bolesti koje bi trebalo da sprečavaju. Primera radi, od 1.000.000 osoba koje prime vakcinu protiv gripa, kod jedne ili dve doći će do ozbiljne nervne reakcije poznatije pod imenom Gilijan-Bar sindrom (GBS).
Ono što svakako treba istaći jeste da sam grip izaziva jako ozbiljne probleme, uključujući i GBS, ali kod mnogo više osoba. Uzevši u obzir to da postoji velika verovatnoća da će ogroman deo populacije biti zaražen svinjskim gripom, i rizik za pojavu ozbiljnih posledica biće manji kad je reč o vakcini nego kada je reč o H1N1 virusu.
Rezultati ispitivanja
Tokom kliničkih ispitivanja, 10.000-15.000 dece i odraslih osoba primilo je vakcine protiv H1N1 virusa, i to vakcine različitih proizvođača, i nikome od njih se nije desilo ništa loše. Međutim, čak ni to nije dovoljan dokaz da vakcina neće izazvati nikakve posledice, jer klinička ispitivanja ne mogu da zabeleže ukoliko se nešto loše desi jednoj ili dvema osobama u grupi od 100.000 vakcinisanih ljudi.
"Postoji verovatnoća da dođe do nastanka nepoznatih nuspojava, ali se smatra da je to malo verovatno", naveo je gospodin Mark Muligan – ekspert za virusna oboljenja i vakcine i izvršni direktor Houp klinike Emori centra za vakcine u Atlanti. On je još izjavio: "Ukoliko dođe do iznenadne pojave neočekivanog događaja i nečega nepredvidivog, to se istoga trenutka beleži i shodno mogućnostima rešava u najkraćem mogućem vremenskom roku."


Lista telefona dežurnih epidemiologa u Srbiji


 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Ovo je jedno drugačije mišljenje, poodavno objavljeno, o bezbjednosti vakcina, u hrvatskom izdanju Nexusa br.12. Preporučujem da pročitate knjigu Vensa Ferela "Vakcine novi genocid". Knjigu je 01.11.2009. postavio coiska1 u forumu razno, podforum domaće knjige i tamo je možete skinuti


Jon Rappoport
© listopad 2004 – siječanj 2006
E-mail:
rappoport.jon@hotmail.com
Web lokacija:
http://www.nomorefakenews.com

Umirovljeni istraživač cjepiva izlazi u javnost s onim što farmaceutska industrija i zdravstveni autoriteti ne žele da znamo: da su cjepiva opasna, netestirana i predstavljaju jednu od najvećih prijevara našeg vremena.

Statistike i propaganda
Koliko Amerikanaca stvarno umre od gripe svake godine? Pitajte američko Udruženje za zdravlje pluća. Ili još bolje, pročitajte njihov izvještaj iz kolovoza 2004, pod naslovom «Trendovi kod upale pluća i gripe/pobolijevanje i smrtnost». Ovaj izvještaj potječe od jedinice za epidemiologiju i statistiku njihovog Odjela za istraživanja i znanstvena pitanja. Na kraju dokumenta, kao izvor navodi se «Izvještaj o konačnim statistikama o smrtnosti, 1979-2001» Nacionalnog centra za zdravstvene statistike.
Pripremite se za iznenađenje, posebno zato što američki Centar za kontrolu bolesti (CDC) na sve strane trubi o 36.000 umrlih od upale pluća godišnje. Točno poput urice. Godinu za godinom, 36.000 ljudi u Sjedinjenim Državama svake godine umre od upale pluća. Ubojita bolest. Čuvajte se! Obavezno se cijepite. Svake jeseni. Ne čekajte. Mogli biste se srušiti mrtvi nasred ceste!
Ovo su ukupni brojevi smrtnih slučajeva od gripe prema izvještaju (od 1979. do 1995. statistike su objavljivane svake druge godine): 1979: 604; 1981: 3,006; 1983: 1,431; 1985: 2,054; 1987: 632; 1989: 1,593; 1991: 1,137; 1993: 1,044; 1995: 606; 1996: 745; 1997: 720; 1998: 1,724; 1999: 1,665; 2000: 1765; 2001: 257.
Ne vjerujete mi? Stranica se nalazi ovdje: http://www.lungusa.org/atf/cf/%7B7A8D42C2-FCCA-4604-8ADE-7F5D5E762256%7D/PI1.PDF. Otiđite tamo i pogledajte devetu stranicu dokumenta. Zatim pomičite stranicu prema dolje dok ne dođete do grafikona smrtnih slučajeva od gripe kao posebne kategorije.
Nedavno je Tommy Thompson, [tadašnji] američki ministar zdravstva i socijalnih službi, izjavio da je 91 posto ljudi koji u Americi svake godine umru od gripe staro 65 ili više godina. Tako biste se mogli malo pozabaviti matematikom i izračunati koliko ljudi mlađih od 65 godina stvarno umre od gripe svake godine. Ali nije važno. Sirove statistike o svim dobnim skupinama dovoljno su niske. Prilično dovoljno niske. Prilično prilično.
Vidite li što se ovdje događa? Možete otići u moju arhivu, pročitati nedavne članke na ovu temu i pronaći moje argumente za one koji s osmijehom govore, «Paa, hm-hm, vidite, uh, ah, gripa često vodi do upale pluća, i zato moramo biti tako oprezni s gripom. Od upale pluća se naveliko umire, hm-hm, bla bla bla...»
To je obična prijevara, ljudi. CDC stoji na uglu ulice s malim stolom, namamljivači hodaju okolo i ponavljaju brojke o 36.000 mrtvih, dok agenti iz odjela za odnose s javnošću za stolom prodaju priče o cjepivima. Gomila postaje nemirna. Netko viče, «Gdje je moje cjepivo protiv gripe? Svi ćemo umrijeti!» Za to vrijeme, na Capitol Hillu, Kongres planira mjeru koja će proizvođačima cjepiva garantirati godišnje isplate od više milijardi dolara, bez obzira koliko doza ostane neupotrijebljeno.
Sada kad imamo puno jasniju sliku o niskom broju umrlih od gripe u SAD-u svake godine, bilo bi prirodno ponovno razmotriti pitanje cjepiva. Ako oduzmemo histeriju oko «visokog broja umrlih od gripe» i «hitne potrebe za nabavom cjepiva», s čime zapravo imamo posla? Odgovor je PR (služba za odnose s javnošću). Propaganda se koristi za umjetno napuhavanje statistika o gripi, kako bi se time natjeralo ljude da odlaze u liječničke ordinacije i klinike po svoju dozu. A što je s cjepivima? Koliko su ona sigurna i djelotvorna?
Već dugo upozoravam na opasnosti od cjepiva, posebno kada se radi o bebama i maloj djeci, čiji imunološki sustav još nije u stanju nositi se s mnogim kontaminantima i toksičnim konzervansima u cjepivima. Postoje i drugi razlozi zašto bi čak i odrasle osobe trebale izbjegavati cjepiva. Sada je, po prvi put, jedan bivši član unutarnjeg kruga industrije cjepiva pristao govoriti o opasnostima od cjepiva.
«Dr Mark Randall» je pseudonim bivšeg istraživača cjepiva koji je dugi niz godina radio u laboratorijima velikih farmaceutskih kompanija i Nacionalnog instituta za zdravlje američke vlade. Sada je umirovljen i s oklijevanjem je pristao progovoriti za javnost. Po mom mišljenju, njegovo svjedočenje slaže se sa svim drugim tvrdnjama koje sam proučio proteklih godina.
Intervju koji slijedi važan je ne samo zbog intimne upućenosti dr. Randalla u opasnosti od cjepiva, nego i zbog njegovog svjedočenja o unutarnjem radu i zataškavanjima vlade i industrije cjepiva – dvaju izvora koji nastoje uvjeriti Amerikance da im se može vjerovati. Ovaj veliki izvadak možda je najbolji samostalan pisani sažetak dokaza koji potkrepljuju slučaj protiv imunizacije.

Intervju s bivšim istraživačem cjepiva
Pitanje (Jon Rappoport): Nekada ste bili sigurni da su cjepiva simbol dobre medicine.
Odgovor (dr. Mark Randall): Da, bio sam. Pomogao sam u razvoju nekoliko cjepiva. Neću reći kojih.
Pitanje: Zašto ne?
Odgovor: Želio bih sačuvati svoju privatnost.
Pitanje: Dakle, mislite da biste mogli imati problema kad biste se predstavili?
Odgovor: Vjerujem da bih mogao izgubiti penziju.
Pitanje: Na temelju čega?
Odgovor: Nije važno na temelju čega. Ti ljudi imaju načine da vam stvore probleme, ako ste nekada bili «dio Kluba». Znam za jednu ili dvije osobe koje su stavljene pod nadzor, koje su uznemiravane.
Pitanje: Tko ih je uznemiravao?
Odgovor: FBI.
Pitanje: Stvarno?
Odgovor: Naravno. FBI je koristio druge izgovore. A i porezna inspekcija može početi praviti probleme.
Pitanje: Toliko o slobodi govora.
Odgovor: Ja sam bio «dio unutarnjeg kruga». Ako bih sada počeo navoditi imena i iznositi optužbe protiv određenih istraživača, mogao bih se naći u velikim problemima.
Pitanje: Vjerujete li da bi ljudima trebalo dopustiti da sami odluče hoće li se cijepiti?
Odgovor: Na političkoj razini, da. Na znanstvenoj razini, ljudima su potrebne informacije kako bi mogli ispravno izabrati. Jedna je stvar reći da je mogućnost izbora dobra. Ali ako je atmosfera puna laži, kako možete birati? Također, kad bi Upravu za hranu i lijekove vodili časni ljudi, ta cjepiva ne bi nikada dobila dozvolu. Ona bi bila ispitivana do besvijesti.
Pitanje: Neki povjesničari medicine tvrde da opće smanjenje bolesti nije posljedica cjepiva.
Odgovor: Znam. Dugo sam ignorirao njihov rad.
Pitanje: Zašto?
Odgovor: Zato što sam se bojao onoga što ću otkriti. Ja sam bio u biznisu razvijanja cjepiva. O nastavku tog rada ovisio je moj kruh.
Pitanje: A onda?
Odgovor: Proveo sam vlastito istraživanje.
Pitanje: Do kakvih ste zaključaka došli?
Odgovor: Za smanjenje bolesti možemo zahvaliti poboljšanim uvjetima života.
Pitanje: Kojim uvjetima?
Odgovor:Čistijoj vodi. Naprednom kanalizacijskom sustavu. Prehrani. Svježijoj hrani. Smanjenju siromaštva. Klice mogu biti posvuda, ali kada ste zdravi nećete se tako lako zaraziti.
Pitanje: Kako ste se osjećali kada ste završili vlastito istraživanje?
Odgovor: Očajno. Shvatio sam da radim u sektoru koji se temelji na zbirci laži.
Pitanje: Jesu li neka cjepiva opasnija od drugih?
Odgovor: Da. DTP cjepivo, na primjer. MMR [protiv ospica, rubeola i zaušnjaka]. Ali neke serije cjepiva opasnije su od drugih serija istog cjepiva. Ako se mene pita, sva cjepiva su opasna.
Pitanje: Zašto?
Odgovor: Ima više razloga. Oni uključuju ljudski imunološki sustav u procesu koji teži ugrožavanju imunosti. Cjepiva zapravo mogu izazvati bolest koju bi trebala spriječiti.
Pitanje: Zašto nam citiraju statistike koje naizgled dokazuju da su cjepiva bila strahovito uspješna u iskorjenjivanju bolesti?
Odgovor: Zašto? Kako bi se stvorila iluzija da su ta cjepiva korisna. Ako cjepivo suzbija vidljive simptome bolesti kao što su ospice, svi pretpostavljaju da je cjepivo uspješno. Ali, ispod površine, cjepivo može oštetiti sam imunološki sustav. A ako izazove druge bolesti – recimo, meningitis – ta je činjenica maskirana, zato što nitko ne vjeruje da to može biti posljedica cijepljenja. Ta činjenica se previđa.
Pitanje: Tvrdi se da je cjepivo protiv velikih boginja iskorijenilo velike boginje u Engleskoj.
Odgovor: Da. Ali kada proučite dostupne statistike, dobivate drugačiju sliku.
Pitanje: A to je?
Odgovor: U Engleskoj je bilo gradova u kojima ljudi koji nisu bili cijepljeni nisu dobili velike boginje. Bilo je mjesta u kojima su ljude koji su bili cijepljeni pogodile epidemije velikih boginja. Osim toga, velike boginje su već bile u opadanju prije uvođenja cjepiva.
Pitanje: Dakle, kažete da su nam podvalili lažnu povijest.
Odgovor: Da. To je točno ono što želim reći. To je povijest koja je izmišljena kako bi se ljude uvjerilo da su cjepiva bez iznimke sigurna i djelotvorna.

Zagađenost cjepiva
Pitanje: Radili ste u laboratorijima u kojima je čistoća važna stvar.
Odgovor: Javnost vjeruje da su ti laboratoriji, ti proizvodni pogoni, najčistija mjesta na svijetu. To nije istina. Zagađenja se događaju cijelo vrijeme. U cjepiva ulaze svakakvi ostaci.
Pitanje: Na primjer, majmunski virus SV40 može zalutati u cjepivo protiv dječje paralize.
Odgovor: Pa, da, i to se dogodilo. Ali nisam to htio reći. SV40 se našao u cjepivu protiv dječje paralize zato što je cjepivo napravljeno korištenjem majmunskih bubrega. Ali sada govorim o nečem drugom. Samim uvjetima u laboratorijima. Greškama. Greškama zbog nemara. SV40, koji je kasnije pronađen u tumorima... to je ono što bih nazvao strukturalnim problemom. To je bio prihvaćen dio procesa proizvodnje. Ako koristite majmunske bubrege, otvarate vrata za klice za koje ne znate da se nalaze u tim bubrezima.
Pitanje: U redu, ali hajde da na trenutak zanemarimo razliku između različitih tipova zagađenja. Koje kontaminante ste vi otkrili tijekom mnogih godina svoga rada sa cjepivima?
Odgovor: Dobro. Nabrojat ću vam neke stvari na koje sam ja naišao, a također ću vam reći što su našli moji kolege. Evo nepotpune liste. U Rimavex cjepivu protiv ospica pronašli smo razne kokošje viruse. U cjepivu protiv dječje paralize pronašli smo acanthamoebu, takozvanu «amebu koja jede mozak». Majmunski citomegalovirus u cjepivu protiv dječje paralize. Majmunski pjenasti virus u cjepivu protiv rotavirusa. Virus ptičjeg raka u MMR cjepivu. Razne mikroorganizme u cjepivu protiv bedrenice. Pronašao sam potencijalno opasne inhibitore enzima u nekoliko cjepiva. Pačje, pasje i zečje viruse u cjepivu protiv rubeole. Virus ptičje leukoze u cjepivu protiv gripe. Pestivirus u MMR cjepivu.
Pitanje: Dajte da ovo razjasnimo. To su sve kontaminanti kojima nije mjesto u cjepivima.
Odgovor: Tako je. A ako pokušate izračunati kakvu štetu mogu uzrokovati ti kontaminanti, pa, mi to zapravo ne znamo jer nisu provedena nikakva testiranja, ili ih je provedeno vrlo malo. To je rulet. Iskušajte svoju sreću. Također, većina ljudi ne zna da se neka cjepiva protiv dječje paralize, adenovirusa, rubeole, hepatitisa A i ospica rade s abortiranim ljudskim fetalnim tkivom. S vremena na vrijeme sam u tim cjepivima pronalazio nešto za što vjerujem da su fragmenti bakterija i virus dječje paralize, koji su mogli potjecati od tog fetalnog tkiva. Kada tražite kontaminante u cjepivima, možete naići na zbunjujuće materijale. Znate da ne bi trebali biti tamo, ali ne znate što točno imate. Pronašao sam nešto za što sam vjerovao da je vrlo mali «fragment» ljudske dlake, a također i ljudsku sluz. Pronašao sam nešto što se može nazvati samo «strana bjelančevina», što bi moglo značiti bilo što. To bi mogla biti bjelančevina iz virusa.
Pitanje: Pale se alarmi na sve strane.
Odgovor: Što mislite, kako sam se ja osjećao? Sjetite se, taj materijal odlazi u krvotok bez prolaska kroz uobičajene imunološke obrane.
Pitanje: Kakve su bile reakcije na vaša otkrića?
Odgovor: U osnovi, bile su «Ne brini; protiv toga se ne može ništa». Kod proizvodnje cjepiva koriste se tkiva raznih životinja, i tuda ulaze ove vrste zagađenja. Naravno, niti ne spominjem standardne kemikalije poput formaldehida, žive i aluminija, koje se namjerno stavljaju u cjepiva [kao konzervansi].
Pitanje: Ta informacija je prilično zapanjujuća.
Odgovor: Da. A spominjem samo neke od bioloških kontaminanata. Tko zna kakvi sve još postoje. Druge ne otkrivamo zato što i ne pomišljamo da ih tražimo. Ako se u izradi cjepiva koristi tkivo, recimo, ptice, koliko mogućih klica može biti u tom tkivu? Nemamo pojma. Nemamo pojma kakve bi one mogle biti, ili kako bi mogle djelovati na ljude.

Lažne pretpostavke o bezopasnosti cjepiva
Pitanje: A druga pitanja osim čistoće?
Odgovor: Imate posla s temeljnom krivom premisom o cjepivima: da ona kompleksno potiču imunološki sustav na stvaranje uvjeta imunosti na neku bolest. To je pogrešna premisa. To ne funkcionira na taj način. Cjepivo bi trebalo «stvarati» antitijela koja, indirektno, pružaju zaštitu od bolesti. Međutim, imunološki sustav je puno veći i složeniji od antitijela i njima srodnih stanica «ubojica».
Pitanje: Imunološki sustav je...?
Odgovor: Cijelo tijelo, u biti. Plus um. Sve je to imunološki sustav, moglo bi se reći. To je razlog zašto usred epidemije možete imati pojedince koji ostaju zdravi.
Pitanje: Dakle, važna je opća razina zdravlja?
Odgovor: Više nego važna. Vitalna.
Pitanje: Na koje se načine statistike o cjepivima lažno prikazuju?
Odgovor: Postoje mnogi načini. Pretpostavimo da vam 25 ljudi koji su primili cjepivo protiv hepatitisa B dođe s hepatitisom. Pa, hepatitis B je bolest jetre. Ali mnoge stvari možete zvati bolešću jetre. Možete promijeniti dijagnozu. Tada ste sakrili glavni uzrok problema.
Pitanje: A to se događa?
Odgovor: Cijelo vrijeme. To se mora događati, ako liječnici automatski pretpostavljaju da ljudi koji prime cjepivo ne obolijevaju od bolesti od kojih bi sada trebali biti zaštićeni. A to je točno ono što liječnici pretpostavljaju. Vidite, to je cirkularno razmišljanje. To je zatvoreni sustav. On ne priznaje greške. Nikakvu moguću grešku. Ako osoba koja je bila cijepljena protiv hepatitisa dobije hepatitis ili neku drugu bolest, automatski se pretpostavlja da to nema nikakve veze s cjepivom.
Pitanje: Tijekom godina koje ste proveli u establišmentu cjepiva, koliko ste upoznali liječnika koji su priznavali da su cjepiva problem?
Odgovor: Nijednog. Bilo ih je par [istraživača koji su radili u farmaceutskim kompanijama] koji su privatno dovodili u pitanje to što rade. Ali nikada to nisu javno iznosili, čak ni unutar svojih kompanija.
Pitanje: Što je za vas bila prekretnica?
Odgovor: Imao sam prijatelja čije je dijete umrlo nakon DTP injekcije.
Pitanje: Jeste li istraživali?
Odgovor: Da, neformalno. Otkrio sam da je dijete prije cijepljenja bilo potpuno zdravo. Nije bilo razloga za njegovu smrt, osim cjepiva. To je potaknulo moje sumnje. Naravno, želio sam vjerovati da je dijete dobilo lošu dozu iz loše serije. Ali kad sam to detaljnije istražio, otkrio sam da to ovaj put nije bio slučaj. Bio sam uvučen u spiralu sumnje koja se s vremenom pojačavala. Nastavio sam istraživati. Otkrio sam da se, suprotno onom što sam mislio, cjepiva ne testiraju na znanstven način.
Pitanje: Kako to mislite?
Odgovor: Na primjer, ni za jedno cjepivo se ne provode nikakva dugoročna istraživanja s kontrolnom grupom. Dio onoga što želim reći je da se ne provode nikakva korektna i duboka naknadna ispitivanja, imajući u vidu činjenicu da cjepiva mogu izazvati, s vremenom, razne simptome i ozbiljne probleme koji izlaze iz opsega bolesti protiv koje je osoba bila cijepljena. Opet, polazi se od pretpostavke da cjepiva ne izazivaju probleme. Pa zašto bi bilo tko provjeravao? Pored toga, reakcija na cjepivo definirana je tako da se kaže da sve negativne reakcije na cjepivo dolaze vrlo brzo nakon davanja injekcije. Ali to nema smisla.
Pitanje: Zašto to nema smisla?
Odgovor: Zato što cjepivo očigledno djeluje u tijelu dugo nakon što se unese. Reakcija može biti postupna. Pogoršanje može biti postupno. Neurološki problemi mogu se razviti s vremenom. To se i događa pod različitim uvjetima, čak i prema konvencionalnoj analizi. Pa zašto to ne bi mogao biti slučaj i kod cjepiva? Ako se kemijsko trovanje može javljati postupno, zašto to ne bi mogao biti slučaj s cjepivom koje sadrži živu?
Pitanje: I to ste utvrdili?
Odgovor: Da. Većinom se radi o korelacijama. Korelacije nisu savršene. Ali ako imate 500 roditelja čija su djeca pretrpjela neurološka oštećenja tijekom razdoblja od jedne godine nakon cijepljenja, to bi trebalo biti dovoljno za pokretanje intenzivne istrage.
Pitanje: Je li bilo dovoljno?
Odgovor: Ne. Nikada. To vam samo po sebi nešto govori.
Pitanje: A to je...?
Odgovor: Ljude koji se bave istragom zapravo ne zanimaju činjenice. Oni pretpostavljaju da su cjepiva bezopasna. Tako, i kada istražuju, oni bez iznimke dolaze do zaključka da cjepiva nisu kriva. Oni kažu, «Ovo cjepivo je bezopasno». Ali na čemu temelje te zaključke? Temelje ih na definicijama i idejama koje automatski odbacuju optužbe protiv cjepiva.
Pitanje: Postoje brojni slučajevi u kojima je kampanja cijepljenja podbacila, kada su ljudi oboljeli od bolesti protiv koje su bili cijepljeni.
Odgovor: Da, puno je takvih slučajeva. I tu se dokazi jednostavno ignoriraju. Odbacuju se. Stručnjaci kažu, ako uopće išta kažu, da je to izolirana situacija, ali da se ukupno gledano cjepivo pokazalo sigurnim. Ali ako zbrojite sve kampanje cijepljenja u kojima su se javila oštećenja i bolesti, shvatit ćete da to nisu izolirane situacije.

Sukobi interesa
Pitanje: Jeste li ikada raspravljali s kolegama o ovome o čemu sada govorimo dok ste još radili u establišmentu cjepiva?
Odgovor: Da, jesam.
Pitanje: I što se dogodilo?
Odgovor: Nekoliko puta su mi rekli da šutim o tome. Jasno mi je stavljeno do znanja da bih se trebao vratiti poslu i zaboraviti na svoje bojazni. U nekoliko slučajeva naišao sam na strah. Suradnici su me pokušavali izbjegavati. Osjećali su da bih mogli etiketirati kao «krive po asocijaciji». Ipak, sve u svemu, ponašao sam se pristojno. Trudio sam se da ne stvaram sebi probleme.
Pitanje: Ako cjepiva zapravo izazivaju štetu, zašto se primjenjuju?
Odgovor: Prije svega, tu nema «ako». Ona izazivaju štetu. Nešto je teže pitanje da li uzrokuju štetu i kod onih ljudi kod kojih naizgled nema štete. Tada govorimo o vrsti istraživanja koje bi trebalo provesti, ali se ne provodi. Istraživači bi trebali pokušavati doći do nekakve mape, ili dijagrama toka, koji bi precizno pokazivao što cjepiva rade u tijelu od trenutka kada u njega uđu. Ta istraživanja nisu provedena. A što se tiče toga zašto se primjenjuju, mogli bismo ovdje sjediti dva dana i raspravljati o svim razlozima. Kao što ste više puta rekli, ljudi imaju svoje motive na različitim razinama sustava: novac, strah od gubitka posla, ulizivanje, prestiž, nagrade, napredovanje u karijeri, zabludjeli idealizam, naviku da se ne razmišlja i tako dalje...
Pitanje: Čini se da je opća uzbuna oko hepatitisa B jedan dobar smjer.
Odgovor: Da, mislim da je. Reći da bebe moraju dobivati cjepiva a onda, u sljedećem dahu, priznati da osoba može dobiti hepatitis B seksualnim kontaktom i upotrebom iste igle zvuči smiješno. Medicinski autoriteti pokušavaju se opravdati tvrdnjom da oko 20.000 djece u SAD-u svake godine oboli od hepatitisa B od «nepoznatih uzroka», i da zato svaka beba mora biti cijepljena. Sumnjam u brojku od 20.000 oboljelih i takozvane studije koje to podupiru.
Pitanje: Andrew Wakefield, britanski liječnik koji je razotkrio vezu između MMR cjepiva i autizma, upravo je otpušten sa svog posla u jednoj londonskoj bolnici.
Odgovor: Da. Wakefield nam je učinio veliku uslugu. Njegove korelacije između cjepiva i autizma su zapanjujuće...
Pitanje: Znam da holivudska zvijezda koja javno izjavi da se odbija cijepiti time okončava svoju karijeru.
Odgovor: Hollywood je vrlo snažno povezan s medicinskim kartelom. Za to postoji više razloga, ali jedan od njih je jednostavno to što poznati glumac može privući ogromnu pozornost kada kaže bilo što. 1992. bio sam prisutan na vašim demonstracijama protiv FDA u centru Los Angelesa. Jedan ili dva glumca progovorili su protiv FDA. Od tog vremena nadalje, bilo bi vam jako teško naći nekog glumca koji je na bilo koji način govorio protiv medicinskog kartela.
Pitanje: Kakvo je raspoloženje, kako razmišljaju u Nacionalnom institutu za zdravlje?
Odgovor: Ljudi se međusobno natječu za novac za istraživanja. Zadnja stvar o kojoj razmišljaju je osporavanje statusa quo. Oni su već u internom ratu za taj novac. Ne trebaju im dodatne nevolje. To je vrlo izoliran sustav. On ovisi o ideji da je, općenito uzevši, moderna medicina vrlo uspješna na svim područjima. Priznati sistemske probleme u nekom području značilo bi baciti sumnju na cijeli pothvat.
Zbog toga biste mogli misliti da je Nacionalni institut za zdravlje zadnje mjesto koje bi trebalo uzeti u obzir za održavanje demonstracija. Ali istina je upravo suprotna. Kad bi se pet tisuća ljudi pojavilo tamo zahtijevajući polaganje računa o stvarnim koristima od tog istraživačkog sustava, zahtijevajući da znaju kakve je stvarne zdravstvene koristi imala javnost od milijardi straćenih dolara uloženih u tu ustanovu, nešto bi se moglo pokrenuti. Mogla bi se zapaliti iskra. Uz daljnje demonstracije, mogli biste dobiti svakakve rezultate. Poneki istraživači mogli bi početi odavati informacije.
Pitanje: Dobra ideja.
Odgovor: Ljudi u odijelima koji bi stajali uz zgrade onoliko blizu koliko bi policija dopustila. Ljudi u poslovnim odijelima, u trenirkama, majke i djeca. Dobrostojeći ljudi. Siromašni ljudi. Svakakvi ljudi.
Pitanje: Što je s kombiniranom razornom snagom brojnih cjepiva koja se daju bebama ovih dana?
Odgovor: To je šokantno i kriminalno. O tome nisu napravljene nikakve studije bilo koje dubine. Opet, polazi se od pretpostavke da su cjepiva bezopasna, i da je zato bilo koji broj cjepiva danih zajedno također bezopasan. Ali prava je istina da cjepiva nisu bezopasna. Zbog toga se potencijalna šteta povećava ako ih date velik broj u kratkom razdoblju.
Pitanje: Tada imamo jesensku sezonu gripe.
Odgovor: Da. Kao da te klice samo u jesen stižu u SAD iz Azije. Javnost je «popušila» tu premisu. Ako se dogodi u travnju, onda je to teška prehlada. Ako se dogodi u listopadu, onda je gripa.
Pitanje: Žalite li što ste sve te godine radili na području cjepiva?
Odgovor: Da. Ali, nakon ovog intervjua, žalit ću malo manje. A radim i na druge načine. Dajem informacije određenim ljudima kada mislim da će ih iskoristiti na pravi način.
Pitanje: Što biste najviše željeli da publika shvati?
Odgovor: Da teret dokazivanja kod utvrđivanja sigurnosti i djelotvornosti cjepiva leži na ljudima koji ih proizvode i licenciraju za javnu upotrebu. Samo to. Teret dokazivanja nije na vama ili meni. A za dokaze trebaju postojati dobro osmišljena, dugoročna istraživanja. Potrebno je dugoročno praćenje subjekata. Potrebno je intervjuirati majke i posvetiti veliku pažnju onome što majke govore o svojim bebama i što se s njima događa nakon cijepljenja. Potrebne su vam sve te stvari – stvari kojih nema.
Pitanje: Stvari kojih nema.
Odgovor: Tako je.
Pitanje: Kako bismo izbjegli bilo kakvu zabunu, želio bih da još jednom ukratko ponovite probleme koje cjepiva mogu uzrokovati – koje bolesti, kako se to događa...
Odgovor: U osnovi govorimo o dva potencijalna, štetna ishoda. Prvi je da osoba dobije bolest iz cjepiva. Ona dobije bolest od koje ju je cjepivo trebalo zaštititi, jer se u cjepivu i nalazi neka verzija bolesti. Drugi, osoba ne dobije tu bolest, ali nakon nekog vremena, ili možda odmah, dobije neko drugo stanje koje je uzrokovano cjepivom. To stanje može biti autizam – ili može biti neka druga bolest, poput meningitisa. Može postati mentalno invalidan.
Pitanje: Postoji li bilo koji način da se usporede relativne učestalosti ova dva ishoda?
Odgovor: Ne, zato što je daljnje praćenje jako slabo. Možemo samo nagađati. Ako pitate, u populaciji od sto tisuća djece koja su dobila cjepivo protiv ospica, koliko će njih dobiti ospice a koliko će dobiti druge probleme zbog cjepiva, nema pouzdanog odgovora. To je ono o čemu govorim. Cjepiva su praznovjerje. A kod praznovjerja nemate činjenice koje biste mogli koristiti. Imate samo priče, od kojih je većina smišljena tako da podupire praznovjerje. Ali, iz mnogih kampanji cijepljenja možemo sastaviti priču koja otkriva neke vrlo uznemirujuće stvari. Ljudima su naudili. Šteta je stvarna, može biti duboka i može značiti smrt. Šteta nije ograničena na nekoliko slučajeva kao što nas navode da mislimo.
U SAD-u postoje grupe majki koje svjedoče o autizmu i cjepivima primljenim u djetinjstvu. One istupaju u javnostima i ustaju na sastancima. One u biti pokušavaju popuniti rupu koju stvorili istraživači i liječnici koji okreću leđa cijeloj stvari.
Pitanje: Da vas nešto pitam. Kad biste odveli dijete, recimo, u Boston, i kad biste odgojili to dijete na dobroj hranjivoj hrani, kad bi ono vježbalo svakog dana i bilo voljeno od svojih roditelja i ne bi dobilo cjepivo protiv ospica, kakav bi bio njegov zdravstveni status u usporedbi s prosječnim djetetom u Bostonu koje se slabo hrani, gleda TV pet sati dnevno i dobiva cjepivo protiv ospica?
Odgovor: Naravno da je tu uključeno puno faktora, ali ja bih se kladio na bolji zdravstveni status prvog djeteta. Ako dobije ospice, ako ih dobije s devet godina, vjerojatno je da će biti mnogo blaže od ospica koje bi moglo dobiti drugo dijete. Uvijek bih se kladio na prvo dijete.
Pitanje: Koliko ste dugo radili s cjepivima?
Odgovor: Dugo. Duže od deset godina.
Pitanje: Kad se sada osvrnete, možete li se sjetiti bilo kojeg dobrog razloga da kažete da su cjepiva uspješna?
Odgovor: Ne, ne mogu. Kad bih sada dobio dijete, zadnja stvar koju bih dopustio bilo bi cijepljenje. Odselio bih se iz države ako bi to bilo potrebno. Promijenio bih prezime. Nestao bih. Zajedno s obitelji. Ne kažem da bi moralo doći do toga. Postoje načini da se elegantno izbjegne sistem, ako znate kako treba postupati. U svakoj saveznoj državi postoje izuzimanja na koja se možete pozvati, temeljena na vjerskim i/ili filozofskim gledištima. Ali ako ne bi bilo drugog izbora, odselio bih.
Pitanje: Pa ipak, posvuda ima djece koja primaju cjepiva i i naizgled su zdrava.
Odgovor: Ključna riječ je «naizgled». Što je sa svom onom djecom koja se ne mogu koncentrirati na učenje? Što je s djecom koja povremeno doživljavaju napade bijesa? Što je s djecom koja nisu potpuno mentalno zdrava? Znam da postoje mnogi mogući razlozi za te stvari, ali cjepiva su jedan od razloga. Ne bih htio riskirati. Ne vidim razloga za riskiranje. I iskreno, ne vidim razloga da se vladi dopusti da ima zadnju riječ. Vladina medicina je, prema mom iskustvu, često kontradiktoran pojam. Možete imati jedno ili drugo, ali ne oboje.
Pitanje: Tako dolazimo do poštenih odnosa.
Odgovor: Da. Dopustite onima koji žele cjepiva da ih primaju. Dopustite disidentima da ih odbiju primiti. Ali, kao što sam ranije rekao, nema poštenih odnosa ako je atmosfera puna laži. A kad se radi o bebama, sve odluke donose roditelji. Tim roditeljima treba jaka doza istine. Što je s djetetom o kojem sam govorio, koje je umrlo od DTP cjepiva? Prema kojim su informacijama postupali njegovi roditelji? Mogu vam reći da su bile vrlo neobjektivne. To nisu bile prave informacije.
Pitanje: Ljudi iz medicinskih odjela za odnose s javnošću, u suradnji s tiskom, nasmrt plaše roditelje mračnim scenarijima o tome što će se dogoditi ako njihova djeca ne prime cjepiva.
Odgovor: Kako oni to prikazuju, izgleda kao da je zločin odbiti cjepivo. Oni to izjednačuju s lošim roditeljstvom. Protiv toga se treba boriti boljim informiranjem. Uvijek je velik izazov suprotstaviti se vlastima. A samo vi možete odlučiti hoćete li to učiniti. Odgovornost svake osobe je da donese svoju odluku. Medicinski kartel voli tu igru. Oni igraju na to da će strah pobijediti.

O voditelju intervjua
John Rappoport radio je kao nezavisni istražiteljski novinar 20 godina. Pojavio se kao gost u preko 200 radijskih i televizijskih programa, uključujući ABC-jev Nightline, PBS-ove Tony Brown's Journal i Hard Copy.
Posljednjih deset godina, Jon je uglavnom djelovao izvan mainstreama. Kroz proteklih 30 godina njegovo nezavisno istraživanje obuhvatilo je duboku politiku, zavjere, alternativno zdravlje, kontrolu uma, medicinske kartele, simbologiju i rješenja za preuzimanje planeta od strane skrivenih elita. 1996. Jon je pokrenuo Veliki bojkot protiv osam korporacijskih kemijskih divova: Monsanta, Dowa, DuPonta, Bayera, Hoechsta, Rhône-Poulenca, Imperial Chemical Industriesa i Ciba-Geigya. Bojkot još uvijek traje.
Jon je diplomirao filozofiju na Amherst Collegeu u Massachusetts. Ima šezdeset tri godine i živi sa svojom suprugom, dr. Laurom Thompson, u San Diegu, Kalifornija.
Jona Rappoporta može se kontaktirati e-mailom na rappoportjon@hotmail.com ili preko njegove web-stranice, Jon Rapporport - No More Fake News - Welcome.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Vakcina može da izazove i paralizu

BEOGRAD - Dok medicinski stručnjaci raspravljaju o zaštiti od meksičkog gripa običan narod i dalje ne zna da li da se vakciniše, da li će najavljenih tri miliona „Novartisovih“ vakcina pružiti adekvatnu zaštitu bez posledica opasnih po zdravlje. Ako je suditi po podacima sa zvanične deklaracije kompanije „Novartis“, neželjene efekte možemo očekivati, ali stručnjaci objašnjavaju da smo se sa sličnim nuspojavama susretali i kod svih dosadašnjih vakcinacija.
Prema rečima Ranka Dakića, direktora Instituta za virusologiju i imunologiju „Torlak“, sve ostale adjuvirane vakcine izazivaju neželjena dejstva.
- U najvećem broju slučajeva reč je blagoj reakciji koja traje dva do tri dana i podrazumeva otok i crvenilo na mestu uboda, zamor, kao i temperaturu do 38 stepeni. Vrlo retko može doći do pojave težih neželjenih efekata poput osipa, ali i do anafilaktičkog šoka i to kod osoba koje su alergične na jaja. Takođe, može da se javi autoimuni proces poznat kao Giljen-Bareov sindrom koji odlikuju mlitavost mišića, otežana pokretljivost i paraliza - rekao je Dakić.

On kaže da ne može da govori o tačnom procentu ljudi kod kojih se mogu javiti teže nuspojave, ali kao primer navodi da je pri svim vakcinacijama u poslednjih 30 godina u Srbiji bilo manje od 20 takvih slučajeva.
- Građani treba da prime i sezonsku i pandemijsku vakcinu. Biće neželjenih reakcija jer one nastaju od svake vakcine, ali zaboravljamo da smo svi primili vakcine i sve to prošli. Vakcine su primala i naša deca. Iz literature je poznato da na milion vakcina imamo i jedan do jedan i po smrtni slučaj. Međutim, kada nam preti masovna zarazna bolest gledate od čega imate veću korist - rekao je direktor Instituta za virusologiju i imunologiju „Torlak“.

On smatra da jedino što treba uraditi je da se zakonski definiše šta sa slučajevima kod kojih su se javile posledice primanja vakcine.
S druge strane, farmaceut Vukosava Stevanović iz udruženja „Farmaceutsko jezgro“ kaže da je ostala nejasna priča oko registracije vakcine u Evropskoj medicinskoj agenciji.
- Nije prošlo dovoljno vremena za klinička ispitivanja da bi se utvrdilo da li je vakcina u potpunosti bezbedna niti da bi bila puštena u promet. Čini mi se da se namerno stvara tenzija da bi se prodalo tri miliona vakcina, farmaceutska industrija će imati korist od toga, niko ne garantuje bezbednost, a od naroda prave zamorce - rekla je Stevanovićeva.
Ona dodaje da je Svetska zdravstvena organizacija objavila da će naredne godine svinjski grip proglasiti sezonskim.
- Niko ne daje konkretne podatke, poneku informaciju možemo naći samo na Internetu. U svetu kompetentni ljudi raspravljaju o vakcini, a kod nas nema takvih. Niko ko nije farmaceut ne može se baviti vakcinama i kontrolom lekova, a njih nema u radnoj grupi. Ako treba da potpišem da preuzimam na sebe odgovornost to znači da ne mogu da tužim „Novartis“ za rizike i negativne efekte među kojima se spominje čak i paraliza. Potpisala bih samo ako bi ministar potpisao da će lično odgovarati za sve negativne efekte - tvrdi ona.


Neželjene reakcije:
Veoma česte (1/10) crvenilo i otok na mestu uboda, bol, povišena temperatura
Uobičajene (od 1/10 do 1/100) glavobolja, znojenje, malaksalost, zamor
Neuobičajene (od 1/100 do 1/1.000) urtikarija ili nespecifičan osip
Retke (od 1/1.000 do 1/10.000) neuralgija, grčevi, prolazna trombocitopenija
Veoma retke (više od 1/10.000) neurološki poremećaji, Giljen - Bareov sindrom

Tri soja virusa
Direktor Instituta za virusologiju i imunologiju „Torlak“ Ranko Dakić kaže da će se sezonskoj vakcini, prema poslednjim odlukama koje je Svetska zdravstvena organizacija donela u Ženevi, dodati soj novog virusa.
- Sezonska vakcina za sada sadrži tri soja virusa - dva iz grupe A i jedan iz grupe B, a osim njih će biti dodat i novi soj nazvan Kalifornija 7/2009 A (H1N1), a koji štiti od svinjskog gripa. Naš zadatak je da od marta počnemo proizvodnju takve vakcine na Institutu „Torlak“ - rekao je Dakić.


Glas javnosti
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Konačno neko ko je po svom zvanju blizak problematici i postavlja suštinski važna pitanja o vakcini. Ta Vukosava Stevanović razmišlja svojom glavom i logički postavlja stvari na svoje mjesto.

Mašinerija koja generiše strah i paniku i sluđuje već dobrano sluđen narod je u punom pogonu. Svi udarni termini TV stanica su zauzeti emisijama sa temom o krmećem gripu. Uz neizbježnog vječitog ministra zdravstva koji pokazuje kolika bi vam ruka mogla biti ako primite vakcinu. I treba da potpišete da se dobrovoljno vakcinišete. Time vjerovatno gubite pravo na kuknjavu i zapomaganje ako padnete u komu, dobijete anafilaktički šok, ostanete nepokretni, otpadnu vam jaja ili vam samo „ ruka ovoliko natekne“. Tu su obavezno i dva do tri pajaca sa zvučnim titulama i zvanjima u zdravstvu koji vam objašnjavaju da krmeća nije ništa drugačija ni smrtonosnija od obične ali da pod obavezno treba da se vakcinišete. A ako to ne učinite nije potrebno da prva četiri dana dolazite doktoru, da ne stvarate gužvu. Dođite kad umrete.

Da li se sjećate SARS-a!? A kravlje ludilo? Antrax...? Pa slike maskiranih specijalaca sa dugim cijevima kako vrše pokolj u nekom pilićarniku.

Oni koji su pročitali moje dosadašnje postove na temu zdravlja vjerovatno dobiju pretstavu o meni kao o čovjeku koji je opsjednut „teorijom zavjere“ . Nemam ja dovoljno ni znanja ni pameti da bi znao da li je ono što postujem istina ili nečija zabluda. Kopam i tržim po netu kao i većina vas. Tražim drugačija, alternativna mišljenja, jer me zvanična sve manje zadovoljavaju. Pun mi je kofer oficijelnih mišljenja i „naučnih postignuća“ u oblasti čovjekovog zdravlja koji daju nikakve ili mršave rezultate. Sve više rikavamo od kojekakvih boleština a evo uvode nam i nove. Ostalo mi je još nešto zdravog razuma kojim pokušavam sklopiti mozaik i dobiti smislenu cjelinu. Vjerovatno sam negdje na pola puta a iz pogleda na ono što sam do sada složio tek se nazire konačna slika koja neće izgledati nimalo ružičasto.


[FONT=&quot]Preneseno sa:http://www.galaksija.info[/FONT]

[FONT=&quot]autor: Rebecca Carley, M.D. [/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]sudski ekspert za VIB i zdravstvene poremećaje nastale usljed post-traumatskog stresa[/FONT]
[FONT=&quot]INJEKCIJE: ISTINSKO ORUŽJE ZA MASOVNO UNIŠTAVANJE

KOJE IZAZIVA VIB (VAKCINAMA INDUCIRANE BOLESTI)

(EPIDEMIJA GENOCIDA)

[/FONT]
[FONT=&quot]Prevod: B.P.[/FONT]
[FONT=&quot]

"Jedna prosta istina može se koristiti kao temelj za jedno brdo laži i ako kopamo dovoljno duboko u tom brdu od laži i iskopamo tu istinu, pa je onda postavimo na vrh tog brda od laži; cijelo to brdo početi će se rušiti pod teretom te jedine istine. A za jednu građevinu od laži ne postoji ništa razornije od istine na kojoj je ta građevina sazdana, zato što udarni talasi koji nastanu objavom te istine odjekuju i odjekuju, neprestano se šireći kroz zemlju za generacije koje dolaze, budeći čak i one ljude koji nemaju želju za buđenjem da ne bi bili u stanju da vide istinu." [/FONT]

[FONT=&quot](Delamar Duvaris, kao što je citiran u predgovoru knjige [/FONT][FONT=&quot]Behold the Pale Horse,[/FONT][FONT=&quot] Williama Coopera).[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]
Prosta istina koja je poslužila kao temelj za jedno brdo laži koje je poznato pod imenom vakcinacija, bila je opažanje da sisari koji se oporave od neke infekcije mikroorganizmima, stiču jednu prirodnu otpornost na ponovne infekcije istim uzročnikom.

Kad god citotoksične T-ćelije [sićušne Pac-man ćelije koje razaraju i neutrališu viruse, bakterije i ćelije raka, predstavljajući tako ćelijski imunitet (ili celularni, prim. prev.); a one su takođe odgovorne i za odbacivanje transplantiranog tkiva] i B-ćelije [ćelije koje proizvode antitijela koja predstavljaju humoralni imunitet (‘humoralni’ se odnosi na tjelesne tečnosti, prvenstveno na limfu i krvni serum)], budu aktivirane od strane raznih supstanci koje su strane tijelu i koje se nazivaju antigeni, neke od T i B ćelija sposobne su da zapamte te antigene, tako da kada se neka individua opet sretne s istim antigenom, njen imuni sistem se brzo aktivira i uništava ga. Taj proces je poznat kao prirodni imunitet.

Na osnovu te istine rodilo se jedno vjerovanje (nekim slučajem eng. riječ ‘beLIEf’ = vjerovati, sadrži u sebi riječ LIE = laž, što je i u praksi često usko povezano, prim.prev.) da ukoliko se jedan strani antigen ubrizga u neku individuu, ta individua će onda postati otporna na buduće infekcije tim antigenom. Tom vjerovanju nadjeveno je ime “vakcinacija”. Ono što zagovornici vakcinacije nisu uspjeli da shvate je da sekretorni IgA (jedno antitijelo koje je prvensveno zastupljeno u pljuvački i izlučevinama mukoze probavnog i disajnog sustava) predstavlja prvu borbenu liniju tj. jedan normalni početni odgovor organizma na sve patogene uzročnike koji su uneseni u organizam udisanjem zraka ili gutanjem. IgA pomaže kod zaštite od virusnih infekcija, on aglutinira (zgrudvava) bakterije, neutrališe otrove koje luči mikrobi a takođe i oslabljuje sposobnost patogenih mikroorganizama da se vežu za površinu mukoze. Ono što ovdje treba shvatiti je to da zaobilaženje ovog mukoznog vida odbrambenog sistema (“prve linije odbrane”) uz pomoć jednog direktnog ubrizgavanja organizama u tijelo, - vodi do rušenja samog odbrambenog sistema tijela, prilikom čega se IgA pretvara u IgE, dok se B-ćelije hiper-aktiviraju te počinju da proizvode patološke količine ‘samo-napadajućih’ antitijela a to takođe dovodi i do suzbijanja djelotvornosti citotoksičnih T-ćelija (kao što ćemo to vidjeti malo kasnije). Kao rezultat toga, patogeni virusi i bakterije ne mogu se eliminisati uz pomoć imunog sistema, te ostaju u tijelu gdje onda prouzrokuju hronične bolesti, pa tako i rastu dalje i/ili tamo mutiraju kako se individua izlaže i mnogim drugim antigenima i toksinima iz svoje životne okoline. To se posebno odnosi na one patogene koji spadaju u grupu “tiho adaptiranih” ("stealth adapted"). Ovi se formiraju kad se virusi iz vakcina kombinuju ili ukrštaju s virusima iz tkiva koja su korištena za njihovo nasađivanje (kultivisanje), ili kad bakterije ostanu bez svojih ćelijskih membrana nakon što čovjek koristi antibiotike i transformišu se u "L forme", kojima nedostaju neki od kritičnih antigena koje normalno prepoznaje ćelijski (celularni) imuni sistem. Jedan od primjera su i "tiho adaptirani" (mutirani) citomegalovirusi (cytomegaloviruses) koji su potekli iz bubrežnih ćelija afričkih zelenih majmuna (simijanski majmuni) kada su one bile korištene za kultivaciju polio virusa korištenog za proizvodnju živih vakcina polio virusa. Tako, te vakcine nisu bile ubrizgavane u ljude samo sa polio virusom, nego takođe i sa citomegalovirusom.

Mehanizam na kojeg je imuni sistem narušen može se najbolje shvatiti kad se razumije to da ova dva pola imunog sistema (celularni i humoralni mehanizmi) imaju jednu recipročnu vezu na taj način što kad se aktivnost jednog pola poveća, aktivnost drugog pola se mora smanjiti. Tako, kad je jedan od njih stimulisan, drugi je inhibiran. S obzirom da vakcine aktiviraju B-ćelije na lučenje antitjela, citotoksične T-ćelije (“ćelije ubice”) se istovremeno smiruju. U stvari, generalizovana vakcinija (osip nakon vakcinacije protiv velikih boginja) javlja se kod prisustva povećanog titra cirkulirajućih antitjela protiv virusa1 udruženih sa zagušenim citotoksičnim T-ćelijama, što dovodi do širenja lezija po cijelom tijelu. To prigušivanje ćelijama-posredovanog imunskog odgovora tako predstavlja jedan ključni faktor u razvoju raka i po život opasnih infekcija. U stvari, "preventiva" neke bolesti preko vakcinacije u stvarnosti predstavlja nesposobnost izbacivanja organizama zbog ometanja ćelijama-posredovanog imunskog odgovora. Tako, umjesto da se bolest spriječi, u stvari se sprečava njeno razrješavanje. Ti organizmi nastavljaju da cirkulišu kroz tijelo adaptirajući se u neprijateljskoj sredini uz pomoć transformacije u druge organizme u zavisnosti od kiselosti, toksičnosti i drugih promjena u unutrašnjim tjelesnim prostorima, kao što je to davno demonstrirao u svojim radovima profesor Antoine Béchamp. On je to ustanovio još prije razvoja "teorije mikroorganizama" koji uzrokuju bolesti od strane Louis-a Pasteur-a. Pasteur-ova “terorija mikroorganizama” bila je jedan plagijaristički pokušaj preoblikovanja istine do koje je došao Béchamp kako bi se ona uklopila s Pasterovim “orginalnim” pretpostavkama; ili – vjerovanjem da se bakterije nalaze u našoj okolini iz razloga da bi nas “napadale”, te tako i uzrokovale bolesti. Odatle, tretman infekcija antibioticima kao i “preventiva” bolesti uz pomoć vakcina, predstavljaju samo izopačene pokušaje kresanja grana neke bolesti, dok njen uzročni korijen predstavlja jedna toksična unutrašnja sredina, udružena sa nedostatkom hranljivih materija. Međutim, s obzirom da je Pasterova teorija mikroorganizama bila pogodna za stvaranje profita od strane rastućih farmaceutskih kartela koji se bave samo kontrolom bolesti/simptoma, saznanja do kojih je došao profesor Béchamp nisu postala dostupna na medicinskim fakultetima.

Da stvar bude gora od samog potiskivanja celularnog imuniteta do kojeg dolazi prilikom ubrizgavanja vakcine, adjuvansi (supstance koje se dodaju vakcinama kako bi se pojačao odgovor od strane antitijela) mogu sami po sebi da dovedu do ozbiljnih poremećaja. U adjuvanse spadaju uljne emulzije, mineralni sastojci (koji mogu da sadrže toksični metal aluminijum), bakterijski produkti, lipozomi (koji mogu da odlažu otpuštanje nekih supstanci) i skvalen. U sporedne efekte samih adjuvansa spada hiperaktivnost B-ćelija što vodi do patološkog2 nivoa produkcije antitijela, kao i do alergičnih reakcija na same adjuvanse (što je primjećeno kod tzv. Golfskog sindroma koji se javljao kod američkih vojnika kojima su bile ubrizgane vakcine koje su sadržavale adjuvans skvalen i antitijela protiv njega su bila prisutna kod mnogih vojnika). Imajte na umu to da patološki podignuta hiperaktivnost produkcije antitijela koju izazivaju adjuvansi takodje rezultira odvlačenjem pažnje od drugih antigena s kojima se imuni sistem “prirodno” susreće i s kojima on takođe mora izaći na kraj kako bi se održavalo zdravlje organizma.

Autor ovog teksta je još davno shvatio da injekcije prouzrokuju transformaciju imunoglobulina A (IgA) u imunoglobulin B (IgB); međutim, zahvaljujući istraživaču Patricku Jordanu koji je pronašao jednu knjigu iz serije NATO Life Sciences, pod imenom Immunological Adjuvants and Vaccines6, pokazalo se da aluminijum kojeg se stavlja u vakcine kao adjuvans, prouzrokuje produkciju imunoglobulina E (IgE)...antitijela alergija i anafilaktičkog šoka. Ovo šokantno priznanje se nalazi na šestoj strani te knjige i tu se navodi da je aluminijum počeo biti korišten u vakcinama još prije 1926. godine; dakle prije nego što su zvanični autoriteti počeli da sprovode rigorozne kontrolne mjere; a da li bi regulativni autoriteti danas dozvolili njegovo upotrebu, to ostaje pitanje.

Na strani 37 te NATO knjige, tvrdi se da naučna istraživanja pokazuju da “aluminijum stimuliše produkciju anafilaktičkih antitijela (IgE) kod miševa", i kako se čini da “štetne posljedice aluminijuma na odgovor od strane IgE kod ljudi - nisu bile proučavane". To je upravo kako se i navodi na uputstvu za upotrebu svih vakcina (uključujući i Gardasil koja navodno pruža zaštitu od raka grlića materice) - da "nisu sprovedena naučna istraživanja u vezi potencijalne kancerogenosti i geno-toksiciteta vakcine". Međutim, ti eksperimenti se sprovode na djeci svaki put kad im se injekcijom ubrizgaju uzročnici neke bolesti...a nevjerovatan porast pojave alergija, anafilaktičkih reakcija i raka, sam po sebi podrazumijeva da injekcije stoje iza svega toga. Zahvaljujući ovoj knjizi, sada imamo dokaze za to da su vakcine te koje su odgovorne za porast proizvodnje IgE, kao i za to da oni ludi naučnici veoma jasno znaju šta rade. Ako ovo nisu dokazi za jedno počinjavanje kriminala protiv čovječanstva, šta onda jeste?

Nadalje, sveukupna hiperaktivnost humoralnog (proizvodnja antitijela) pola imunog sistema je prema mišljenju autora ovog teksta, glavni uzrok autoimunih bolesti; gdje stvorena auto-antitijela aktiviraju T-ćelije tako da dođe do napada na sebe; a obe vrste aktiviranih ćelija, dakle, B i T ćelije, takođe proizvode i citokine (koji još više pojačavaju upalu i reakciju odbrambenog sistema). Jedina stvar koja određuje koja će se autoimuna bolest razviti kod vas je to koja će tkiva u vašem tijelu biti napadnuta od strane auto-antitijela3. [/FONT]

[FONT=&quot] [MOLIMO DA IMATE NA UMU I TO DA JE OVAJ NALAZ SADA POTVRĐEN I OD STRANE DR. JEFFREY BROWNINGA, DIREKTORA, ZAVODA ZA IMUNOBIOLOGIJU, BIOGEN-IDEC, U NJEGOVOM NAUČNOM RADU POD IMENOM "B CELLS MOVE TO CENTRE STAGE: NOVEL OPPORTUNITIES FOR AUTOIMMUNE DISEASE TREATMENT", OBJAVLJENOM U ČASOPISU NATURE REVIEWS DRUG DISCOVERY 5, 564-576 (JUL 2006).]

Iako je cilj Dr. Browning-ovog naučnog rada bio da samo stimuliše farmaceutske kartele na proizvodnju sredstava za modulaciju funkcije B-ćelija kod autoimunih bolesti; na osnovu ovog dokumenta se SAMO PO SEBI vidi to da ukoliko želimo da zaustavimo razvoj bolesti autoimuniteta, onda na prvom mjestu moramo prestati sa ubrizgavanjem bolesti u ljude i životinje, jer je to upravo ono što izaziva poremećaj imunog sistema i tako dovodi do pojave autoimunih bolesti! Dr. Browningov članak obrađuje mnoge autoimune bolesti; u stvari, on dokazuje da čak "neuropsihijatrijski poremećaji" mogu nastati djelovanjem auto-antitijela na receptore N-methyl-D-aspartate (NMDA); što objašnjava razlog zašto pacijenti sa mentalnim poremećajima imaju dosta uspjeha kod liječenja uz pomoć Hipokratovog protokola kojeg je razvila Dr. Carley s ciljem detoksifikacije virusa (i drugih toksina) iz vakcina uz pomoć homeopatskih nozoda!

Tako, vrsta autoimune bolesti od koje ćete oboljeti je direktno ovisna od toga koje tkivo vašeg organizma je napadnuto od strane auto-antitijela. Ukoliko je unutrašnji zid probavnog trakta (mukoza) napadnut od strane auto-antitijela, onda ćete oboljeti od ‘leaky gut’ sindroma (što vodi do alergije na hranu kad djelomično probavljene čestice hrane dospiju u krvotok i tamo budu prepoznate kao atigeni koji su strani tijelu, pa se tako izazove reakcija antitijela na te čestice hrane koja vremenom postaje sve jača kako čovjek jede istu hranu čije djelomično probavljene čestice nanovo dospijevaju u krv). Kronova bolest (Crohn's disease) i colitis (upala debelog crijeva, prim. prev.) su takođe prouzrokovane napadom auto-antitijela na mukozu probavnog trakta. Ukoliko su ćelije-ostrvca (koje proizvode insulin) pankreasa napadnute od strane auto-antitijela, onda će doći do pojave juvenilnog dijabetesa [insulin dependent (juvenile) diabetes, prim. prev.]. Ukoliko je mukoza respiratornog trakta napadnuta od strane auto-antitijela, onda će doći do pojave "leaky lung" syndrom-a, gdje isto kao i kod “leaky gut” syndrom-a, antigeni bivaju prepoznati kao strani tijelu. Nakon što se udahnu oni će proći kroz unutrašnju stijenku respiratornog trakta što će izazvati stvaranje antitijela protiv tih antigena (obično prašina, buđ, polen itd.). Kad se te supstance ponovo udahnu, IgE [patološki oblik imunoglobulina A (IgA) koji je nastao prilikom poremećaja imunog sistema inokulacijama/injekcijama uzročnika bolesti) počinje da se ponaša kao reagen4 i podražava mastocitne i bazofilne ćelije, što izaziva lučenje njihovog histamina i spororeagujućih granularnih supstanci što kod kontakta sa alergenom vodi do sužavanja bronhiola i pojave astme. Taj proces je takođe odgovoran za nastanak nagle reakcije hipersenzitivnosti (preosjetljivosti) koja je poznata kao anafilaksa a koja predstavlja potencijalni rizik kod svake vakcinacije, kako je to naglašeno i u priručniku Physician's Desk Reference; isto kao i razni osipi na koži koji su poznati i kao koprivnjača. Ukoliko je struktura površine zglobova u zglobnim čašicama napadnuta auto-antitijelima, onda se razvija reumatoidni (ili juvenilni) artritis. Ukoliko je koža izložena na jednoj hroničnoj bazi, onda se može javiti "leaky skin" syndrome, gdje kontaktni antigeni koji normalno ne prolaze kroz kožu izazivaju alergije. Nadalje, zavisno od toga koji sloj kože je zahvaćen (epidermis ili dermis), mogu se razviti ekcemi, psorijaza i skleroderma. Ukoliko je tkivo bubrega napadnuto auto-antitijelima, onda se može razviti jedan od mnogih tipova nefritisa, zavisno od toga koja vrsta tkiva bubrega je zahvaćena. Ukoliko u organizmu čovjeka dođe do napada auto-antitijela na tkivo tiroidne žljezde, onda će nastati Grejvova bolest (Grave's disease). Ukoliko se u čovjekovom organizmu stvore auto-antitjela protiv tkiva grudne žlijezde (koja ima veliki značaj u proizvodnji T-ćelija i njihovom regulisanju), onda će se pojaviti myasthenia gravis. Ukoliko dodje do razvoja auto-antitijela protiv same DNA u jedrima ćelija, onda će se razviti generalizovani Lupus (odatle, auto-imuni potencijal DNA vakcina koje se razvijaju može se sasvim lijepo vidjeti; što je još gore, elementi iz DNA koje sadrže te vakcine mogu se ugraditi u vašu DNA, što onda može da dovede do genetskih promijena koje mogu nadalje dovesti do izumiranja cijelog (vakcinisanog) života na zemlji, kao što ćemo o tome uskoro diskutovati.). I tako dalje, i tako dalje…

Mozak i kičmena moždina mogu takođe biti napadnuti od strane auto-antitijela (što autor naziva ‘vakcinom induciranim encefalitisom), što nadalje može voditi do cijelog jednog niza neuroloških poremećaja. Najozbiljniji od njih su sindrom nagle smrti novorođenčadi ["sudden infant death syndrome" (SIDS), prim. prev.] i većina slučajeva “sindroma potresenih beba” ("shaken baby syndrome", prim. prev.). Ukoliko se komponente mijelinske ovojnice (koja prekriva nervna vlakna) ili sama nervna vlakna nađu izloženim napadu auto-antitijela, onda će krajnji ishod biti određen samom lokacijom na kojoj je došlo do oštećenja. Takva neurološka stanja uključuju ali se istovremeno ne ograničavaju na sledeće poremećaje: poremećaj rada mozga, ADD/ADHD (poremećaj hiperaktivnosti i nedostatka pažnje), poremećaj kod učenja, mentalna retardacija, kriminalno ponašanje, spektar raznih razvojnih poremećaja (uključujući autizam), multipla skleroza, Parkinsonova bolest, Lou Gehrig's bolest, Guillen Barre sindrom, grčevi u mišićima, itd. itd. itd. [Napominjemo da su ovdje ponekad uključeni i neki drugi faktori kao što su spirohete koje izazivaju bolest Lymes, aspartam (vještački šećer) i živa u slučajevima multiple skleroze; aspartam kod pojave grčeva; ili pesticidi u slučaju Parkinsonove bolesti). Tako, kod detoksikacije organizma u vezi sa tretmanom tih bolesti, i sve ove druge supstance se moraju odstraniti da bi došlo do potpunog ozdravljenja. Međutim, narušenost imunog sistema koja je prouzrokovana injekcijama vakcina predstavlja ključnu komponentu kod tih bolesnih stanja što se očituje nepravilnim radom imunog sistema; što je nadalje osnovni razlog zašto autistična djeca često pate i od ‘leaky gut’ sindroma, ekcema itd. Bitno je napomenuti to da proizvodnja mijelina većim dijelom počinje tek nakon rođenja. Većina mijelina se stvara do 5-te godine starosti a njegovo stvaranje se obično završava negdje prije 10-te godine starosti, sudeći prema uspjehu liječenja autizma i drugih neuroloških VIB simptoma uz pomoć detoksikacije virusa homeopatskim nodozama5, koji je postignut kod raznih starosnih grupa. Ponovno uspostavljanje pravilnog rada imunog sistema postizano je simultanim dozama kravljeg kolostruma. (Nakon 10-te godine starosti, sposobnost otklanjanja štete koja je nastala na mijelinskim ovojnicama i samim nervnim vlaknima dejstvovanjem auto-antitijela, drastično je smanjena). [/FONT]

[FONT=&quot]

Ukratko rečeno, hiperaktivnost humoralne strane imunog sistema kod autoimunih bolesti je izazvana od strane adjuvansa koji su dodani u vakcine upravo iz tog razloga. Međutim, do oštećenja koja nastaju od samog autoimuniteta (tj. antitijela koja dejstvuju protiv sebe) dolazi na nekoliko načina, uključujući sljedeće: [/FONT]


  1. [FONT=&quot]Antigeni koji se nalaze u samoj medijumskoj kulturi u kojoj se virusi odgajaju ne mogu se potpuno isfiltrirati i tako izdovojiti od organizama koji su nasađeni na toj kulturi. Odatle, bilo koja antitijela koja se formiraju protiv antigena od ćelija iz same nasadne kulture (npr. protiv bazične mijelinske bjelančevina iz pilećih embriona ili ćelija abortiranih ljudskih fetusa koje danas 13 vakcina sadrži u sebi) mogu stupiti u međusobne reakcije i pokrenuti jednu autoimunu reakciju protiv bazične bjelančevine koja se nalazi u mijelinskim ovojnicama vaših nerava. Ukoliko pogledate uputstvo za upotrebu koje se nalazi u Pfizer-ovoj vakcini protiv bjesnila, tamo ćete vidjeti da je jasno naznačeno da "vakcine koje potiču od tkiva sadrže strane proteine zajedno sa antigenom (bjesnila) koji mogu da izazovu autoimune bolesti." OVO VAŽI ZA SVE VAKCINE ALI JE OVO PRVI PUT DA VIDIM DA JE NEKI PROIZVOĐAČ VAKCINA TO I PRIZNAO. [/FONT]
  2. [FONT=&quot]Molekularna mimikrija, - proteini koji se nalaze u mikroorganizmima i organizmima sisara mogu biti veoma slični. (Na primjer, virus vodenih ospica sadrži u sebi proteine koji su slični osnovnom proteinu mijelina; tako, antitijela koja se proizvode protiv antigena virusa vodenih ospica kasnije mogu da izazovu napad auto-antitijela na proteine iz mijelinske ovojnice, usljed međusobnog reaktiviteta tih antitijela.). [/FONT]
  3. [FONT=&quot]Stvaranje imunih kompleksa ili jedinjenja do kojeg dolazi prilikom međusobnog povezivanja antitijela i antigena. Ta jedinjenja se onda mogu zaustaviti i nagomilati u raznim tkivima, pogotovo u bubrezima, plućima, koži, zglobovima ili krvnim sudovima. Nakon što se zaustave oni mogu tamo izazvati upalne reakcije usljed kojih dolazi do oštećenja tkiva. [/FONT]
  4. [FONT=&quot]Namijerno ubacivanje određenih antigena u vakcine s ciljem izazivanja stvaranja antitijela koja će da napadaju određene hormone i ljudske rase. Prema hipotezi ovog autora, do epidemije vitiliga kod ljudi tamne kože (depigmentacija kože uzrokovana napadom auto-antitijela na melanocite7) dolazi usljed namjernog ubacivanja melanina u vakcine. Nadalje, eksperimenti koji su sprovedeni na Filipinima a vjerovatno i na drugim lokacijama, na ženama koje su bile u plodnom dobu gdje je hormon HCG (human chorionic gonadotropin) bio stavljen u vakcine rezultirao je stvaranjem antitijela protiv HCG hormona što je dovodilo do spontanih abortusa kod onih žena koje su bile gravidne. U NATO knjizi Immunological Adjuvants and Vaccines takođe se pominje u poglavlju pod naslovom "The Development and Preliminary Clinical Evaluation of an Antifertility vaccine"6 tvrdi se da su razvijene vakcine protiv plodnosti koje sadrže u sebi hormon HCG, dok zvanično služe kao sredstvo za preventivu difterije; i da će se one uskoro naći u "široj kliničkoj upotrebi". Ta "radna grupa" (koja u sebe uključuje i mnoge agencije iz Svjetske Zdravstvene Organizacije (World Health Organization) kako je to navedeno u tom poglavlju) "trenutno razvija i druge vakcine za 'regulisanje' plodnosti". Da li razlog za ovaj rastući problem neplodnosti u ovoj zemlji može biti to da se ženama daju takve vakcine bez njihovog znanja i pristanka? [/FONT]
[FONT=&quot]
Još jedan od podmuklih (i očigledno genocidnih) proizvoda ovih anti-hipokrata su DNA vakcine koje se sada proizvode. Te vakcine sadrže u sebi plazmide što su u stvari zatvoreni prstenovi rekombinantne DNA koji prodiru u jedra ćelija gdje im daju instrukciju da sintetišu inkodirane anti-genske proteine8. Tako će orginalni genetski sklop jedne individue, biljke ili životinje biti promijenjen i neprestano će proizvoditi antigene koji će zbunjivati imuni sistem. Te genetske promjene će ostajati kako se odvijaju diobe ćelija i tako će biti prenosive na potomstvo. To je ISTINSKI "žig zvijeri" (u biblijskom smislu, prim. prev.), i to može da dovede do izumiranja i/ili modifikacije (uključujući i promjene ponašanja) bilo koje grupe koja je tretirana time.

Pored ovog navedenog fenomena koji vodi do simultanog slabljenja funkcije celularnog imuniteta i hiperaktivnosti humoralnog imunog sistema, vakcine takođe sadrže i druge toksične supstance koje same po sebi mogu prouzrokovati i neke druge štetne posljedice koje mogu da budu veoma ozbiljne. Naredni sastojci su već navedeni na CDC vebsajtu (Američki Centar za Kontrolu Bolesti, prim.prev.) na kojem je u uvodnom dijelu objavljeno sljedeće: "Mnoge stvari u današnjem svijetu, uključujući hranu i lijekove, sadrže kemikalije koje su im dodane s ciljem sprečavanja rasta bakterija i usporavanja njihovog kvarenja." Prevod: vi ste već ionako otrovani, pa šta fali ako si dodate još malo otrova? Odgovor autora ovog teksta na to pitanje je da bilo koji imunotoksin može odigrati ulogu one slamke koja će slomiti kičmu imunog sistema neke individue i tako dovesti do pojave bolesti. To je ono gdje je uloga genetike ključna; tj. u većini slučajeva vaši “geni” neće izazvati neku bolest, nego su vaši geni ti koji određuju jačinu vašeg imunog sistema (odnosno, koliko napada vaš imuni sistem može da odbije, prije nego što ostvari onu kritičnu masu, nakon koje ćete se razboljeti).

Neki od dodatnih sastojaka vakcina (koji su navedeni i na CDC vebsajtu) uključuju antibiotike, želatin aluminuma, formaldehid, natrijum glutamat (MSG), bjelančevine jaja i sulfite. Tako možete dobiti i antibiotike (na koje možete biti i alergični); aluminijum (koji kad je udružen sa mrtvim nervnim ćelijama koje su ubijene živom iz vakcina, kao što je to predstavljeno u ovom videu: http://www.youtube.com/watch?v=85tgwh3Hps, dovodi do neurofibrilarnih poremećaja karakterističnih za Alchajmerovu bolest); formaldehid (toksična kancerogena supstanca koja se koristi za prezervaciju leševa); MSG (jak ekscitoksin9 koji, kao aspartam, može dovesti do epileptičkih napada, tumora na mozgu itd.); protein jaja (na kojeg se mogu razviti po život opasne anafilaktičke reakcije); i sulfite (još jedan toksin za kojeg nas savjetuju da ga ne konzumiramo mnogo oralnim putem, dok se on vacinama ubrizgava direktno u tijelo). Zar se ovdje ne radi o sastojcima koji su karakteristični za pripravke iz vještičjeg kazana: hemikalije, organizmi i dijelovi životinja? Ono što NIJE pomenuto na CDC vebsajtu je činjenica da trenutno postoji 13 vakcina (a još više u pripremi) koje su kultivisane na tkivima abortiranih ljudskih fetusa, (više informacija o tome je dostupno ovdje: Children of God for Life). TO JE KANIBALIZAM. Na listi sa CDC vebsajta ćete primjetiti da su na njoj zaboravili navesti ethyl-mercury (spoj žive) kojeg sadrži prezervans thimerosol i koji je jedini sastojak vakcina kojem su ‘mainstream’ mediji posvetili određenu pažnju (iako se veći dio toga što oni navode na tu temu takođe može svrstati u dezinformacije), nakon što je ekspolozija autizma kod djece u poslednjim generacijama postala očigledan dokaz za štetno dejstvo vakcina. Iako se naučnici koji rade za medicinsku mafiju trude iz petnih žila da nas uz pomoć manipulacije statistike i izvrtanja podataka uvjere da vakcine ne izazivaju autizam, hiljade roditelja su imale priliku sami da posmatraju kako se njihova djeca kreću ka ambisu autizma, nakon što su primila vakcinu koja je predstavljala onu slamku koja je slomila kičmu njihovog imunog sistema. Bez obzira na to šta “ljudi u bijelim mantilima” rekli tim roditeljima, oni znaju istinu!

Živa (koja je takođe prisutna u plombama za zube) je jedan veoma toksičan teški metal za kojeg je dokazano da izaziva rak, a može biti apsorbovana preko probavnog trakta, kože i respiratornog trakta. Živa je 1000 puta otrovnija od olova, a po svojoj toksičnosti nalazi se odmah do uranijuma koji se smatra najotrovnijim metalom. Ukoliko djeca prime sve vakcine koje im se preporučuju, onda će ona u prve dvije godine svog života primiti nekoliko puta veću količinu žive od one koja je “dozvoljena” (kao da postoji takva stvar kao što je “dozvoljena” količina nekog otrova). Međutim, iako je nakon kongresne rasprave koju je podstakao kongresmen Dan Burton (čiji su unuci postali autistični nakon što su bili vakcinisani), FDA (Američki Zavod za Zaštitu Zdravlja, prim. prev.) zatražila (nije im naredila) od proizvođača vakcina da odstrane toksične teške metale iz svojih proizvoda, živa je još uvijek prisutna u mnogim vakcinama.

Iako su opisani simptomi trovanja živom isti kao i oni koji su karakteristični za autizam, moramo napomenuti to da većina djece koja završe u paklu autizma, dospiju u njega nakon primanja MMR vakcine (trovalentna vakcina protiv zaušnjaka, vodenih ospica i rubele, prim. prev.). Ta MMR vakcina je jedna od nekoliko vakcina koje ne sadrže živu; u stvari, ta vakcina NIKAD nije ni sadržavala živu. Tako, ovdje je samo po sebi evidentno da odstranjivanjem žive iz vakcina, one neće postati “bezbjedne". (To je upravo i razlog zašto je živa jedina stvar iz vakcina kojoj su mediji poklonili pažnju; jer nakon što ljudi čitanjem ovakvih materijala upoznaju mehanizam na kojeg vakcine narušavaju čovjekov imuni sistem, shvatiće i to da NIJEDNA vakcina nije sigurna i efikasna; tada će doći i do jedne evolucije svijesti, nakon koje će se srušiti cijela ova građevina od laži, koja zagovara sigurnost i efikasnost vakcina.)

Dobra vijest je da se te VIB (vakcinama inducirane bolesti) mogu liječiti uz pomoć prirodnih materija (pogotovo homeopatijom) kako je to predstavljeno u Hipokratovom Protokolu (Dr. Rebecca Carley - Hippocrates Systems, Holistic Health, Vaccination Detox, VIDS (vaccine induced diseases), Reverse Diseases). Taj “hirurški zahvat" uz pomoć detoksifikacije ima potencijal da izliječi SVA gorenavedena stanja pod VIB-kišobranom ukoliko se sa detoksifikacijom krene na vrijeme; a to je ujedno i ona istina koja će biti položena na vrh onog brda od laži (da su vakcine sigurne i efikasne) što će nadalje dovesti do rušenja cijelog tog brda od laži. Tako će se ovaj vakcinama-induciran holokaust (gdje umjesto da se ljude stavi u koncentracioni logor, koncentracioni logor se stavlja u ljude) napokon okončati. Prema autorovom mišljenju, ovo povlačenje simptoma vakcinama induciranih bolesti (VIB), (pogotovo kod autizma) kod djece i povlačenje simptoma karakterističnih za Sindrom Golfskog rata (Gulf War Syndrome, prim. prev.) od kojeg boluju mnogi vojnici i što je posljedica vakcinacije, zaustaviće ovaj pomor čovječanstva od strane vakcina, jer povlačenje simptoma tih bolesti nakon detoksifikacije od vakcina, sasvim jasno dokazuje da su vakcine bile te koje su prouzrokovale probleme.

Na žalost, mi se ne možemo više zavaravati da je ova epidemija VIBa samo posljedica jedne obične “greške” koju su počinili neki dobronamijerni naučnici, koji su se nekim slučajem našli na stranputici. Narode, stvar je daleko gora od toga...mi ovdje razgovaramo o IZDAJI i KRIMINALU PROTIV ČOVJEČANSTVA, ŽIVOTINJSKOG, pa čak i BILJNOG SVIJETA (kojeg takođe genetski modificiraju kako bi i on proizvodio vakcine)![/FONT]

[FONT=&quot] Dokazi za to su sljedeći:

Kako je briga u vezi sa porastom populacije počela da raste i kako su završni dijelovi plana za uspostavljanje Novog Svjetskog Poretka počeli da se sprovode u djelo, ova laž koja se naziva vakcinacija je transformisana u jedno čisto zlo, nakon što je shvaćeno to da se ovaj “sistem isporuke” (injekcije, prim. prev.) može koristiti za namijerno izazivanje bolesti što se sada i radi na osnovu zakona US Code, Title 50, Chapter 32, § 1520 i 1524. To možete i sami pogledati u vašoj lokalnoj biblioteci.

Ovaj zakon je prisutan još od 1960-tih godina, a poslednji put je modifikovan u aprilu 2000.g. Jedini uslov za sprovođenje eksperimenata na ljudskim subjektima je taj da lokalni opštinski službenici budu obaviješteni 30 dana prije početka nekog eksperimenta. Sekcija 1524 dodaje da Sekretar za odbranu može u dogovoru sa Sekretarom za zdravstvo da sprovede program vakcinacije korištenjem suvišnih mirnodopskih bioloških agenasa (i.e., oružja za masovno uništavanje). U aprilu 2000.g., donesen je amandman § 1520 (a) kojim se ograničava korištenje ljudskih subjekata za testiranje hemijskih i bioloških agenasa nakon što je jedan slušalac radio programa C Span pomenuo taj zakon 1999-te godine, što je mnogima otkrilo izdajničku pozadinu tog zakona.(…) Međutim, iznimke koje su dodane tom zakonu koji se vodi kao Title 50, u poglavlju 32, pod tačkom § 1520, paragraf (b) u 2000. godini i koje su odobrili naši izdajnici u Kongresu, odobravaju eksperimentisanje na ljudima za "bilo kakve mirnodopske svrhe koje su u vezi sa medicinskim, terapeutskim, farmaceutskim, agrikulturalnim, industrijskim ili naučnim aktivnostima "; pa čak i dodaju da se ti biološki i hemijski agensi mogu koristiti kao sredstva za prisilu, uključujući " kontrolu masovnih protesta" (za slučaj da ljudi ustanu s kauča zbog sveg ovog užasa kojeg im izdajnici iz Washington, D.C čine, te izađu na ulicu da se bune.) Tačka (c) tog zakona nalaže da je jedan "informisani pristanak" potreban za to, međutim, u realnosti, ni jedna jedina vakcina nije ispitana na dugoročne štetne posljedice koje ona može prouzrokovati (uključujući njen kancerogeni potencijal). Nadalje, na osnovu namijernog ubacivanja u vakcine tzv. ‘pritajenih virusa’, (uključujući viruse koje je stvorio čovjek s ciljem izazivanja raka, mycoplasme i HIV virus), antigena koji napadaju određene rase, i silikonskih i/ili DNA mikročipova u budućnosti, vidi se samo po sebi da je neki “informisani pristanak” tu nemoguć, jer bi to vodilo do pokretanja sudskih postupaka i podizanja tužbi za počinjavanje ratnog kriminala protiv svakog javnog službenika koji je uključen u ove kriminalne aktivnosti protiv čovječanstva, čime se krši i Nirnberška povelja (koja je donesena nakon Drugog svjetskog rata kako bi se spriječilo varvarsko eksperimentisanje na ljudskim bićima kao što je to rađeno u nacističkim logorima.). Ono što mnogim ljudima nije poznato, to je da su nakon Drugog Svjetskog Rata, operacijom ‘Paperclip’, vrhunski nacistički naučnici bili dovedeni u SAD gdje su nastavili da rade u laboratorijama kao što su Brookhaven labs, Cold Spring Harbor i Plum Island. U 1969. godini, the National Academy of Sciences-National Research Council (NAS-NRC) pod upravom CIA/Armije i Rockefellera, objavila je da je za 10 miliona dolara moguće sporovesti jedan program u kojem će se stvoriti novi infektivni mikroorganizmi (HIV), koji će biti otporni na imunološke i terapeutske procese na kojima je zasnovano održavanje relativnog zdravlja svakog ljudskog bića. Da, narode, to je ono gdje se ulaže novac od poreza kojeg plaćate. Međutim, to nije sve, ima i gore.

Dr. James R. Shannon, bivši direktor Nacionalnog instituta za zdravlje (the National Institute of Health) izjavio je u decembru, 2003. godine da je "jedina bezbjedna vakcina ona vakcina koja nikad nije bila upotrijebljena". Međutim, ona istina koja će odjeknuti kao jedan pucanj širom ovog svijeta i koja će dovesti do ostvarivanja onog stepena svijesti koji je potreban da bi se zaustavio ovaj holokaust protiv čovječanstva poznat kao vakcinacija, biće ta da vakcine ne samo da nisu sigurne i efikasne, nego su one u stvari jedno oružje za masovno uništavanje koje se nameće čovječanstvu u ime zdravlja, dok se u suštini radi o počinjavanju jednog genocida i uspostavljanju Novog Svjetskog Poretka. Drugi dio ovog genocidnog plana može otpočeti svakog momenta aktiviranjem zakonskog akta Model State Health Emergency Powers Act nakon što se režira sljedeći ‘teroristički napad’ uz pomoć korištenja nekih bioloških agenasa. "Svinjska gripa" će očigledno uskoro biti korištena kao opravdanje za inokulaciju ljudskih masa, sudeći prema predviđanjima o izbijanju pandemije koja mediji svakodnevno prenose. Ljudima je malo poznata činjenica da je pandemija Španske groznice u 1918. godini, u stvari bila izazvana uz pomoć vakcina koje su davane vojnicima u Prvom svjetskom ratu, kao što je to navedeno na 28. stranici knjige Vaccination the Silent Killer, koju su napisali Ida Honorof i E. McBean.

Izdajnici iz Kongresa u Washingtonu koji se predstavljaju kao “narodne sluge” čine sve što je u njihovoj moći da obezbijede donošenje zakona "Codex" na osnovu kojeg će se prirodni preparati kao što su oni koji se koriste u Hipokratovom Protokolu, morati izdavati na recept. Vjerovatno vam mediji nisu ništa rekli o tome? Molim vas posjetite vebsajt John-a Hamill-a iz udruženja International Alliance for Health Freedom (koji se izlječio od šizofrenije uz pomoć tih prirodnih preparata, nakon čega je posvetio svoj život sprečavanju stupanja Codexa na snagu). Njegov vebsajt je na sljedećoj adresi: Codex, health freedom, dietary supplement industry.

Ljudi, probudite se dok nije kasno... sada je vrijeme za rušenje ovog brda laži! Molim vas proširite ove informacije svima koje poznajete... mi ćemo učiniti da se to dogodi! Sada je vrijeme da se prestane sa kresanjem grana i da se posveti pažnja samom korijenu ovog zla! [/FONT]


[FONT=&quot](…)

Ukoliko narod vodi, “lideri” će ga slijediti. ŠUTNJA JE ODOBRAVANJE. Ukoliko vi ništa ne poduzmete, neće proći dugo prije nego što vam komandosi za specijalne operacije pokucaju na vrata. Oni će biti korišteni za sprovođenje mijera navedenih u zakonu Model State Health Emergency Powers Act koji je odobren u svim američkim državama što podrazumijeva prisilnu vakcinaciju i zatvaranje u koncentracione logore (“karantine”) onih koji je odbiju. Oni koji budu vakcinisani istovremeno će biti i mikročipovani. Svi drugi će biti smatrani opasnim te kao takvim i jednom prijetnjom društvu; na njih će se organizovati lov i biće zatvarani u koncentracione logore koji su već izgrađeni za te svrhe, ukoliko prethodno ne budu likvidirani. Mnogi ljudi će odobravati ovakva rješenja i potkazivati svoje prijatelje i susjede, ne bi li obezbijedili sebi egzistenciju. Ukoliko ne budete dio rješenja, onda ćete biti dio problema. Molim vas, ne dozvolite da se ovo dogodi. Sve je sada u vašim rukama. [/FONT]
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
20
Iskreno, nisam procitao sve postove iznad, a rijesio sam da kazem dvije :) jer je ovo moja profesija i jer sam istrazivao malo o novom i o gripu uopste. Posto nisam procitao postove iznad pokusacu da dam svoje misljenje o tome da li se treba ili ne vakcinisati.
U epidemiji koja je bila 57me god oboljelo je oko 50% urbane populacije a oko 25% je imalo blaze simptome. Znaci 75% urbane populacije je bilo zahvaceno gripom. Da li bi toliko ljudi bilo zahvaceno da se vakcina pojavila na vrijeme? Naravno da ne bi.
Grip nije naivna bolest, to ce vam reci bilo koja osoba koja ga je nekad "zakacila". I to kada kazem grip, mislim na to da nema ni jedne jedine komplikacije. A najcesca komplikacija je upala pluca. Mislim da ne treba objasnjavati sve opasnosti bilo kakve upale pluca.
Najcesci prigovori vakcinama su timerosal u sastavu, kao i potencijalno povezivanje GB sindroma sa vakcinom gripa. Trudim se da ne sirim pricu, ali prosto je nemoguce to uraditi a dati sve korisne informacije. Zato, nastavljam :) Gillian-Bare sindrom je vrsta progresivne paralize kada organizam iz nekog razloga pocne da napada svoje nerve (hiperimuna reakcija organizma). Obicno je samoogranicavajuca, sto znaci da prolazi bez bilo kakve terapije i obicno se svi simptomi povlace za par mjeseci. Desi se da kod pojedinih pacijenata ostanu stalne posledice. Ali, najbitinije NE POSTOJI NI JEDNO ISTRAZIVANJE KOJE JE DOKAZALO APSOLUTNU POVEZANOST VAKCINE PROTIV GRIPA SA OVIM OBOLJENJEM. Cak, moglo bi se reci da je incidenca ovog oboljenja nesta vrlo malo veca kod onih koji su primili vakcinu od onih koji nisu.
Timerosal - vezuju ga za pojavu nezeljenih efekata kod vakcinacije cini mi se 84godine (nisam siguran za godinu). Ta situacija se desila kod par Japanskih tinejdzera. Posle toga, nikada se nesta slicno nije desilo, mada su vrsena mnoga istrazivanja.
Ne moraju se svi vakcinisati ali sam ubijedjen da bi osobe koje pripadaju nekoj od prioritetnih grupa (trudnice, zdravstveni radnici, osobe koje su u bliskom kontaktu sa mladjima od 6 mjeseci ili starijima od 65 godina, osobe od 6mj do 24 godine i osobe od 25god do 65 koje imaju neku hronicnu bolest) morale da se vakcinisu, ako ne zbog sebe, onda zbog svoje okoline, zbog onih beba i starijih u okolini, a kojima bi borba protiv tog virusa mogla da bude vrlo teska.
To je, ukratko, moj stav o vakcinaciji. Oprostite ako sam smorio.
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Ne želim da ulazim u pitanje o tome koliko je imunizacija putem vakcina uopšte medicinski opravdan preventivni postupak i koliko je čovjeku štetno ili dobro da u sebe unosi subkutano ili intramuskularno strana tijela poput bjelančevina kokošjeg jajeta ili majmunskih bubrega te brojne opasne adjuvanse koji su do sada pronalaženi u raznim vakcinama.
Mnogo više me brine medijska pomama oko ovog po svoj prilici hibridnog i iz frankeštajnovskih laboratorija, namjerno puštenog virusa. Čemu potreba za urgentnim uvozom tri miliona vakcina koje još nisu prošle odgovarajuću proceduru i dobile odgovarajuće certifikate. Pošto prve doze nove vakcine treba da stignu u drugoj polovini decembra kada će vjerovatno krmeći već početi da jenjava (osim ako ne puste novi krmeći hibrid i nazovu to opasnom mutacijom), kada će većina populacije već biti zaražena, ko je tu ustvari vidio posla? Jedna doza košta 8 evra X 3.000.000 = 24.000.000 evra. I sva ta panika zbog gripa koji po dosadašnjim saznanjima nije ništa opasniji od uobičajenog, sezonskog pa ma koliko to bila bolest koja nije bezazlena kao što reče Hogar Strašni.
A sada evo jednog napisa o zadnjoj aferi (bilo ih je više) u kojoj se govori o renomiranom Novartisu, pouzdanom proizvođaču i dobavljaču vakcina. Ispod je drugi tekst iz Hrvatske koji govori o tome kako prolaze oni koji posumljaju u dobre namjere Vlade.


Prilog 1:

Firma "Novartis" podmićivala ljekare iz Srbije?
Postoje dokazi da je firma "Novartis“ u oktobru 2002. godine potkupila tri ljekara iz Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije, piše "Blic"


Vrhovno državno tužilaštvo Slovenije juče je podnijelo prijavu protiv slovenačke filijale švajcarske farmaceutske kompanije "Novartis“ zbog potkupljivanja ljekara. Postoje dokazi da je "Novartis“ u oktobru 2002. godine potkupio i tri ljekara iz Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije, plativši im po 10.000 evra da na klinički protokol stave i lijek "aredia“, koji se koristi kod metastaze kostiju.

Vrhovno tužilaštvo je pomenutu prijavu odmah poslalo i slovenačkoj protivkorupcijskoj komisiji, Interpolu, evropskom udruženju farmaceutske industrije, "Transparensi internešenelu“ i OLAF-u, organu Evropske komisije za borbu protiv prevara. Slučaj je odmah procesuiralo Okružno tužilaštvo u Ljubljani čiji se dalji koraci očekuju u srijedu.

Advokat Zoran Hajtnik je za ljubljansku POP televiziju objasnio da državni tužioci, koji su prijavu podnijeli, posjeduju dokaze za navedene optužbe protiv ne samo slovenačke filijale "Novartisa“, već i protiv matičnog preduzeća u Švajcarskoj.

Da u svakom slučaju ima dokaza za ove ozbiljne optužbe svjedoči i činjenica, u utorak potvrđena "Blicu“ da je slučaj odmah dodijeljen Okružnom tužilaštvu u Ljubljani.

"Blic“ je došao i do saznanja da je lijek "aredia“ u Srbiji stavljen na pozitivnu listu lijekova (što znači da se izdaje o trošku zdravstvenog osiguranja) tek 2004. godine. Do te godine pacijenti, kojima je ovaj medikament prepisivan, morali su sami da ga kupe, ali i da kasnije troškove za kupovinu leka refundiraju u Republičkom zavodu za zdravstveno osiguranje.

U predstavništvu "Novartisa“ u Srbiji u utorak su rekli da za sada nemaju komentar povodom ovog slučaja.

Direktor Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije dr Nenad Borojević, koji je na ovoj funkciji od maja 2001. godine, izjavio je za "Blic“ da prvi put čuje da su srpski ljekari dobijali novac kako bi farmaceutskoj kompaniji "Novartis“ učinili uslugu i stavili njihov lijek na klinički protokol. U utorak je i prvi put čuo za ove ozbiljne optužbe iz Ljubljane.

Dr Borojević se ne sjeća da li je lijek "aredia“ 2002. godine bio na pozitivnoj listi lijekova ili ne, ali se upustio u objašnjenje na koji način Institut sarađuje sa švajcarskom kompanijom.

"Kao institucija sarađujemo sa 'Novartisom' na tri načina. Pojedini ljudi sa Instituta drže predavanja, u državi ili inostranstvu, u vezi sa nekim njihovim lijekovima. Druga vrsta saradnje je da 'Novartis' finansira putovanja na stručne skupove našim ljekarima. Takođe, učestvujemo i u kliničkim istraživanjima u kojima se ispituje dejstvo lijekova uključujući i njihove medikamente".

Dr Borojević kaže da 2002. godine u Srbiji nije postojalo predstavništvo ove kompanije, već je regionalni direktor imao sjedište u Sloveniji. Mišljenje dr Borojevića je da ova afera ima više međunarodnog efekta.

Pored ljekara u Srbiji, prema saznanjima slovenačkog tužilaštva, "Novartis“ je mito ponudio i zamjeniku ministra zdravlja Albanije, kome je u zamjenu za stavljanje lijeka "glivic“ na listu dozvoljenih lijekova ponuđena svota u visini od njegovih sedam mjesečnih plata, odnosno 21.000 evra.

Nešto kasnije, "Novartis“ je organizovao i izlet u Dubrovnik, pod nazivom "Čarobni Dubrovnik“, kada je slovenačkim onkolozima, njihovim porodicama, prijateljima i poznanicima plaćen put u Dubrovnik, pod izgovorom onkološkog seminara.

Tada je 30.000 evra uplaćeno kao navodna donacija, a cilj poklonjenog izleta u Dubrovnik je bio da slovenački onkolozi počnu da prepisuju lijek "eksjada“ kao mjesečnu terapiju, koja je inače 15 puta skuplja od terapije već postojećeg lijeka "desteral“.

Vrhovno državno tužilaštvo Slovenije očekuje da će, na osnovu podnijete prijave, biti pokrenuta šira međunarodna istraga protiv "Novartisa“.

Prilog 2:

SREĆKO SLADOLJEV, član Nadzornog odbora Imunološkog zavoda u Zagrebu, koji je otkrio aferu oko nabavke neregistriranog cjepiva protiv svinjske gripe u vrijednosti od 330 milijuna kuna dobio je danas otkaz ugovora o radu. Informaciju je potvrdio sam Sladoljev u razgovoru za Business.hr.

"Dobio sam otkaz s obrazloženjem da sam objavio poslovnu tajnu o suradnji Imunološkog zavoda i tvrtke Novartis", objasnio je Sladoljev.

Podsjetimo, Imunološki zavod u Zagrebu dogovorio je kupnju 4,5 milijuna doza cjepiva protiv svinjske gripe od švicarske tvrtke Novartis, što će Hrvatsku koštati 330 milijuna kuna. No, Zavod je također potpisao ugovor kojim se obvezuje na prihvaćanje rizika od nedjelotvornosti i nuspojava, što zapravo znači da je Ministarstvo zdravstva odobrilo kupnju cjepiva koje uopće ne mora djelovati! Prema napisima iz medija cjepivo nije provjereno, a ni registrirano.

Iz Sindikata zdravstva i socijalne skrbi uprli su prstom u potpredsjednika Vlade Damira Polančeca, ministar zdravstva Darka Milinovića i ravnateljicu Imunološkog zavoda kao glavne krivce, no na kraju je stradao - zviždač.
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Apsolutno sam protiv vakcine! Ako je tako dobra ,što moram da potpišem da je primam na svoju odgovornost?! Ne želim da ulazim u rasprave ali i sami lekari su podeljenog mišljenja kada je vakcinacija u pitanju. Prostom logikom, vakcina nije imala dovoljno vremena da se pokaže jer je i grip relativno nov. Ko garantuje da ova "bezazlena" vakcina danas nece u organizmu napraviti haos za pet godina?!
Sklona sam da poverujem da su istovremeno nastajali i grip i vakcina a da smo svi mi samo zamorčići...
Nisam sigurna šta je strašnije ako je i ovaj virus "pobegao" ili ako je sve samo stvar para...
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Evo još malo, da čorba bude gušća:

prilog 1


Zločin protiv čovječanstva ili: Savezno ministarstvom zdravlja Njemačke počinje kampanju uvjeravanja u smislenost vakcine protiv novog gripa




Izvor: Mina, Javno.com
vaccine.jpg
Većina građana Njemačke ne namjerava da se vakciniše protiv novog gripa. Ispitivanje javnog mnjenja, čije je rezultate objavio magazin “Špigel”, pokazalo je da je samo 13 odsto Nemaca odlučilo da primi vakcinu, a da će se 25 odsto “možda” vakcinisati.
Protiv vakcinisanja su posebno ljudi u starosnoj grupi između 18 i 29 godina. Pri tome je među oko 16 hiljada do sada registrovanih sučajeva novog gripa u Njemačkoj upravo veliki broj mladih. Predstavnici Instituta Robert Koh u Berlinu smatraju da je zanimanje stanovništva za vakcinu malo, jer se vjeruje da grip protiče pretežno bez većih problema.
No, kako su stručnjaci upozorili, “to je samo prividno primirje”. Institut će zato već početkom septembra, zajedno sa Saveznim ministarstvom zdravlja, početi kampanju sa ciljem da se prije svega mladi uvjere u smislenost vakcine protiv novog gripa.
************
‘Kaznena prijava protiv Baxtera AG, Baxter Internationala i Avir Green Hill Biotechnologyja zbog razvijanja, proizvodnje, raspačavanja i oslobađanja biološkog oružja za masovno uništenje u Austriji između prosinca 2008. i veljače 2009. godine, s namjerom izazivanja globalne pandemije virusa ptičje gripe, te namjerom profitiranja od te pandemije’, stoji u početku teksta tužbe koju je austrijska novinarka Jane Burgermeister podnijela 8. travnja državnom odvjetništvu u Beču.
Svoje razloge, među kojima je i sumnja da su Baxter i Avir razvijali biokemijsko oružje u suradnji s tzv. Illuminatima ili skupinom Bilderberg, navela je na svom blogu.
Jane Burgermeister je sada otišla korak dalje – upozoravajući kako je na pomolu najveći zločin u povijesti čovječanstva, odlučila je uložiti kaznenu prijavu američkom FBI-u protiv Svjetske zdravstvene organizacije (WHO), Ujedinjenih naroda i nekoliko visokih vladinih i farmaceutskih dužnosnika zaduženih za cjepiva, uz optužbe za planiranje masovnog ubojstva.
Uz to, novinarka će na američkim sudovima tražiti sudsku zabranu protiv obaveznog cijepljenja protiv svinjske gripe.
Prema Burgermeister, bioterorizam promiče skupina američkih bankara koji kontroliraju Federalne rezerve, kao i WHO, UN i NATO. Skupina zavjerenika se također infiltrirala u vrh američke države.
Skupina koju optužuje novinarka, kako bi ujedno prorijedili civilizaciju i naknadno zaradili od prodaje cjepiva, preko Baxtera i drugih kompanija, oslobodili su umjetno stvorene viruse – ptičju i svinjsku gripu te upotrijebili obavezno cijepljenje u nekim zemljama. Naravno, u svrhu suzbijanja pandemije.
Njezina se nova tužba uvelike oslanja i na onu iz travnja. Tad je Burgermeister podastrla dokaze o tome da su laboratoriji Baxtera u Austriji namjerno oslobodili 72 kilograma aktivnog virusa ptičje gripe. Virus je navodno za 16 laboratorija u četiri zemlje isporučila Svjetska zdravstvena organizacija, a iako se kod opasnih tvari, osobito onih klasificiranih kao bio-oružja, primjenjuju primjerene metode osiguranja, ovaj put je taj postupak izostao.
Oslobađanje tih virusa služi, tvrdi nadalje Burgermeister, WHO-u kako bi nakon što prođe dovoljno vremena uvela stanje pandemije, te počela distribuirati cjepivo, u koje bi bile ubrizgane i razne smrtonosne bolesti te bi nastupilo prorjeđivanje svjetske populacije.
Novinarka tvrdi da još od 2008. godine američka vlada sustavno uvodi mjere namijenjene smanjivanju ustavnih sloboda građana kako bi, kad dođe vrijeme, mogli provesti obavezno cijepljenje. Tu naravno i mediji igraju ulogu, uvjeravajući ljude u ozbiljnost svinjske gripe, te najavljujući cjepivo.
Konačno, ono što skupina koja je pokrenula čitav vrtlog zavjere pokušava postići, prvenstveno u SAD-u, je kontrola nad cijelom Sjevernom Amerikom u svrhu nesmetanog iskorištavanja njenih prirodnih resursa. Kasnije će se sličan ili isti proces odvijati, prema prognozama, u čitavom svijetu. Jesu li izjave nekih od optuženih mjesec dana nakon inicijative Burgermeister naznaka istinitosti njenih tvrdnji?
- Virus je sada nezaustavljiv. Svijet ulazi u rani stadij prve epidemije gripe u 21. stoljeću. Ipak, ne očekujemo dramatičan i nagli skok u broju fatalnih zaraza – izjavila je Margaret Chan, glavna direktorica WHO-a 11. lipnja.
Tom objavom, pišu svjetski mediji, WHO je dala farmaceutima zeleno svijetlo za pronalaženje cjepiva. Štoviše, “svaka zemlja će morati cijepiti građane protiv svinjske gripe i morat će odabrati tko će sve, osim medicinskih sestara i doktora imati prioritet za cijepljenje”, rekla je Marie-Paule Kieny, direktor Inicijative WHO-a za istraživanje cjepiva.
- Vijeće (WHO-a, op.a.) je prepoznalo da je pandemija virusa H1N1 nezaustavljiva te da se svim zemljama treba omogućiti pristup cjepivu – zaključila je Kieny, a već sad je vlada Velike Britanije objavila kako će, zbog rastućeg broja zaraženih i umrlih od svinjske gripe, cijepiti sve svoje građane.



prilog 2


Epidemija i smrtnost: Srbija i Hrvatska žrtve "pumpanja" problema?

15. novembar 2009. | 10:20 | Izvor: FoNet




BEOGRAD - Srbija je vodeća zemlja po smrtnosti u regionu, jer je na 7,5 miliona stanovnika, potvrđeno da je 279 ljudi obolelo od novog gripa, a umrlo devet. U Austriji koja broji 8,3 miliona stanovnika, novi grip potvrđen je kod 1.159 osoba, a virus je do sada odneo dva života, piše Blic.

U Srbiji se šest puta više umire od novog gripa nego u Slovačkoj i Austriji, dvaput više nego u Bugarskoj, 12 puta češće nego u Nemačkoj!
Umiru i od sezonskog gripa
Slična situacija je i u susednoj Hrvatskoj, gde značajna i virusološka potvrda novog gripa.
Epidemiolog Mladen Smoljanović sa Medicinskog fakulteta u Splitu smatra da su i Srbija i Hrvatska žrtve „pumpanja" problema.
On tvrdi da je svaki grip opasna bolest i da se nikada ne zna kada će poprimiti negativan tok i krenuti u fatalan ishod.
"I od sezonskog gripa ljudi umiru, u globalnim razmerama to je od 250 hiljada do 500 hiljada ljudi. Od novog gripa AH1N1 u sezoni 2009/10. neće umreti više od 50 hiljada ljudi u čitavom svetu. To pokazuje da je ova epidemija gripa lakša od sezonskog gripa", kaže Smoljanović.
Svi bili hronični bolesnici
Beogradski virusolog u penziji Ana Gligić izričito tvrdi da se kod devet smrtnih slučajeva u Srbiji nikako ne može govoriti o smrtnosti od novog gripa.
"Sve zavisi od načina prikazivanja. Svih devet osoba koje su umrle u Srbiji bile su hronični bolesnici i život im je bio ugrožen zbog osnovne bolesti", tvrdi ona.
"Kod nas su umirali kardiovaskularni bolesnici, dijabetičari, astmatičari... U svim slučajevima do sada bili su udruženi hronična bolest, virus novog gripa i ko zna šta sve još što nikada nećemo saznati", kaže Gligić.
I profesor Ilija Kuzman iz Infektivne bolnice “Dr Fran Mihaljević” u Zagrebu takođe smatra da iz apsolutnih brojki ne treba izvoditi negativne zaključke, ali i da ova epidemija ni po čemu nije teža od epidemije sezonskog gripa.
– I od posledica sezonskog gripa umire isto, možda čak i više ljudi. Međutim, to je teško za evidenciju, jer se kod sezonskog gripa malo radi virusološka dijagnostika, tako da se ne evidentiraju oni koji umru od zapaljenja pluća i infarkta koji nastaju kao komplikacija sezonskog gripa – kaže prof. Kuzman.
Srbija i Hrvatska u najboljem slučaju prvu turu vakcina dobijaju polovinom decembra, što je, prema rečima našeg sagovornika iz Splita, kasno, jer će glavni epidemiološki udar već proći.
On smatra da je davanje novca za monovalentnu vakcinu bacanje para i da bi pametnije bilo uložiti ga za trovalentnu i četvorovalentnu vakcinu za sledeću sezonu.



prilog 3


Poljska ministarka zdravstva Ewa Kopacz preko noći je postala heroina jer je odbila naručiti vakcinu protiv svinjske gripe smatrajući je opasnom zavjerom farmaceutske industrije kojom se ucjenjuje svijet

Izvor: RTM Online
ewakopacz.jpg
Zbog nove gripe poljska ministrica zdravstva Ewa Kopacz preko noći je postala heroina. Imaju više od 200 oboljelih, no ministrica je odbila naručiti vakcinu protiv svinjske gripe jer ga smatra opasnom zavjerom farmaceutske industrije kojom se ucjenjuje svijet.
“Neću dozvolititi upotrebu vakcine koja nije sasvim testirana i od koje bi moglo umrijeti više ljudi nego od same svinjske gripe”, napomenula je ministrica u svom govoru pred poljskim parlamentom, nakon čega je prekinut direktni TV prenos sjednice.
Njen nastup, prenesen putem internet servisa YouTube, postao je jedan od najgledanijih u svijetu. Posebno u zemljama u kojima je već počelo vakcinisanje.
“Nemamo rezultate kliničkih testova, ne znamo sastav vakcine i ne znamo nuspojave. vakcina je u četvroj fazi vrlo kratkog testa čiji rezultati još nisu poznati. Vrlo je malo uzoraka, vakcina je testirana na samo 160 dobrovoljaca u dobi od 20 do 60 godina, od kojih niko nije bio zaražen”, u nastupu je rekla ministrica.
Za dio javnosti u Poljskoj, a sada i svijetu, ministrica je heroj koja se usudila iznijeti istinu. No zbog panike i širenja svinjske gripe u zemlji, poljski pravobranitelj zatražio je krivični progon ministrice, zbog koje Poljska do sada nije naručila niti kupila nijednu dozu vakcine!
Prema novim podacima Svjetske zdravstvene organizacije objavljenima u petak, od pandemijske gripe H1N1 umrlo je najmanje 6250 osoba, među kojima 179 u posljednjih sedam dana, što govori o sporijem napredovanju bolesti nego sedmicu prije.
 
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
20
Priznacu da sam u pocetku bio uvjeren u laboratorijsko porijeklo ovog virusa, medjutim cinjenica je da je mnogo prije pojave laboratorija i mogucnosti "igranja" sa virusima, virus gripa znao da mutira i donese velike probleme ( spanska groznica 1918 je samo jedan od primjera ). Nije ovde u pitanju odraslo i zdravo stanovnistvo, mada je jedan broj umrlih bio potpuno zdrav ( neke brojke kazu oko 20% ), vec su problem bebe i hronicni bolesnici. Epidemija se ne zavrsava sad, analize pokazuju da ce je biti do marta ili cak maja, a ko garantuje da i naredni virus gripa nece biti slican ovome, sto bi znacilo da ce nam vakcina makar malo pomoci u toj narednoj epidemiji.
Pitanje o upotrebi vakcine na kojoj nije zavrseno testiranje moze se postaviti i iz drugog ugla: Sta je to natjeralo toliki broj vlada u svijetu da pocne sa vakcinacijom takvom vakcinom?, Sta ih je to uplasilo ?
Nasom nevakcinacijom ugrozavamo ljude oko nas. Ugrozavamo bebe do 6 mjeseci, ugrozavamo trudnice, zar zelite da nekada u buducnosti pomislite kako ste mozda vi bili uzrok mozda i smrti neke male bebice, kako ste im vi mozda prenijeli virus, jer covjek je infektivan i dan prije pojave simptoma, sasvim dovoljno da zarazite par ljudi u okolini.
Postupak poljske ministarke mi izgleda toliko neodgovorno da to prosto ne zelim ni da komentarisem. Pretpostavljam da je ona neki moralni cistunac i svetica kad se vec bori protiv farmaceutske industrije, a vi sami razmislite da li postoji neki politicar koji je takav. Daleko od toga da podrzavam svjetsku farmaceutsku industriju, cak sta vise, mislim da je to vrsta legalne mafije, ali sada nam nema druge osim da kupimo njihov proizvod, ako zelimo da budemo odgovorni i prema sebi i prema drugima.
Za kraj samo bih napomenuo dvije stvari u vezi ranijih vakcinacija. 1)Do pojave vakcine protiv djecje paralize u Bg je postojala cijela klinika samo za tu bolest.
2) Sta bi bilo da drzava nije nametnula vakcinaciju protiv Variole kada je doslo do epidemije 1972 ?
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Ovih par priloga sam juče dobio mejlom od rođaka iz Bečeja. Tu je i govor po Hogarovim riječima ''neodgovorne'' poljske ministarke zdravlja održan pred poslanicima poljskog parlamenta, mala ''aferica'' Baxtera''(Novartis i Baxter imaju iste vlasnike) oko namjerne kontaminacije vakcina veoma virulentnim (ne umrtvljenim) virusom ptičjeg gripe H5N1 koja je otkrivena oktobra prošle godine. Ima tu još ponešto šta vrijedi pročitati. Opet preporučujem knjigu Vensa Farela - Vakcine novi genocid kao i da se upoznate sa Pasterovom teorijom o mikroorganizmima kao uzročnicima bolesti (teorija = nepotvrđena naučna činjenica, jer da je potvrđena ne bi više bila teorija). Na toj teoriji punoj rupa, koju je hemičar Luj Paster ukrao od ljekara i mikrobiologa Antoana Bešama i izokrenuo naglavačke i na kraju je se odrekao, sazdana je cijela savremena medicina a naročito njen dio koji se zove infektologija. Upoznajte se sa Bešamovom teorijom o pleomorfizmu koja kaže da je osnovna jedinica mikrobiološkog života mikrozima (microzyma, protit), sićušna čestica za koju je govorio da podržava život ćelija, ali koja može poprimiti patogene oblike – virusa i bakterija i gljivičnih čestica – u zavisnosti od stanja u kome se organizam, a pogotovo krv nalazi. Onda postaje jasnije zašto je tako naglo zamrla priča o kravljem ludilu kada se došlo do neuništivih priona kao izazivača ove bolesti i kada se shvatilo da to ustvari previše liči na Bešamove mikrozime ili protit. Koga interesuje malo više ova tema, a bar prosječno barata engleskim jezikom, evo i dva zanimljiva linka:

Pleomorphism, it’s Discovery and Suppression
TO BE OR NOT TO BE? 150 Years of Hidden Knowledge by Christopher Bird 1991

A sad, ''Circus Maximus'', priča o zločinu, beščašću, pohlepi i zlu.


Poljska ministarka zdravlja: ŽELIMO LI STVARNO DA SE BORIMO PROTIV PANDEMIJE NOVOG GRIPA?


[FONT=&quot]Prenosimo govor koji je poljska ministarka zdravlja Ewa Kopacz održala u poljskom palramentu o vakcini protiv novog gripa, a koji je izazvao [/FONT][FONT=&quot]„[/FONT][FONT=&quot]burne[/FONT][FONT=&quot]“[/FONT][FONT=&quot] reakcije u[/FONT][FONT=&quot]svetskoj javnosti, i to posebno u onom njegovom delu, koji je živo „zainteresovan“ da se vakcinacija svetskog stanovništva "iz nekog razloga" sprovede što je pre moguće[/FONT]
[FONT=&quot]Želim da naglasim da je tokom mog dugogodišnjeg rada kao lekara opšte prakse moja glavna maksima bila "Pre svega ne nauditi nikome“. To sam pravilo ponela sa sobom pri dolasku na mesto ministra zdravlja.[/FONT]
[FONT=&quot]Kada sam bila u situacijama da nekom preporučim lek, uvek bih se, kao i, verujem, većina doktora, prvo zapitala "Da li bih ovaj lek dala svojoj staroj majci, svom detetu?".[/FONT]
[FONT=&quot]Upravo me je ta misao nagnala da sa velikim oprezom preispitam informacije vezane za lek koji bi uskoro poljsko ministarstvo zdravlja trebalo da preporuči svakom Poljaku, milionima Poljaka koji nemaju nikakvo medicinsko obrazovanje, niti ono koje njihov ministar zdravlja ima, a posebno ne ono znanje koje ima jedan stručnjak: profesor Bridak koji kao stručnjak radi na problemu gripa već preko 40 godina. On radi u jednom od 189 istraživačkih centara širom sveta koji se bave problemom gripa, jedan od tih centara je upravo u Poljskoj. Može li nas iko optužiti da nemamo potrebno znanje o gripu? Može li iko da dovede u pitanje znanje nekog ko se više od 40 godina bavi gripom, i to ne samo jednom njegovom vrstom, i koji je objavio na stotine članaka o tome? [/FONT]
[FONT=&quot]Imam samo jedno osnovno pitanje: Želimo li da se borimo protiv pandemije gripa?[/FONT]
[FONT=&quot]Danas znamo da neki članovi sporazuma koje su proizvođači vakcine potpisali sa drugim, mnogo bogatijim zemljama, sadrže određene priloge (stavke kojima se te kuće ograđuju od odgovornosti od štetnih posledica vakcine).[/FONT]
[FONT=&quot]Takođe znamo šta je predloženo Poljskoj. Pošto su pregovori trenutno u toku, ne mogu o svemu da govorim, ali mogu vam reći jednu stvar: naše Ministarstvo pravde pronašlo je najmanje 20 stavki tog budućeg sporazuma koje izazivaju podozrenje.[/FONT]
[FONT=&quot]Šta je dužnost Ministra zdravlja? Da potpiše ugovore koji su za dobrobit poljskog naroda, ili da potpiše ugovore koji idu u korist farmaceutskih kompanija? (aplauz)[/FONT]
[FONT=&quot]Postoje tri vakcine na tržištu, sve tri od tri različite kompanije. Svaka ima drugačiju količinu aktivne supstance a opet, za čudo, svaka se tretira na isti način? Nije li stoga opravdano da ministar zdravlja i drugi stručnjaci sumnjaju u njih?[/FONT]
[FONT=&quot]Možda je jedna od vakcina koja u sebi sadrži samo tragove te aktivne supstance u stvari samo "sveta vodica" za koju treba da verujemo da leči svinjski grip? Treba li da za to platimo?[/FONT]
[FONT=&quot]Dajem primer Nemačke koja je kupila 50 miliona vakcina, do sada je upotrebljeno tek 10%. Danas samo 13% Nemaca želi da uzme taj "magični lek“. Ali taj podatak je neobičan jer Nemci imaju veoma visok procenat ljudi koji primaju vakcine, tako da kada u Poljskoj od 1000 ljudi 53 primi vakcinu, u Nemačkoj na 1000 ljudi primi njih 238 (23%).[/FONT]
[FONT=&quot]Šta se to dešava kad samo 13% Nemaca želi da primi tu vakcinu protiv gripa a ne onih 23% koliko ih redovno prima sezonsku vakcinu protiv običnog gripa? Njihova vlada im je kupila vakcine i daje ih besplatno a oni ih neće? Šta se desilo?[/FONT]
[FONT=&quot]Mogu li nas ove činjenice naterati da se predomislimo u vezi kupovine ovih vakcina ili ne? Predomišljati se da li da kupimo vakcinu koja je na neki način i tajna? [/FONT]
[FONT=&quot]Postoje internet stranice na kojima proizvođači vakcina imaju obavezu da objave moguće štetne posledice uzimanja vakcine. Vakcinacije su u Evropi počele 1. oktobra. Zamolila bih vas da posetite te internet stranice i pročitate ima li ikakvih štetnih posledica kod ovog leka. I najmanja sitnica, barem alergijski svrab na mestu uboda igle. To se može pojaviti i kod najbezbednijeg leka. Toga nema. "Savršeni" lek.[/FONT]
[FONT=&quot]Pa pošto je tako čudotvoran, zašto onda farmaceutske kuće neće da ga puste na slobodno tržište i preuzmu odgovornost za njega? Zašto jednostavno ne kažu "Ovo je divan, bezbedan lek i stoga ćemo stati iza njega i preuzeti odgovornost, stavićemo ga na tržište i sve će biti jasno i otvoreno"? Umesto da svu težinu odluke prebace na nas - kupce. [/FONT]
[FONT=&quot]Nemamo rezultate kliničkih ispitivanja, detaljan sastav leka, podatke o štetnim posledicama. Vakcine su sada u četvrtoj fazi ispitivanja, veoma kratkog ispitivanja, i još uvek nemamo te podatke. Takođe je bilo i veoma malo uzoraka, jedna vrsta vakcine je ispitana na samo 160 doborovoljaca, od 20 do 60 godina starosti, svi su bili zdravi, nijedan nije već bio zaražen virusom. Druga vrsta vakcine je testirana na njih 600, od 18 do 60 godina, svi zdravi. Je li to dovoljno, pogotovo za ovde prisutne doktore? To po meni nije dovoljno dobro.[/FONT]
[FONT=&quot]Želim da budem dovoljno sigurna da bih mogla da preporučim ovu vakcinu. Mi nismo ispali iz reda za vakcinu, želimo da odvojimo dovoljno vremena tokom ovih pregovora kako bi smo saznali što više možemo o toj vakcini. Pa ako komitet za pandemiju odluči da je potrebno, kupićemo je.[/FONT]
[FONT=&quot]Takođe, oko milijardu ljudi svake godine oboli od sezonskog gripa, milion ih svake godine umre. I to se ne dešava tek poslednje godinu, dve. To se dešava već dugo vremena. [/FONT]
[FONT=&quot]Da li je iko igde proglasio pandemiju zbog toga? A obični sezonski grip je mnogo opasniji od svinjskog, posledice su veoma ozbiljne i nekad smrtonosne. Da li je ikakva pandemija proglašena?[/FONT]
[FONT=&quot]Vi koji me pritiskate da kupimo vakcine, pitam vas: "Zašto niste vrištali i vikali prošle godine, pre dve godine ili 2003? 2003. godine je 1.200.000 Poljaka obolelo od sezonskog gripa! Da li je iko u ovoj prostoriji vikao "Kupimo vakcine protiv gripa!“ ? Ne sećam se toga.[/FONT]
[FONT=&quot]Na kraju bih htela da kažem jednu stvar: poljski narod je veoma mudar. Poljaci umeju vrlo dobro da razlikuju laž od istine. Takođe mogu da vide šta je objektivno, a šta je samo "igra".[/FONT]


OPERACIJA "SVINJSKI GRIP": KAKO I ZAŠTO NASTAJU GLOBALNE PANDEMIJE?

[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]Mediji u Češkoj se pitaju da li je šokantno otkriće o vakcinama zaraženim smrtonosnim virusom ptičijeg gripa H5N1, koje su u decembru prošle godine distribuirane u 18 zemalja od strane američke kompanije Baxter, predstavlja deo zloslutnog plana da se "aktivira" globalna pandemija[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]Velika prašina povodom ovog slučaja digla se iz razloga što je, s obzirom na stroge laboratorijske protokole i mere kojima je podvrgnut rad proizvođača vakcina, mešanje živog H5N1 virusa ptičijeg gripa (kao svojevrsnog opasnog biološkog oružja) sa materijalom za vakcine usled ,kako se navodi, „nesrećnog slučaja“ - praktično nemoguće i neizvodljivo. [/FONT]
[FONT=&quot]Ova kompanija u čijem fabričkom pogonu u Austriji se dogodila kontaminacija, potvrdila je da je njenim eksperimentalni proizvod sadrži živi H5N1 virus ptičijeg gripa, što je svojevremeno preneo kanadski magazin „Sun“. [/FONT]
[FONT=&quot]Vakcine kompanije Baxter zaražene virusom H5N1, koji je inače poznat kao ljudska forma ptičijeg gripa i jedan od najsmrtonosnijih oblika biološkog oružja na planeti sa stopom smrtnosti od 60%, distribuirane su laboratorijama ove kompanije koje se nalaze u Češkoj, Nemačkoj i Sloveniji. [/FONT]
[FONT=&quot]U prvo vreme, Baxter je pokušavao da blokira sva pitanja na tu temu, pravdajući to „ poslovnom tajnom“ odbivši da otkrije kako se moglo dogoditi da se vakcine kontaminiraju virusom H5N1. Posle velike prašine koja se digla u javnosti zbog ovog slučaja, kompanija je na kraju ipak priznala, da su velike količine virusa H5N1 poslate, navodno, nesrećnim slučajem. Ovo je bio očigledan pokušaj da se brže – bolje sakriju činjenice da je kontaminacija vakcine sa smrtonosnim biološkim agensom kakav je ptičiji grip usled nesrećnog slučaja praktično nemoguća, te da se tako nešto moglo preduzeti samo uz postojanje svesne namere. [/FONT]
[FONT=&quot]Prema navodima iz pojedinih čeških glasila, mediji u toj zemlji postavljaju ozbiljna pitanja o tome da li je pomenuta kontaminacija deo osmišljenog plana da se započne pandemija.[/FONT]
[FONT=&quot]„Da li se radilo samo o nehatu onih koji su radili sa vakcinama, ili je to ipak bio pokušaj da se izazove pandemija, tako što će se upotrebom (zaražene) vakcine protiv gripa raširiti bolest – kao što se to desilo sa sa vakcinacijom protiv hepatitisa B, kada je utvrđeno da su te vakcine u Americi bile zaražene virusom HIV-a. Kako se može dogoditi to da virus kakav je H5N1 dospe u uobičajenu vakcinu protiv gripa? Nisu se pridržavali mera predostrožnosti koje se obavezne u američkim farmaceutskim kompanijama?

[/FONT]
[FONT=&quot]Kako je svojevremeno objašnjeno u jednom članku koji je svojevremeno izašao u kanadskoj štampi, virus H5N1 ne inficira tako lako ljude kao što to virusi uobičajenog (sezonskog) gripa H3N2 rade. Ukoliko je neko izložen mešavini ova dva gripa biće istovremeno inficiran obema vrstama, tako da on ili ona može poslužiti kao potencijalni inkubator za novostvoreni hibridni virus koji može lako da prenese na druge ljude.[/FONT]
[FONT=&quot]Stoga nema sumnje da je ovo nameran pokušaj da se od virusa H5N1 stvori oružje u najubitačnijem obliku i putem vakcine prenese na populaciju koja će zatim inficirati sve ostale putem bolesti koja se prenosi vazduhom.[/FONT]
[FONT=&quot]U pomenutom članku u kanadskom listu se navodi se da „taj proces mešanja koji se naziva preraspoređivanje, jedan je od dva potencijalna načina kako je nastala pandemija, ali se potom tvrdilo da ne postoje dokazi da je Baxter to radio, uprkos činjenici da nije postojalo ni razumno i logično objašnjenje za činjenicu da je ova moćna farmaceutska kompanija imala u posedu uzorke živog virusa ptičijeg gripa.[/FONT]
[FONT=&quot]U svakom slučaju, da ponovimo, ključni aspekt ove priče je taj da je praktično neizvodiljivo i nemoguće za živi virus ptičijeg gripa da, eto tek tako slučajno ili usled nesrećnog slučaja, pronađe put u vakcinu.[/FONT]
[FONT=&quot]Kao i što zdravsteni stručnjak Majk Adams ističe, „šokantan odgovor je da sve to ne može biti samo nesrećan slučaj. A zašto? Pa iz razloga što se kompanija Baxter International pridržava nečega što se naziva BSL3 ([/FONT][FONT=&quot]Biosafety Level 3) – skup laboratorijskih mera i protokola koji praktično onemogućuju međusobno mešanje materijala i štetnih agenasa“. [/FONT]
[FONT=&quot]„Laboratorijsko osoblje prolazi kroz specifičan trening u pogledu rukovanja patogenim i potencijalno smrtonosnim agensima, i prilikom svega toga bivaju nadzirani od strane kompetentnih naučnika, već iskusnih u radu sa takvim agensima. Sve procedure koje uključuju rukovanje infektivnim agensima i materijalima se odvijaju u biološki bezbednim prostorijama ili od strane osoblja koje je poseduje adekvatnu zaštitnu odeću i drugu opremu. Laboratorija uz to poseduje specijalne tehničke karakteristike i mogućnosti. [/FONT]
[FONT=&quot]Uz primenu pomenutih BSL3 zaštitnih mera,nemoguće je da živi virus ptičijeg gripa zarazi materijal namenjen proizvodnji vakcina koji se isporučuje prodavcima širom sveta.[/FONT]
[FONT=&quot]Preostaju samo dve mogućnosti koje objašnjavaju gore navedenu priču: [/FONT]
[FONT=&quot]Prva mogućnost: da Baxter nije poštovao skup bezbednosnih mera (BSL3) , ili je bio toliko nemaran u pogledu pridržavanja datim merama da je takva katastrofalna greška mogla da dovede u opasnost opstanak čitave ljudske rase. Ako je to slučaj, iz kog onda razlog vakcinišemo našu decu vakcinama napravljenim od materijala ove kompanije?[/FONT]
[FONT=&quot]Druga mogućnost: da je neki zaposleni ( ili osoba koja predstavlja interese globalne upravljačke elite) u kompaniji, namerno ubacio virus ptičijeg gripa u materijal za vakcine u nadi da će takvi agensi biti ubrizgavani u ljude i na taj način se aktivirati globalna pandemija. [/FONT]
[FONT=&quot]Podsećanja radi, pomenute vakcine komapanije Baxter prvobitno su početkom godine, pre nego što su isporučivane za vakcinisanje ljudi, testirane na lasicama u Češkoj – svaka vakcinisana lasica je neposredno posle toga uginula – to je bilo šokantno saznanje za svet.[/FONT]
[FONT=&quot]Nama sada samo preostaje da se zapitamo kako je i sa kojom namerom mogao da nastane „hibridni“ svinjski grip, koji sadrži i elemente virusa H5N1? Kome je i zašto potrebno „aktiviranje“ globalne pandemije? Koliko novca se zarađuje prodajom enormnog broja vakcina? Kakva je naša budućnost nakon primanja vakcina? Budućnost?


(korišćeni izvor www.infowars.com)

[/FONT]

Vanja J. Vučenović : BELIM LUKOM NA GLOBALNOG MENGELEA



[FONT=&quot]"Postoji obilje dokaza da imunizacija dece pravi više štete nego dobra"[/FONT][FONT=&quot] - [/FONT][FONT=&quot]Dr. J. Anthonz Morris, bivši rukovodilac centra za kontrolu vakcina i virusolog[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]To što čitate ove redove, samo je znak da autor teksta nije još uvek (zamislite drskosti!) pohitao po svoju dozu odnekud “zaostale” vakcine, te su mu usled toga, svi vitalni organi, intelektualne i mentalne sposobnosti ostale Bogu hvala, i nadalje potpuno sačuvane. Da ne bi bilo zabune, svemu tome je, zapravo, ponajviše doprinela činjenica da Srbija još uvek (ne)srećnim slučajem tapka u redu za novim vakcinama, i da će se konačni epilog oko nabavke istih znati u narednim danima. Jer, kako nas već uveravaju naši vrli eksperti (koji su tek priča za sebe) – od tendera sve zavisi! Ko o čemu, eksperti o tenderu, a nekako “miriše” da je sve već unapred dogovoreno i mimo tendera, na dobro poznati srpski “kumovski” način. Kako količina, tako i “ubitačno” sumnjiv kvalitet nove vakcine.[/FONT]
[FONT=&quot]Elem, pre nego što “istenderišu” i ne “ukalkulišu” sebe u nabavku vakcina, a koje su, čisto informacije radi, neke ljude u svetu pošto su ih primili pod parolom opasnosti od tzv. svinjskog gripa, učinile teškim invalidima za ceo život , i pre nego što ovi “svetski a naši” orvelovski uvedu “ opštu obavezu vakcinacije” za sve nas u “farmi Srbija”, ne mogu a da ne postavim nekoliko posve logičnih pitanja za koja sam uveren da muče veliku većinu, već ionako dobrano istraumiranih građana Srbije u ovim “virusnim danima". [/FONT]
[FONT=&quot]- [FONT=&quot]Kako je svinjski grip [/FONT][/FONT][FONT=&quot]nastao[/FONT][FONT=&quot] i koji je udeo ili uloga velikih farmaceutskih kompanija, inače proizvođača vakcina, kao što su : Baxter International, GlaxoSmithKline, Novartis, Sanofi-Aventis, AstroZeneca u „fabrikovanju“ istog , ukoliko je jasno da je sve prisutnije stanovište da se samo izazivanjem globalne pandemije može opravdati hiperprodukcija vakcina, a samim tim i „zgrtanje“ velikih profita u uslovima svetske ekonomske krize?[/FONT]
[FONT=&quot]-[/FONT][FONT=&quot]Da li je tačno da vakcina protiv svinjskog gripa (nezavisno od proizvođača), sadrži sastojak zvani Skvalen (Squalene, MF-59) za koji je naučno dokazano da izaziva autoimune bolesti poput multipleskleroze, rematoidnog artitisa i lupusa, kao i druga teška oštećenja imunološkog sistema? [/FONT]
[FONT=&quot]-[/FONT][FONT=&quot]Da li je poznato da nova vakcina sadrži i opasan (po život) nivo žive u obliku Timerosala (Thimerosal), smrtonosnog sastojka koji je i do 50 puta otrovniji od same žive, te da istraživanja pokazuju da veće doze ovog opasnog sastojka izazivaju dugoročne imunološke, neurološke, motorne i bihevioralne disfunkcije?[/FONT]
[FONT=&quot]-[/FONT][FONT=&quot]Kako je moguće da ovdašnji mediji ne govore ništa o tome da je u SAD još davne 1976. godine pokrenuta „propagandna operacija“ u cilju vakcinisanja protiv epidemije svinjskog gripa, koje, kako se kasnije pokazalo, nije ni bilo? Otkud priča o svinjskom gripu još sredinom 70-ih godina prošlog veka u SAD; da li se tu radilo možda o svojevrsnom „probnim balonu“ za sve ovo što nam se danas „dešava“, i znači li sve to da postoje određenih mračni planovi globalnih „farmaceutskih mengelea“, koji podrazumevaju čak i veštačko kreiranje planetarnih pandemija putem kojih ti isti direktno odlučuju o životu i smrti svih nas „beskorisnih izjelica“? Da li se sve to na kraju može dovesti u kontekst sa planom OUN pod nazivom „Global report 2000“, u kome se naglašava potreba za smanjenjem svetske populacije usled navodnog deficita resursa na globalnom nivou?[/FONT]
[FONT=&quot]-[/FONT][FONT=&quot]Da li je ministru zdravlja i ostalim ekspertima poznata informacija da čak i naučnici u svetu koji su učestvovali u proizvodnji i na razvoju novih vakcina ne žele da prime iste? Da li je, stoga, potrebno da se pitam ZAŠTO, ili je odgovor potpuno očigledan? Za pametnog dovoljno, čini mi se.[/FONT]
[FONT=&quot]-[/FONT][FONT=&quot]Koliko ljudi u svetu umre godišnje od posledica običnog (sezonskog) gripa, i koji je odnos u tom pogledu sa posledicama ovog novog tzv. svinjskog gripa? [/FONT]
[FONT=&quot]-[/FONT][FONT=&quot]Zbog čega i sami zdravstveni radnici u Srbiji sve više savetuju pacijente kako ne treba da prime vakcine, jer ih ni oni sami neće primiti?[/FONT]
[FONT=&quot]Naravno, postoji ovde još na hiljade i hiljade zanimljivih pitanja na koje nismo, niti ćemo ikada dobiti adekvatan odgovor. Jer, uostalom, u Srbiji se ionako sve tako i radi - ispod žita. Pa zašto bi onda i priča oko gripa i vakcina bila „transparentna“ i svima razumljiva. Neko „nadležan i odgovoran“ to naprosto ne želi, jer to nije u njegovom interesu. Niti u interesu njegovih/njihovih pretpostavljenih „globalnih mengelea“.[/FONT]
[FONT=&quot]Na kraju, ne mogu a da se ne osvrnem i na buku koja je u javnosti izbila povodom najavljivane obaveze potpisivanja kako onih koji žele, tako i onih koji ne žele da prime „ubitačnu“ vakcinu. A sve to, da bi ministar i „zdravstvena klika“, tobože, skinuli sa sebe bilo kakvu odgovornost i za one koji su primili s jedne, i za one koji nisu primili vakcinu, s druge strane. E pa, mili moji, ne ide to baš tako, i na kraju krajevu, niste polagali Hipokratovu zakletvu da biste sada samo tek tako „oprali ruke“ od svega što ste nam u "ortakluku" sa svojim globalnim mentorima „skuvali“![/FONT]
[FONT=&quot]Kada bi svi "ti" bili bar upola utoliko ažurni u potpisivanju ostavki, jer pod njihovom palicom svi mi smo u večitoj i, sve više se čini, bezizlaznoj pandemiji,i to mnogo goroj od ove „naduvane“, koju nam nastoje obznaniti ovih dana. Toplo preporučujem da se isti ti „nadležni“ prvo zapitaju koliko ljudi umire od nemaštine i bede u Srbiji zbog katastrofalne ekonomske i socijalne situacije, a da se tek onda počnu, konačno ozbiljno, baviti pitanjem gripa i vakcina. Jer, nije ovo ni prva ni poslednja "fabrikovana" pandemija. Poznato je da pare vrte gde burgija neće, a pored toga, stvara se i sve veća "gužva" na planeti, opominju neki.[/FONT]
[FONT=&quot]Kada smo već preživeli sve ove eksperte koji nam iz godine u godinu drže predavanja o tome što je dobro za nas, iako nam se malo toga dobrog dešava, i sa novim gripom ćemo mi već nekako izaći na kraj, jer srpski imunitet je čudo. [/FONT]
[FONT=&quot]



[FONT=&quot]Novi Sad, 9.11.2009.[/FONT][/FONT]



Свињски грип – завера моћника?

Аутор: Снежана Петрова

Превео: Драгомир Анђелковић

Светска здравствена организација (СЗО) упозорила је да се вирус А/H1N1 шири четири пута брже него раније познати вируси грипа. СЗО је истакла да 40% преминулих од те заразе чине млади људи, који нису имали некакве друге озбиљне проблеме са здрављем.

Тајна вируса који се муњевито распростире, изгледа да је расветљена. Сајт The Flu Case тврди да је у Лос Анђелесу откривен фармацеутски картел одговоран за стварање и ширење новог вируса, и, с друге стране, вакцине против њега. Према споменутом сајту, до таквих података дошли су водећи светски стручњаци, који се баве истраживањем активности нелегалне фармацеутске индустрије.

Шокантне податке обзнанили су доктор Леонард Горовиц и новинарка Шери Кејн. Сви подаци, који се односе на нелегалне активности биотехнолошког труста, 24. септембра предати су FBI-у. Из њих произлази да Њујоршко партнерство, односно моћници који делују у његовим оквирима, стоје иза стварања пандемије, ширења панике и дезинформација преко средстава масовног информисања, али и припреме и промоције кампање вакцинисања, која је сада у току широм света.

„Труст Дејвида Рокфелера, који има читав низ моћних партнера са Вол стрита, укључујући и медијске магнате Рупер Мардок, Мортон Цукерман, Томас Глосер, као и бившег председника борда директора Федералне резервне банке Њујорка (једне од 12 банака које чине систем Савезних резерви САД – напомена преводиоца), Џери Спрејер, одговоран је за припрему глобалног геноцида“ – саопштио је доктор Горовиц руководству FBI, преко тима правника, окупљеног са циљем да се заустави принудна вакцинација становништва.

„Тај труст контролише глобална биотехнолошка истраживања. Такође, комерцијални систем здравствене заштите готово је у потпуности под контролом тог труста. Под његовим надзором је и гро медија, па су они отуда у функцији промоције производа и услуга споменутог криминалног картела. Штавише, труст има велики утицај на законско уређивање тржишта синтетичких и природних препарата, као и креирање јавног мнења.“

Поред свега тога, током истраге пронађени су докази који директно указују на умешаност првог човека компаније Silverstein Properties Inc, Ларија Силверстајна, у организовање терористичких напада 11. септембар 2001. године, а такође и на геополитичку и економску делатност фармацеутског картела, чији циљ је смањивање броја становника наше планете. Лари Силверстајн, бивши закупац Светског трговинског центра у Њујорку, који је пристао да он буду срушене, главни је осумњичени у актуелној истрази, названој, 9–11 Truth. Силверстајн је сада укључен у активности биотехничког труста основаног од стране Дејвида Рокфелера.

Према мишљењу Горовица, ради профита, споменути појединци су спремни да иду на уништење милиона па чак и милијарди људи. Поготово што су лако остварили они што су замислили 11. септембра 2001. године, тј. убиство 3 хиљаде људи у року од неколико секунди. „Молим се да докази које сам открио спасу милионе живота, и да помогну да наши активисти убеде председника Барака Обаму да је нужно да отпочне официјелна истрага споменутих криминалних активности уперених против читвог човечанства“ – изјавио је Горовиц.

„Када сам последњи пут ступио у контакт са FBI, упозоравао сам их на предстојећу појаву црног пришта, недељу дана раније него што су медији известили о првим случајевима те болести“, – каже доктор Горовиц. „Требало им је шест месеци да реагују. Овај пут упозоравам месец дана пре започињања најгорег геноцида у читавој историји. Молим се да озбиљно схвате доказе који су им упућени, и започну целовиту истрагу, као и да издејствују забрану масовне вакцинације против свињског грипа“.

Узимајући у обзир огромну важност података, доктор Горовиц је званично, под заклетвом, дао изјаву у писаној форми, како би на основу ње његови сарадници упозорили јавност и владе свих држава света, са циљем да се заустави вакцинација, односно да националне владе не би саучествовале у злочину против човечанства.





НЕКОЛИКО ПРОФИТАБИЛНИХ СМРТИ


Целокупна медијска акција застрашивања вирусом, иобавезна вакцинација, је прекопирани је образац акције „Хиљаду евра по глави становника“, где је исто било пописивања и потписивања, само што је тада била у питању лаж о бољем животу, а сада лаж о спасавању оваквог јадног, какав преживљава већина житеља земље чуда. Извођачи су такође исти - експертска странка и за ову прилику истакнут, њен истакнути челник, министар здравља. Баш као што се недавно са надом и нестрпљењем очекивала киша евра, сада се са надом и стрепњом очекује набавка вакцине.

Операција „Вакцина по глави становника“ подложена медијима управо улази у завршницу. На тендеру за набавку вакцине победила је чудном случајношћу „Југохемија“, у приватном власништву неког јавности готово непознатог Мишковића. Интересантно је да Министарство здравља, које је орган државе Србије, позив на тендер није упутило институту „Торлак“ који је у власништву те исте државе и доказано успешан у производњи вакцина. Још је интересантније да је „Југохемија“ од поменутог министарства једина добила позив да учествује на тендеру. Најинтересантије је да је у тако неизвесној утакмици победио једини учесник. Неколико дана пре тога у другом жутнику „Нашег права да не знамо ништа“ речено је да ће на тендеру бити изабран понуђач са најповољнијом понудом, ( а како би и могло другачије), што се и показало као истина. Једина је свакако најповољнија. Вакцина коју „Торлак“ нуди кошта3,8 евра. Вакцина коју је понудила „Југохемија“ и која ће бити увезена кошта 8 евра.

Онима који су тражили спас у „Хиљаду евра по глави становника“ и који верују да ће их од грипа спасити „Вакцина по глави становика“, преостаје још да поверују да ће јавности готово непознати власник „Југохемије“ гоњен бригом за ближње, профит подредити хуманости и увести најквалитетније вакцине ,а не обичну или шећерну водицу, или вакцину коју ће добити на поклон, са садржајем којекавих додатака чије дејство може бити погубније од правог грипа. Стручњаци упозоравају на опрез у примени вакцине код деце и трудница. Такође је утврђено да вакцина може да изазове парализу. На душебрижије увозника (али за сопствени џеп) и квалитет вакцине указује и обавеза да прималац вакцине потпише и изјаву којом прихвата да вакцину прима на сопствену договорност.

Својевремено је СЗО бесплатно делила вакцине против грипа у неким државама Јужне Америке, али само женама. Властима тих држава се то учинило сумњивим и испитивањем је утврђено да вакцина садржи додатак који жене чини стерилним. Такође једна калифорнијска фирма је патентирала додатак генетски модофикованој храни, који је спермицид.

Контрола увезене хране се више не врши на граници Србије. Контролу садржаја вакцине и њених контра ефеката треба да спроведе Министарство здравља, (односно Агенција за лекове), оно исто министарсво које је часно, поштено и надасве транспарентно спровело и тендер за набавку вакцине. Ко је поверовао да ће „Хиљаду евра по глави становиника“ побољшати живот, а „Вакцина по глави становника“ исти спасти, лако ће поверовати анализама које ће показати да је вакцина најбоља, без обзира на садржај.

Пут до „Златне милијарде“ води и преко Србије, а златне милијарде већ звецкају у ћемерима истакнутих експерата и јавности готово непознатих тајкуна.

Медијска хистерија је створена (преминули и заражени се прецизно броје са пажњом која на пример није посвећена особама које су оболеле и умрле од последица бомбардовања осиромашеним уранијумом ), епидемија је проглашена, експерти су још једном напунили џепове себи и ближњима, а остали остају да чекају хиљаду евра по глави становника, вакцину по глави становника, радно место по глави становника и аутомобил из Крагујевца по глави становника.


Љубиша Спасојевић
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top