господ говори човеку - јеросхимонах серафим (вирицки)

Član
Učlanjen(a)
13.05.2009
Poruka
114
Блажени јеросхимонах Серафим (Вирицки):
Господ говори човеку

Да ли си кад год размишљао сине, да све што се дотиче тебе, дотиче се једновремено и
Мене, јер све што се тебе дотиче, дотиче се зенице мога ока Мога.
Ти си драг у Moјим очима, непроценљив, и Ја сам те заволео, па је зато за Мене нарочито
задовољство да те васпитавам.
Кад те искушења сколе и непријатељ навали као река, знај да то од Мене долази, да твоја
немоћ осећа потребу за Мојом силом, и да си сигуран само кад се Ја борим за
тебе.
Ако се налазиш у тешким приликама међу људима који те не разумеју, који не воде
рачуна о томе шта ти је пријатно, који те једноставно одбацују – и то од Мене долази.
Ја сам – Бог, Који управља приликама. Ти се ниси случајно нашао на своме месту; то је
баш оно место које сам ти Ја одредио!
Молио си Ме да те научим смирености, па, ево, види ставио сам те у ону средину,и у ону
школу, где се та лекција учи. Твоја средина и људи који живе с тобом само
испуњавају Моју вољу.
Ако се налазиш у новчаној оскудици, тешко и везујеш крај са крајем –и то од Мене долази,
јер Ја расолажем матерјалним средствима. Ја хоћу да ми се ти обраћаш и да зависиш од
Мене. Моје резерве су знај неисцрпне. Ја хоћу да се увериш у ревност Моју и истинитост
Мојих обећања. Да се не догоди да ти могу рећи у твојој невољи: „ Опростите ви нисте веровали
Господу Богу вашем“(5. Мојс 8, 12 – 13.)
Ако преживљаваш ноћ бола, ако си одвојен од својих блиских – и то од Мене долази. Ја сам
Утешитељ и Исцелитељ болести,Ја сам то допустио, да би Ми се ти обратио и да би у
мени нашао вечну утеху.
Ако си се разочарао у своме пријатељу, у некоме коме си открио своје срце, - и то од Мене
долази. Ја сам допустио да се разочараш, да бих показао да је Господ твој најбољи
пријатељ. Некоме морамо поклонити срце, али ако то срце поклонимо некоме на земљи сви нас могу повредити.
Ја хоћу да Ми ти све приносиш и да Ми се повераваш.
Неко те је оклеветао. Препусти ту ствар Мени и приклони се Мени, Прибежишту Своме,
да би се избавио од злога језика. Ја ћу изнети твоју истину на светлост дана и доказаћу
твоју невиност.
Ако су се планови твоји сви срушили,и ако си клонуо душом и телом – и то од Мене долази. Ти
си правио планове и изосио си их Мени, да их Ја благославим. Али Ја хоћу да Ми ти
препустиш да располажем приликама твог живота. Тада ће одговорност све пасти на
Мене, јер је она сувише тешка за тебе и ти сам не можеш изићи на крај са њом.
Ако су те неочекивано снашле животне невоље и туга испунила твоје срце, знај – и то од
Мене долази. Ја хоћу да твоје свце и твоја душа буду увек ватрени пред очима Мојим и да
именом Мојим побеђујеш сваку малодушност.
Ако већ дуго не добијаш вести од оних које волиш, и по својој малодушности падаш
и ропћеш, - и то од Мене долази. Кроз патњу твоје душе Ја испитујем јачину
твојевере у Моја обећања и силу и снагу твоје молитве за ближње. Јер, ти њих ниси
препоручио Покрову Моје Пречисте Мајке Богородице, ти ниси препустио бригу о њима Мојој
Очинској љубави.
Ако те је снашла тешка болест – привремена, или неизлачива, и прикован си за постељу,
знај да и то од Мене долази. Ја хоћу да Ме ти у својој телесној немоћи још дубље упознаш.
Хоћу да не рошћеш што ти је послато искушење и да не испитујеш Моје непроницљиве
планове за спасење људских душа, него да се са поверењем препустиш Мени и да дођеш
по Моје окриље.
Ако си маштао да учиниш неко нарочито дело ради Мене, а уместо тога пао си у
болесничку постељу и онемоћао, знај – то од Мене долази. Кад си био здрав, био си
презаузет својим пословима и твоје мисли су биле далеко од Мене. Сети се да су неки од
Мојих најбољих сардника удаљли од светских послова, да би у миру научили да се
непрестано моле.
Ако си неочекивано позван да заузмеш неки тежак и одговоран положај, иди, прихвати се
и ослони се на Мене. Ја ти поверавам тај задатак, јер те је зато благословио Господ Бог твој у
свим делима твојим, и у свему што будеш радио својим рукама.
Данас ти дајем овај сасуд светог јелеја (уља)савет Свете Животворне Тројице.
Користи се њиме слободно, дете Моје. Сваку
тешкоћу која искрсне, сваку увредљиву реч коју примиш, сваку сметњу у твом раду која
би могла да те ожалости и обесхрабри, сваку своју немоћ и неспособност користи се овим саветом – помажи се овим јелејем.
Сећај се да је свака невоља – Божија поука, прилика да се нечему научиш. Свака
оштрина ће отупети да се ти не позледиш. Стога усади у срце своје речи које сам ти данас
објавио: то од Мене долази. Јер,ово за тебе није само реч,ово није само реч запамти, већ је ово – твој жовот“.
А што мени недостојом преостаје да кажем на све то? Преостаје ми само да поновим речи
апостола Павла: „Јер је све из Њега, Њиме и у Њему“, коме нека је слава у векове – Амин.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.05.2009
Poruka
114
[YOUTUBE]ZLElXihIb4E[/YOUTUBE]

ne znam da postavim video pa evo linka
Gospod govori coveku 1 deo.

Gospod govori coveku 2. deo.
[YOUTUBE]wi3iTVUkeDI[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top