Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
E ovako ljudi.Bio sam nedelju dana na moru,kada sam se vratio imam sta da vidim.Opalio grom u komsiluku,unistio mi je i modem (riknuo skroz) i racunar (riknula mrezna kartica).
Juce su mi iz TelekomaSrbija doneli drugi modem,odneli ovaj "cuveni" Pirelli a doneli neki Huawei HG520C i izvinili se na kasnjenju(cekao 4 dana na zamenu)jer sam ja 10-ti samo u ovom delu grada kome se to desilo a imaju jos prijava i prijava pa nemogu da postignu.
Stavim drugi racunar dok ovaj nesredim,pokusam da ga reinstaliram posto ga nisam koristio oho-ho vremena.E sada problem je u tome sto kada u BIOS-u stavim da mi First Boot Device bude CD-ROM
msyryq.jpg


na F10 save da bi mi povukao reinstal sa CD-ROM-a on nece.Nece uopste da ukljuci ni Windows kada je ovako doteran o BIOS-u samo stoji ovako

30s96qo.jpg


i nista dalje.Niti hoce da ucita Windows niti da butuje sa butabilnog CD/DVD-a.
Bilo sta drugo da mu stavis na First Boot Device (HDD,USB,Flopi...)on prihvati, normalno nece da butuje jer nije First Boot Device na CD-ROM,ali bar ucita Windows, samo kada mu stavis na CD-ROM on samo stoji ovako kao na slici gore.
E sada me interesuje da nije i njega mozda "opalio grom" iako je stojao u kutiji na tavanu ili verovatno mora nesto da se dotera u BIOSU-u!
Sta???
Hvala.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Kako Cd pleyer,CD-ROM,sta?
Kako kada ga stavim u First Boot device na recimo Hard Disc,F10,on prihvati,neizbaci ovo "Boot from CD/DVD",ucita Windows,CD-ROM radi,ucitava sa njega,u "Computer" ga ima DVD jedinica...sve OK.
Samo,kako rekoh,kada u First Boot Device kada stavim na CD-ROM on nece da prihvati.
Pazi,reinstalirao sam ga na ooo-ruk nacin,preko F9 XPressRecovery2
154hzrt.jpg


Instalacioni DVD u CD-ROM-u,stisnes F9,on izbaci opet "Boot from CD/DVD",lupas ENTER,te on na jedvite jade povuce reinstal sa CD-ROM-a.
Kada dodje do prvog restarta moras da vadis DVD iz CD-ROM-a,pa u BIOS da promenis First Boot Device na bilo sta drugo osim CD-ROM-a,inace ista prica,nece da ucita Windows,pa kada promenis,kada ucita Windows trazi ti instalacioni DVD,ti ubacis on nastavi instalaciju.....i tako ga nekako reinstalirah....
To je neki busmanski nacin,sto je nenormalno pa me zato inetresuje sta je u pitanju i kako da se "normalno" reinstalira???
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
110
Kažeš da ti je uređaj stajao u kutiji na tavanu. Ko zna koliko je vlage i memle nataloženo u njemu. Optika mu je najverovatnije leglo čitavog malog ekosistema.
Ako nećeš da kupuješ novi uređaj, moraćeš da ga otvoriš i detaljno očistiš.
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
156
Da li je dvd s operativnim butabilan? Ako neće dići sa roma probaj ga dići sa usb-a, bar češ znati da li je problem u romu ili drugdje u kompu
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Zar mislis da bih ga ukljucio da ga nisam detaljno ocistio?
Stojao je u svojoj kutiji,lepo zapakovan i ususkan ali sam ga ipak ocistio,za svaki slucaj.
Novi da kupujem necu,jer su mi i ova dva previse.Trenutno u servisu nemaju mreznu karticu za Asus maticnu plocu pa zato ovaj drugi koristim.Interesuje me sta mu je,radio je savrseno,otisao je u svoju kutiju kada sam kupio jaci i bolji.On je ostao da sluzi za ovakve situacije,za "nedaj boze".

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Da li je dvd s operativnim butabilan? Ako neće dići sa roma probaj ga dići sa usb-a, bar češ znati da li je problem u romu ili drugdje u kompu

Butabilan je,kazem da sam sa tim DVD-jem reinstalirao na vec gore naveden nacin a i mnogo puta do sada na drugim racunarima.
Necu sada nista da ponovo reinstaliram,mislio sam u BIOS-u da nesto sto treba podesim za ubuduce.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
sta te kosta da sa novog koji ti ceka opravku, izvadis optiku i ubacis na taj stari komp i odradis poso, naravno ako ti na novom optika nije SATA, a na starom imas samo Pata ulaze ?
Drugo, mrezna Lan kartica, nema veze sa plocom i markom, trazis PCI LAN karticu u radnji, bilo koju, reda je oko 400-550 dinara , bacis je u naznaceni slot, dodas drajvere i radis poso, to se desilo i ljudima kod mene na jugu, grom, vise sam ih zamenio klijentima i sve je ok.
Modem koji si dobio od telekoma je stari tip, oni prvi, koristim ga 2 godine i za mene je bolji od ovih koje sada imaju , kao tvoj koji je crko.
Poz
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Ma ne ta mrezna kartica koje se ubada u slot,to je uradjeno,nego nesto uvezi mreze mu nije uredu,ustvari da nebude tuc-muc,ovo je problem kod ovog drugog racunara koga je opicio grom:
On uopste nema Local Area Conection.Kada se to desilo on je izgubio,i neprepoznaje LAN driver koji treba da se instalira sa CD-a koji sam dobio uz kupljeni racunar.Na automatskoj reprodukciji pokaze sve drivere koji se nalaze na CD-u sem LAN drivera,uopste ga nevidi,dok taj isti CD kada stavimo u drugi racunar,lepo prikaze sve drivere i LAN driver sa njima.
Kada rucno pronadjemo na CD-u LAN driver,instaliramo,on pokaze da je sve OK,da je instalirao LAN driver a ustvari nije ili ga nije racunar prepoznao.Znaci,idalje nema Local Area Conection,cak na "Computer",desni klik kada udjes u Device Manage u onom spisku nepostoji stavka "Mrezni Adapteri",samo zuti trougao sa znakom uzvika preko "PCI modem".
Sto se tice modema,i meni se vise svidja ovaj HG520C nego onaj Pirelli.Onaj mi je dusu vadio,sve nesto nece,sve nesto blokira,tri dana radi lepo,dva nece.....i tako ukrug.
Ovaj kako su doneli,samo su ga prikljucili,napravio sam mu skriptu u JDownloaderu i evo rakonektuje se i sve ostalo radi bez problema,za sada..........videcemo...........
Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Imas li u device manager-u, Network adapters, ?
Ako ga imas, prekrizanog, onda imas Lan, integrisan, obicno, a nedostaje mu drajver !
Ako, Nemas, onda ti je definitivno crko !!! Moras prec na opciju PCI lan kartice.
Upravo ovo si i opisao u zadnjem odgovoru.

Eventualno, mozes prosetat po BIOS-u, pogledat da slucajno nije tamo Lan, na Disable, sto neverujem, jer neces nac uopste postojanje Lana u Biosu, (iskustvo, kada crkne Modem za ADSL-crkne i Lan u 99%).

Evo ti jos jedne potvrde da ti je crko Lan izlaz:
Kada ubacis CD sa drajverima za MB, onda pri auto modu, on prvo pretrazi dostupan hardver u PCu, pa pokaze sta moze da instalira, kod tebe ne nalazi Lan, zato ni ne pokazuje da imas Lan !
Kladim se u sto god hoces da je ovako, uostalom to mi je posao, zadnjih 3 godine yes3
Moram da znam o cemu pricam:roll:
Poz
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Da,sve je tako kako si naveo,niti ga ima u Device Manager,niti u BIOS-u niti ga prepoznaje sa CD-a.LAN izlaz mu je otisao.Pa jel se to radi.jel je na taj LAN izlaz mislio u servisu kada je rekao "nemam ga trenutno za Asus ploce"??:dntknw:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top