Gvardiola: Idem u Premijer ligu!

MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
Gvardiola: Idem u Premijer ligu!
Trener Bajerna Pep Gvardiola rekao je da nije produžio ugovor sa fudbalskim klubom iz Minhena pošto želi da radi u engleskoj Premijer ligi.

Izvor: B92, Beta

Photo by Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images


"Jednostavan je razlog zbog kojeg nisam produžio ugovor sa Bajernom. Želim da radim u Premijer ligi. Još nisam odlučio u kom klubu ću raditi. Imam priliku da radim u Engleskoj, mislim da sam u pravim godinama i da je to pravi potez za mene", rekao je Gvardiola na konferenciji za novinare.

"Veoma sam srećan i zahvalan Bajernu što je imao poverenje u mene, ali potreban mi je novi izazov", dodao je on.

Mediji su prethodnih dana spekulisali da će 44-godišnji Gvardiola preuzeti Mančester Junajted, ali pominjali su se još Čelsi i Mančester Siti.

"Želim da vidim nove stadione, gradove i restorane. Tri godine je dovoljno u jednom klubu, ja nisam trener koji će ostati 30 godina", rekao je bivši trener Barselone.

Gvardiolu će u Bajernu od sledeće sezone zameniti italijanski trener Karlo Ančeloti.

"Treneri dolaze i odlaze, ali mislim da je Ančeloti savršen za klub. Želim mu sve najbolje. Ekipa je osvajala trofeje sa Jupom Hajnkesom i sa mnom, i verujem da će biti uspešna i sa Ančelotijem. Dobro je što je već izabran moj naslednik", rekao je španski trener.

Gvardiola je dodao da želi da osvoji Ligu šampiona sa Bajernom ove sezone, ali da to neće biti lako
 
Natrag
Top