Gosti u šoku: Radnici šest mjeseci nisu dobili plaće?!

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Gosti u šoku: Radnici šest mjeseci nisu dobili plaće?!





Danas.hr 08.07.2011.

0041007.48.jpg

Tridesetak radnika hotela u Selcu stupilo je u štrajk jer nisu dobili plaću šest mjeseci, a hotel je trenutačno pun gostiju. 'Vidjeli smo obavijest o štrajku. Ne ljutimo se na radnike. Nevjerojatno je da nisu dobili plaće. Je li to i inače slučaj u Hrvatskoj', začuđeni su stranci.

Prema napucima štrajkaškog odbora, u četvrtak su radnici normalno posluživali obroke, a u petak će gostima poslužiti doručak i jednostavnu [COLOR=#FF3300 ! important][/COLOR] večeru. Ukoliko se s poslodavcem ne postigne sporazum o isplati plaća, u subotu će gostima biti poslužen samo doručak.

"Nažalost, nismo se uspjeli dogovoriti na mirenju. Vlasnik hotela Marina Ivan Klokočki nije mogao preuzeti obavezu da nakon deblokade firme isplati dvije zaostale plaće u srpnju i još dvije u kolovozu. Ponudio nam je da će u srpnju i kolovozu isplatiti po jednu i pol plaću, što je neprihvatljivo jer bismo u tom slučaju u rujnu bili na pet neisplaćenih plaća", kazala je regionalna povjerenica Samostalnog sindikata ugostiteljstva i turizma Loredana Gluhak.

Supruga vlasnika Marina Klokočki za tešku situaciju u koju je dospio hotel s četiri zvjezdice, na prekrasnoj poziciji uz more, optužuje Poreznu upravu Karlovac, koja je naplaćivanjem nepostojećeg poreza uništila firmu Izgradnja, u sklopu koje posluje hotel Marina, piše Novi list.

Plaće koje se u prosjeku kreću između tri do tri i pol tisuće kuna ovise o deblokadi računa, kaže Marina Klokočki.

Gosti u hotelu su začuđeni, ali imaju razumijevanja za situaciju u kojoj su se našli radnici.

"Vidjeli smo obavijest o štrajku. Ne ljutim se na radnike. Nevjerojatno je da šest mjeseci nisu dobili plaće. Je li to i inače slučaj u Hrvatskoj? Ako je, mislim da bi sindikati morali odigrati značajniju ulogu u obrani radničkih prava. Sindikati moraju biti jedinstveni jer ako nisu onda se događa ovo. Kad bi sindikati bili ujedinjeni i odlučni, bili bi jači i prava radnika se ne bi kršila. Meni ne smeta štrajk jer sam kraće vrijeme tu i bitno mi je da imamo kvalitetnu hranu, a to što soba neće biti pospremljena do temelja, nema veze. No, ukoliko bi ostao ovdje sedam dana, moglo bi smetati", komentirao je jedan gost iz zapadne Europe.

"Šteta, hotel je predivan. Štrajk nije baš neka reklama", zaključio je gost.

 
Natrag
Top