Gubitak kablovsog interneta-Etherneta sa Laptopa

Učlanjen(a)
01.10.2012
Poruka
2
Gubitak kablovskog interneta – ETHERNETA - na Laptopu Lenovo 3000 N500 – Wireles i dalje radi


Molim za pomoć korisnike našeg sajta i verujem da neko od članova sigurno zna odgovor na moj problem.

Imam Laptop Lenovo 3000 N500 sa OS Windows 10 Pro, verzija 1607, do nedavno je bila 1511. Do trenutka apdejtovanja Windowsa 10 sa verzije 1511 na 1607, funkcionisali su i kablovski internet – Ehternet i Wi-Fi. Nakon toga, Ethernet je nestao.

Našao sam u Upravljaču uređajima > Mrežni adapter> Broadcom Net Link (TM) Fast Ethernet sa žutim trouglom i uzvičnikom u njemu. Pokušala sam levim klikom na njega otvorilo mi se prozorče sledeće sadržine: Nije moguće pokrenuti uređaj (Kod 10),(Operation failed), The recuested operation was succesful).

Sa ažuriranjem upravljačkog softvera dobila sam: Windows je utvrdio sa je softver upravljačkog programa za vaš uređaj ažuran.

Probano i sa drugim, funkcionalnim, kabelom ali problem je ostao isti.

Takođe je nestala i ikonica za Ethernet u Mrežnim vezama. Ikonice Wi-fi i i Bluetooth Network Connection su tamo.

Matična ploča: Lenovo

Model: KIWDX

Chipset: Intel

Bios: Lenovo

Verzija: 6GET 11WW(v1.02)

Memorija: 4,0 GB

Channel: DUAL



Još jednom vas molim za pomoć.

Pozdrav svima, VictoriaN
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Za pocetak pogledajte ovo uputstvo:
http://serbianforum.org/threads/naj...re-startovanja-nove-teme.596870/#post-1618566
Win 10 ima dosta problema sa starijim mreznim adapterima, i dosta cesto instalira pogresnee drajvere.


U vasem slucaju ili nije instaliran odgovarajuci drajver, tako da bi trebalo instalirati ispravan drajver ili moze da se desi da mrezna kartica ne radi, posebno ako je integrisana i ako je nedavno bilo grmpljavine, velikih padova napona i slicno. Mrezne kartice dosta cesto "crkavaju"..
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Koliko vidim to je stari lap...

Kod:
http://www.lapspecs.com/detail/lenovo+3000+n500

Taj lap će najbolje performanse pokazati pod operativnim sistemom Win 7 tako da je moja preporuka da instalirate Win 7 i nećete imati takvih problema. Međutim, ako baš insistirate na Win 10 onda bi trebali deinstalirati mrežni drajver, restartovati računar i pokušati naći odgovarajući drajver na stranici proizvođača laptopa ili preko windows update.
 
Natrag
Top