Graficka na laptopu

Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
12
postobani, danas mi je crkla grafika na laptopu
nestalo slike, zvuk u pozadini radi, pozadinsko osvetljenje radi.
u pitanju je packard bell, easynote sj51
zvao sam prijatelja, koji kaze da se mozee uraditi rolovanje ili kako vec, jer je grafika integrisana
ali garancija je samo 3 mjeseca i trazi mi 60 eura
moje pitanje je ako se neko susretao sa ovim
nemoguce pronaci komplet novu maticnu,
ako je neko radio sa ovom popravkom grafike i kakvi su rezultati posle toga, koliko mu produzi vek trajanje,
unapred veoma zahvalan,
pozdrav iz RS
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Takve popravke su kratkorocne. Najbolja odluka je prodati laptop (veruj mi sve se prodaje) i razmisljati o kupovini novog laptopa.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Nije rolovanje, nego Reballing BGA integrisanog GPU-a, a sta je u stvari to?
To je odlemljivanje BGA procesora (Ball grid Array) i ponovno vracanje uz ciscenje mesta od "hladnog" lema gde se nalazi processor i za to treba specijalna duvaljka, kako ne bi doslo do krivljenja maticne ploce, dakle, dogadja se da neki od lemova popuste i gube kvalitetan kontakt na plocu, sto majstori zovu "hladan" lem.
Moze da se uradi nravno, ali to treba da uradi servis, koji zaista ima dobru opremu.
BGA je u stvari metod montaze chipa, direktnim lemljenjem na maticnu plocu (nije PGA ili LGA - nema pinove)...
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2013
Poruka
35
Slazem se sa (mejb) ja sam imo jedan laptop sa integrisanom grafickom kad je crkla odnjeo sam u servis i isto su mi to predlozili samo sto je tad bilo oko 100e i 3 mj garancije.Medjutim od toga sam odusto i prodo laptop i kupio novi.Bolje ti njega prodaj.
 
Natrag
Top