Gornji Milanovac: Na traktoru očistio 200 kilometara puta

Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Gornji Milanovac: Na traktoru očistio 200 kilometara puta




Izvor: Novosti




Dragovan Vuković (61), iako bez jedne ruke, svakodnevno se sa svojim traktorom bori sa snežnim smetovima, koji ovde dostižu visinu i do tri metra



Dragovan Vuković


GORNjI MILANOVAC - Heroj Suvobora! Tako meštani sela na obroncima ove planine zovu svog komšiju Dragovana Vukovića (61), koji se, iako bez jedne ruke, svakodnevno svojim traktorom bori sa snežnim smetovima, koji ovde dostižu visinu i do tri metra.
Suvoborci pričaju da je zahvaljujući Dragovanu očišćeno više od 200 kilometara puta, pa će zato Republičkom štabu za elementarne nepogode predložiti da njihov sused dobije najviše priznanje za hrabrost.


Dragovan je od prvog dana, kada su počele snežne mećave, čim bi završio poslove oko kuće i štale, sedao za traktor i čistio puteve. Sve je to radio bez ičije pomoći, a koristio je svoje gorivo koje je imao u zalihama.
- Na traktor sam stavio dva razgrtača snega, i prvo sam očistio put do svoje kuće. Potom sam video da je vrag odneo šalu, da pomoć do udaljenih sela teško stiže, pa sam rešio da pomognem i komšijama.
 
Natrag
Top