Gubi se prostor na sistemskoj particiji

Član
Učlanjen(a)
22.12.2011
Poruka
1.151
Ima li neko da zna zasto mi se puni memorija i sve manje memorije imam na C disku iako nista ne downloadujem nego samo koristim za surfovanje i deca za gledanje crtaca na youtubu....i ultre na pleyerima juce sam imao 1.5 gb danas imam 980mb svaki dan brisem sa cc cleanerom da ne bi otisla memorija Windows 7 je u pitanju i koliko vidim cc cleaner najvise obrise kes memorije.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.12.2011
Poruka
1.151
u c app data temp folderu ima fajlova,njih da obrisem i u temporary internet file setings odaberem never,ali kad kliknem ok opet kada udjem na temporary internet file setings bude automatically
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Treba obrisati prvo fajlove iz
Kod:
C:\Users\korisnicko ime\AppData\Local\Temp
Moze rucno a moze i sa disk cleanup utility, i obeleziti temporary fajlove.
http://serbianforum.org/threads/naj...re-startovanja-nove-teme.596870/#post-1618356
U ovom postu mozete naci Batch fajl kojim mozete pokrenuti diskcleanup sa dodatnim funkcijama omogucenim....

Takodje trebalo bi proveriti da neki program, recimo za streamovanje ne pravi negde cache na c: particiji. Ili recimo neki porgrami tipa photoshop mozda imaju ukljucenu opciju za autosave za ceo projekat. Trebalo bi preskenirati racunar nekim antivirusom(preporuka za malwarebytes), za slucaj da neki virus downloaduje nesto ili kopira pa tako zauzima program, eventualno bi ukoliko se cesto instaliraju programi na racunaru trebalo pocistiti stare system restore tacke(disk cleanup, pa scan for system files, pa u advanced videcete opciju delete shadow copies ili mozete koristiti ovo:
Kod:
http://tinyurl.com/om2xgmx

Smanjite prostor rezervisan za system restore, iskljucite hibernaciju ukoliko ne koristite.
Neki programi posle update-a ne brisu instalacione fajlove, vecina ih ostane kao sto rece @jolemisa u temproary folderu, ili
Kod:
C:\Users\korisnicko ime\AppData\Roaming\Ime programa
Takodje ukoliko je ukljucen windows update, i on moze zauzeti dodatni prostor...

E sad postoji i dosta programa sa kojima se ovo uradi na click, meni se licno te varijante ne svidjaju ali tuneup utilities ima neke stvarno dobre alate, pa se lako pocisti komp, pored njega bih izdvojio jos i wise 365.
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2011
Poruka
1.151
Slab mi je kompjuter pa ne mogu ni da strimujem a nemam ni photoshop jer mi je 32 bita,obrisao sam iz \Local\Temp tu su bili neki folderi od avasta i pretrazivaca skoro sam sa malavare pocistio neke viruse koji su u pozadini punili memoriju ustvari pokretali neke sajtove koji se nisu mogli primetiti redovno nego je avast reagovao kada sam pokretao bilo sta u mozili exploreru ili hromu
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2011
Poruka
1.151
Kako to i gde da vidim za strimove koji se gledaju preko pot pleyera ili vlc
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Potplayer ne koristim, vlc mislim da ne cuva ali i ccleaner ga cisti. Acestream obicno pravi skriveni folder na drugoj particiji, kodi/xbmc u appdata/roaming/kodi(ili xbmc) mada za kod je najbolje koristiti maintanance tools i takodje pobrisati instlacione pakete istim alatom. Mislim da popcorntime stavlja u appdata/local itd... Obicno ima negde u naprednim podesavanjiam programa da se pogleda i postavi lokacija...
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2011
Poruka
1.151
Evo dok sam ovo napisao ode 10mb memorije naravno to je smesna brojka za danasnje racunare ali mi koji imamo na C disku 1gb free to je velika brojka
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Sistem konstantno koristi prostor na sistemskoj particiji, i uvek je pozeljno imati bar 30% slobodnog prostora. To se moze postici tako sto ce se programi i igrice instalirati na drugoj particiji. Za win 7 preporucljivo je bar 50-80Gb staviti za sistem.
 
Natrag
Top