GRAFIČKA AMD Radeon RX 460 4GB DDR5

Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
460-5b.jpg

Ova grafika preko hdmi kabla daje sliku na led tv međutim ne daje sliku na Monitor Sync Master943.

242699149_2_1000x700_samsung-lcd-monitor-19-very-good-condition-upload-photos_rev001.jpg

Pošto je kabal analogni kupljen je dvi vga adapter međutim nema slike. Ne može se ni u Bios ući, ništa. Pitanje je da li ovaj monitor sa analognim vga izlazom uopšte podržava ovu grafiku. Na ovo sam prvi puta naišao. Ni računar ni monitor nisu moji...
Računar i grafika su novi, kupljeno prije tri dana....

viber image.jpg
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Pokusaj sa hdmi to VGA adapterom. Citao sam negde da novije graficke imaju problem sa pasivnim adapterima i da rade samo sa aktivnim:
Difference-between-Active-and-Passive-DisplayPort-to-DVI-Adaptors.png



Koliko sam razumeo problem je sto novije graficke ne prepoznaju pasivne adaptere automatski, i samim tim ne daju napajanje kroz njih...


Mislim da je razlog ovo:
Kod:
http://www.wow.com/wiki/SlimPort
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ima li slika kad se povezu i televizor i monititor zajedno na grafickoj?

Udji u display pa stavi na forsiranu detekciju da oba monitora koriste single view i apply.
Ako se upali taj drugi monitor, onda je to to. Sledeci put kad se restartuje bez televizora opet nece da ima bios na monitoru, ali kad krene ucitavanje Windows-a, on ce da detektuje monitor preko snimljene konfiguracije u displeju i krece. Ovo je naravno tupavo privremeno resenje, ..ako uopste i radi.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Računar nije kod mene tako da vas mogu samo obavijestiti kako je riješen problem. Ja sam tu instalirao win 10 i pc je spojen bio na tv preko hdmi-a jer mu u prodavnici nisu dali dvi avg adapter koji je trebao doći uz grafičku kartu. Ja instalirao i naplatio. Idući dan čovjek zove i kaže kupio je adapter ali nema slike na monitoru. Pokušavao sam svašta nešto preko mobilnog da riješim i on zaključi da je najbolje da kupi novi monitor. A igrač je to, puca igrice ...Bićete obaviješteni pa neka se zna kako je završeno...i za mene je ovo novo iskustvo...

Update:
Kupljen je novi monitor i tako je riješen problem.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top