Navigacije, mape, uređaji, uporedivanje i analiza mapa - here, tom tom, topmap

Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Greška na gmap:
Kada idem iz pravca rakovice ka magistrali ( idem na jug ka orlovači npr.) gmape me vode kroz jednosmerni deo petlje u suprotnom smeru ( na slici obeleženo "A"), pravilan izlazak na magistralu je na slici obeleženo slovom " B"

Nije mi želja da po svaku cenu branim Google Mape. Ipak, pogledao sam Street View za pomenutu petlju. Ako su saobraćajni znaci isti kao što su bili tada kada je Google vozilo prošlo, nije kriva Google Mapa već nadležni koji su znacima obeležili deo petlje koji analiziramo. Na slici "Rakovica - Beograd", postoji prestrojavanje i horizontalna signalizacija za skretanje levo. Činjenica je da na tabli, ali tek kada se već prestroji, piše da se pravo ide za Železnik i Čačak a levo za Beograd. Kada se REGULARNO skrene levo u dvosmernu traku (pogrešno si napisao "suprotni smer jednosmerne"), dolazi se do Ibarske magistrale, slika "Ka Orlovaci", a tu su samo 2 znaka: "obavezan smer" (desna traka račvanja) i znak "STOP". To što nema isprekidane linije, više nije od značaja. Ne postoji znak "Zabrana skretanja levo". Vozač je već došao do magistrale, nema izbora, i normalno je da skrene levo (ka Orlovači), pošto se uveri u bezbedno skretanje. Dakle, često nisu krivi provajderi već preduzeća za puteve. Ja ću se obratiti Beokom-u (prijavi_problem, na tviteru) a oni uspešno reaguju, prijavljuju probleme koje zapažamo kao vozači i nadležni obično brzo reaguju po prijavi. Ako ništa drugo, Beokom će dobiti odgovor ako je sada korektno označeno svim neophodnim znacima. U suprotnom, tabla mora da se izmesti mnogo ranije pre prestrojavanja i obavezan znak pre magistrale "Zabrana skretanja levo"...

EDIT
U prilogu je odgovor Beokom servisa da je "наведени проблем пријављен"
 

Prilozi

  • Rakovica - Beograd.jpg
    Rakovica - Beograd.jpg
    102,8 KB · Pregleda: 37
  • Ka Orlovaci.jpg
    Ka Orlovaci.jpg
    94,3 KB · Pregleda: 39
  • Tviter.jpg
    Tviter.jpg
    226,3 KB · Pregleda: 39
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
Nije mi želja da po svaku cenu branim Google Mape. Ipak, pogledao sam Street View za pomenutu petlju. Ako su saobraćajni znaci isti kao što su bili tada kada je Google vozilo prošlo, nije kriva Google Mapa već nadležni koji su znacima obeležili deo petlje koji analiziramo. Na slici "Rakovica - Beograd", postoji prestrojavanje i horizontalna signalizacija za skretanje levo. Činjenica je da na tabli, ali tek kada se već prestroji, piše da se pravo ide za Železnik i Čačak a levo za Beograd. Kada se REGULARNO skrene levo u dvosmernu traku (pogrešno si napisao "suprotni smer jednosmerne"), dolazi se do Ibarske magistrale, slika "Ka Orlovaci", a tu su samo 2 znaka: "obavezan smer" (desna traka račvanja) i znak "STOP". To što nema isprekidane linije, više nije od značaja. Ne postoji znak "Zabrana skretanja levo". Vozač je već došao do magistrale, nema izbora, i normalno je da skrene levo (ka Orlovači), pošto se uveri u bezbedno skretanje. Dakle, često nisu krivi provajderi već preduzeća za puteve. Ja ću se obratiti Beokom-u (prijavi_problem, na tviteru) a oni uspešno reaguju, prijavljuju probleme koje zapažamo kao vozači i nadležni obično brzo reaguju po prijavi. Ako ništa drugo, Beokom će dobiti odgovor ako je sada korektno označeno svim neophodnim znacima. U suprotnom, tabla mora da se izmesti mnogo ranije pre prestrojavanja i obavezan znak pre magistrale "Zabrana skretanja levo"...

EDIT
U prilogu je odgovor Beokom servisa da je "наведени проблем пријављен"
Mislim da ste pogrešili: na žutom znaku piše :"čačak pravo, beograd levo"! Tako da se nemože ići levo ako se ide za čačak i orlovaču!
Na drugoj slici se vidi plavi znak obavezan smer desno i na vrhu raskrsnice znak stop ( sve se odnosi na vozila koja prate prethodni žuti znak i idu za beograd).
Slika br.3:
Posle znaka stop je puna linija, tako da se posle znaka stop nikako nemože skrenuti levo i krenuti prema orlovači/čačku.
Btw. Slike su sa street view.
7bbb6293f4c9fdcc3638aa3360e5ab9c.jpg
6dde3f875a00dd5d403fad96bdae7e98.jpg
f8daae612bfabb988e411b56cc01e7fe.jpg


Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
374
To što nema isprekidane linije, više nije od značaja. Ne postoji znak "Zabrana skretanja levo". Vozač je već došao do magistrale, nema izbora, i normalno je da skrene levo (ka Orlovači), pošto se uveri u bezbedno skretanje.
Jao, pa zaista...ja sam toliko zbunjen da ne znam sta bih napisao...Samo da se covek zapita da li je to moguce!
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Kolega @bamblbi, razumeli smo se potpuno. Ipak, pomenuti primer je sitnica u odnosu na ovaj saobraćajni biser iz Beograda. Ulica Šavnička, deo od i do Trgovačke koja je nastavak Ibarske magistrale. Znacima je, očigledno naknadno, sve regulisano ali vozači voze u nju i iz nje. Na kraju ulice je znak "Zabranjen saobraćaj". Ali, šta s njim... Lakše je napraviti prekršaj nego obaviti polukružno okretanje i vratiti se nazad. Policija, za sada, ne reaguje...

112094

Šta bi uradio svaki NORMALAN VOZAČ kada bi se našao na kraju Šavničke ulice ? Da li bi napravio "sitan" prekršaj, prešao preko trotoara Trgovačke ulice i skrenuo desno u nju, KAO SVI VOZAČI IZ OVE ULICE, ili bi poštovao saobraćajni znak. Takođe, i pored znaka "obavezan smer", SVI VOZAČI stanari iz ove ulice ulaze u nju preko trotoara. Inače, ulica je kvalitetno asfaltirana i, kao što se vidi, ima normalne trotoare...
Napomenuo bih da provajderi mapa, Google Maps, HERE i TomTom, rutiraju kao da pomenuti znaci ne postoje... Dakle, da li da se "čudimo" ili da budemo "zbunjeni" !?
 

Prilozi

  • 20190316_213527.png
    20190316_213527.png
    509,2 KB · Pregleda: 30
  • 20190316_213635.png
    20190316_213635.png
    535 KB · Pregleda: 28
  • 20190316_213736.png
    20190316_213736.png
    594,8 KB · Pregleda: 29
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
374
Ma daj, molim te... Jesi li ti svestan sta pises? U onom ranijem postu pises da puna linija nema znacaja i da je "normalno" da se presece...Sada pises sta bi trebalo da uradi svaki NORMALAN vozac...tj. da pravi "sitan" prekrsaj, da ignorise znak...

Pa tebi bi trebalo oduzeti dozvolu. Dozivotno.
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Ovakvu glupost sa ovim znakovima možeš vidjeti samo na balkanu..
Zašto ne jednostavno,kad može komplikovano
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Ma daj, molim te... Jesi li ti svestan sta pises? U onom ranijem postu pises da puna linija nema znacaja i da je "normalno" da se presece...Sada pises sta bi trebalo da uradi svaki NORMALAN vozac...tj. da pravi "sitan" prekrsaj, da ignorise znak...
Pa tebi bi trebalo oduzeti dozvolu.
Dozivotno.
Slučaj 1 : Zašto bi bilo čudno da se preseče Ibarska magistrala i skrene levo ka Čačku. Otprilike, po analogiji sa sličnim presecanjem Ibarske, bliže gradu, samo što ovde postoji dopunski znak ispod znaka STOP, Obavezno Levo. Recimo, šta ako je neko pomislio da je na onom drugom mestu odnet znak. Naravno, ispod znaka STOP bi stajao znak da može i DESNO (ka Beogradu) i LEVO (ka Čačku). Vozač ionako MORA STATI i pažljivo izaći na magistralu. Inače, linije se često ne vide i nisu merodavne. Po snegu se sigurno ne mogu videti...
Slučaj 2 : Ulica Šavnička bi po našoj analizi morala da bude SLEPA ULICA. Međutim, nepotrebno se "čudiš" i praviš "zbunjenim". Osnovni elementi SLEPE ULICE nedostaju a oni su : a) ZNAK za SLEPU ULICU odmah na njenom početku, da bi vozači znali šta ih čeka, b) Na kraju SLEPE ULICE mora da se postavi FIZIČKA PREPREKA i znak ZABRANJEN SAOBRAĆAJ, kao što je to slučaj sa Bledskom ulicom na Zvezdari i svim ostalim regularnim slepim ulucama svuda u svetu...Dakle, čija je dozvola u opasnosti ?
 

Prilozi

  • Screenshot_20190318-065457.png
    Screenshot_20190318-065457.png
    1,2 MB · Pregleda: 19
  • b12.jpg
    b12.jpg
    169,8 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
374
Znas...ono sto je zaista zabrinjavajuce, i zasto ste ti i svi koji tako razmisljaju najveca opasnost u saobracaju, je sto ti ne shvatas da to ne sme da se radi.

1. NE SME da se skrece preko pune linije! NE SME!!!

2. NE SME da se vozi trotoarom!!!

Eno, @dileriku znakovi smetaju?! Pa da nema nikakvog znaka, po trotoaru ne sme da se vozi!!!

Pa nije ni cudo da se tolike nesrece desavaju, da smo ubedljivo najgori, najlosiji vozaci, kada su nam strane osnove ali bas osnove voznje. Mogu da shvatim da covek svesno napravi prekrsaj ali da pise kako puna linija nije od znacaja i da moze da se preseca ili da ce svaki NORMALAN vozac da vozi trotoarom i da ne postuje znake...

I onda se JA "cudim" i pravim 'zbunjenim" sto to kritikujem!? Ludilo, stvarno. :D
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Ne znam stvarno šta ti ovdje nije jasno,kad ti je navigas sve lijepo objasnio..
Šta si se te pune linije "svezo" ko pijan plota,hajde je vidi kad pada snijeg,kad ta linija izblijedi nakon određenog vremena,itd itd, dođeš tu a nigdje drugog znaka da ne možeš lijevo..hoćeš li stojati tu i kontati kuda ću,a i za tebe npr.stoji desetak auta ..
Druga slika je isto apsurd,fali znakova,znak slijepe ulice..
Ovako je na žalost na čitavom balkanu jer se ovakvim stvarima bave nepismeni ljudi ..
On je stavio jedan znak i boli ga neka stvar..nek se vozač misli šta će..još će tu negdje parkirati debilne drotove da kažnjavaju ljude
 
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
21
Izjave nisu ne za čuđenje već za sablažnjavanje. Za 25 godina vozačkog staža, obišao sam dobar deo Evrope i same Srbije i danas saznajemo da linije nisu merodavne, ili kako je po Vama lepo objašnjeno "Inače, linije se često ne vide i nisu merodavne. Po snegu se sigurno ne mogu videti..."

A tu je i drugi stav: "Recimo, šta ako je neko pomislio da je na onom drugom mestu odnet znak." Sada moram u vožnji da razmišljam šta bi neko mogao da pomisli. Kako u tom primeru ne pomisli da je neko odneo znak za slepu ulicu.

Saznali smo i da je, za razliku od linija, merodavno to što navigacije rutiraju preko trotoara. Kada Vas navigacija navede u jednosmernu ulicu u suprotnom smeru, hoćete li objasniti kako je navigacija tu merodavna? Koga briga za linije i znakove.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Natrag
Top