Građani Jagodine ljuti na Đokovića što ne liči na voštanu figuru

TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
[h=2]Građani Jagodine ljuti na Đokovića što ne liči na voštanu figuru[/h]
JAGODINA, 14. februar 2012, (Njuz) – Stanovnici Jagodine izrazili su veliko negodivanje kada je u četvrtak ovaj grad posetio najbolji svetski sportista Novak Đoković, za kog se ispostavilo da ni najmanje ne liči na skulpturu Novaka Đokovića koja je izložena u muzeju voštanih figura.

novak-djokovic-vosak-300x204.jpg

Đoković pokušava da oponaša voštanu figuru



Jedan od najćešćih argumenata koji su nezadovoljni građani iznosili, bio je da teniser deluje znatno mlađe od skulpture za koju se pretpostavlja da će biti najpopularnija u muzeju.


- Imao sam priliku poslednjih dana da često gledam voštanu figuru i veoma sam razočaran Novakom Đokovićem koji skoro da uopšte ne liči na nju – kaže Slaviša Ristić, čuvar u muzeju voštanih figura – Malo je falilo da ga pitam ko si, kada je prošao pored mene.


Domaćica Svetlana Arsić, koja poznaje nekoliko ljudi koji rade u muzeju, pa je bila u prilici da u više navrata gleda ovu skulpturu, kaže da je jedva čekala da upozna čoveka koji je urađen po njoj.


- Novak Đoković je neuporedivo mlađi nego što sam očekivala i mršaviji. Dok sam gledala figuru, bila sam ubeđena da ima između 40 i 50 godina. Doduše, nešto je muževiniji, ali deluje kao da ima 20, najviše 25 godina – smatra Svetlana.


Najveća primedba na račun Novaka Đokovića je da se on nije ni najmanje potrudio da liči na svoju figuru, što ga, prema mišljenju nekolicine naših sagovornika, razlikuje od istinskih zvezda čije se skulpture nalaze u londonskom muzeju Madam Tiso, koje su se uvek trudile da oponašaju svoje voštane dvojnike.


Najbolji teniser se pred odlazak iz Jagodine izvinio svim građanima i rekao da će dati sve od sebe da izgleda onako kako to od njega ljudi očekuju.

njuz.net


 
Natrag
Top