Gvardiola:"Ili Eto ili Ibrahimović"

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Gvardiola:"Ili Eto ili Ibrahimović"
20. jul 2009.

5546123454a646a6d5ec28390607069_big.jpg


Trener Barselone Pep Gvardiola izjavio je da neće angažovati napadača Intera Zlatana Ibrahimovića, ukoliko Kamerunac Samjuel Eto odluči da ostane u tom klubu.

Gvardiola je međutim ocenio da bi za Barselonu bilo bolje da Ibrahimović zameni Etoa. "Prodaja Etoa je moja odluka, ali neće biti problema i ako on zatraži da ostane u klubu. Sve zavisi od njega i njegove procene. Ukoliko odluči da ostane nastavićemo sa njim, ali u tom sllučaju bez Ibrahimovića", rekao je Gvardiola za televiziju ’Skaj Sport Italija’.

Barsa je navodno za Ibrahimovića Interu ponudila kamerunskog reprezentativca i 48 miliona evra, što je naljutilo Etoa.

"Samjuel je odličan igrač, velika ličnost i prošle sezone je igrao veoma dobro. Odluka da ga zamenimo Ibrahimovićem nije doneta iz nekog posebnog razloga. Jednostavno to je osećaj, intuicija", rekao je Gvardiola, koji je Barselonu prošle sezone doveo do triple krune, odnosno osvajanja španskog prvenstva i Kupa Kralja, kao i Lige šampiona.

"Posle toliko trofeja koje smo osvojili vreme je da malo promenimo tim i Ibrahimović je potpuno drugačiji tip igrača, ali oba fudbalera spadaju u vrhunsku klasu. Ja sam odgovoran za takvu odluku. Zahvalan sam Etou, bio je fantastičan, ali mislim da je ovakvo rešenje najbolje za klub", istakao je Gvardiola.

Izvor: B92, Beta
 
Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
142
Ponovo postupak protiv Gvradiole

Ponovo postupak protiv Gvradiole
31. jul 2009

2zjdjba.jpg


Italijanski olimpijski komitet (CONI) saopštio je da se žalio na oslobađajuću presudu treneru Barselone Pepu Gvardioli za korišćenje nedozvoljenih supstanci.


Gvardiolini doping rezultati su 2001. godine bili pozitivni na zabranjenu supstancu nandrolon, kada je igrao za italijanski klub Brešu. Gvardiola je tada dobio četvoromesečnu suspenziju, ali se žalio i disciplinska komisija Fudbalskog saveza Italije ga je prošlog maja oslobodila krivice i poništila takvu odluku.


Međutim, trener Barselone se sada suočava sa novim ispitivanjima, pošto je italijanski tužilac za doping ponovo otvorio istragu.

Očekuje se da će se novo saslušanje obaviti 15. septembra, na dan kada počinje takmičenje po grupama u Ligi šampiona.

Gvardiola je na kraju sezone 2007-2008 preuzeo Barselonu od Franka Rajkarda a prošle sezone osvojio je tri trofeja - titulu šampiona i Kup Španije, kao i Ligu šampiona.

Gvardiola je veći deo karijere proveo u Barseloni, a igrao je za Brešu i Romu. Za reprezentaciju Španije odigrao je 47 utakmica i postigao pet golova.

Izvor : b92
 
Natrag
Top