GMO Opasnost

Član
Učlanjen(a)
26.01.2010
Poruka
2
Ne znam kako je u bratskim republikama ali Srbija je veoma kooperativna u nametanju Kodex Alimentariusa. Upravo sam dobila ovaj tekst-upozorenje, a danas na radiju govorim o tome. Puca mi glava. Dragi prijatelji, Katastrofa se upravo aktivno priprema u Srbiji! Svi smo prošli kroz užase ratova, sankcija, mnogi od nas i gladi, ili gubitka nekog od najmilijih. Ovo je ipak možda veće i gore od bilo čega što nas je snašlo do sada, jer se od ovoga, ako prođe kako je planirano, nećemo oporaviti generacijama! Spremaju nam uvođenje Genetski Modifikovanih Organizama (GMO) u Srbiju, a ogromna većina populacije o tome nema pojma! U Srbiji je još uvek na snazi zakon po kome je uvoz i distribucija, kao i uzgoj GMO zabranjen. Saznao sam pre neki dan da neke naše velike poljoprivredne korporacije (ko je kupovao polj. firme u privatizaciji..) ipak uvoze seme i zitarice i distribuiraju ga po Srbiji i drugim zemljama u kojima se bave poljoprivredom, naravno kod nas bez ikakvih oznaka. Veći problem je što je američka administracija, po sopstvenom "priznanju" iz izveštaja američkog ministarstva poljoprivrede (USDA) počela pre više od deset godina da vrši strahovit pritisak preko raznih ucena, kao i podmićivanjem srpskih političara, naučnika sa naših instituta i profesora naših univerziteta (PR ime za mito je često "finansiranje studijske posete.."), da Srbija dozvoli uvoz, uzgajanje i trgovinu GMO. Linkovi na samo dva jako rečita izveštaja USDA su na kraju ove poruke. Vlada Srbije je već usvojila predlog izmena ovog zakona i sprema se sednica skupštine na kojoj će izmene biti usvojene. Dakle, hitno je da reagujemo! Izmene zakona omogućuju GMO u Srbiji. Navodno pod kontrolom države, ali u Srbiji nema ni resursa ni znanja ni za kakve prave kontrole. A i ko može da kontroliše vetar i pčele? Mada i pčele masovno odumiru po celom svetu. Kao ne zna se zašto. Pa evo zašto! Moramo sprečiti da skupština izglasa ove promene zakona! Jednom kada se naše oranice zagade GMO, pa ko će ih i kada očistiti? I KAKO? Znate i sami da gde god je čovek uticao na eko sistem uvođenjem do tada nepostojećih organizama na bilo koju lokaciju, sve je otišlo dođavola. Pogledajte samo koliko bubamara je bilo u Srbiji ove godine. Bilo je pomalo sablasno videti rojeve bubamara - ja nikada pre nisam video da se roje. Ali kome smetaju male slatke bubamare?... E pa to nisu one bubamare kojima ste se radovali kao deca! To su uvezene azijske bubamare!? Naših više i nema, jer su istisnute.. Ukucajte u google "Srbija Monsanto" i sve će vam biti jasno. Monsanto je prva ili druga poljoprivredno-prehrambena korporacija po veličini u svetu, poznata po tome što tera male poljoprivrednike u bankrot i na (na žalost vrlo česta) samoubistva. Monsanto i njima slični prave i patentiraju GMO kulture. Prvo morate svake godine da im plaćate seme, pesticide i licence, a drugo, ako na vašu njivu slučajno padne deo semena pod Monsanto patentima, a niste platili licencu, tužiće vas za "nadoknadu štete" i uništiti vam celu letinu. Samo u Indiji, svakih trideset minuta po jedan poljoprivrednik izvrši samoubistvo jer, uništen od strane Monsanta i njihovih advokata, ne može da izdržava sebe i svoju porodicu. A to je samo Indija. Po neproverenim informacijama, Monsanto već godinama ima "undercover" kancelariju u Srbiji iz koje koordinira plasman zabranjenog semena srpskim poljoprivrednicima, spremajući se tako za uvođenje novog zakona, kada će početi vreme naplate za njih. Ako mislite da je ovo deo teorije zavere, pročitajte tekst u Blicu "Paori odbranili polja modifikovane soje". U Americi spremaju novi federalni zakon po kome će uzgoj hrane u svom vrtu, iz svog semena, biti tretiran kao krivično delo!!?? Zašto, zato što Monsanto ne može na takvom aranžmanu da zaradi. Ovo nije teorija zavere, nego suva i bolesna istina. Google.. MOLIM VAS širite ovu priču dalje preko svojih statusa, promenite svoju FB sliku u neki od logotipova koje šaljem dole. Ne brinite za autorska prava, ja sam ih napravio. Šaljite poruke svojim prijateljima, povežite se sa grupom No GMO in Serbia i potpisujte peticiju koja je dostupna na toj grupi i organizujte potpisivanje među svojom familijom, prijateljima, poznanicima, kolegama. Ostavite kopiju sebi, a original pošaljite prema uputstvima sa No to GMO in Serbia grupe. Probudite se! Krenimo u akciju! Neki moji prijatelji mi kažu da nema smisla, da je bitka već izgubljena, jer ko sam ja da se suprotstavim Monsantu i američkoj administraciji. A ja kažem Ko će ako neću ja? Ko će ako nećemo mi? Ne smemo malodušno da se prevrnemo na leđa i pustimo da gaze po nama! I DA, MOŽEMO DA POBEDIMO! Akcija mora da bude konkretna! Od prepiske na fejsbuku nema ništa ako to ne prati veliki broj potpisa na peticiji protiv GMO u Srbiji koje će naši parlamentarci videti i uvažiti. Ljudi koji rade za Monsanto i slične kompanije su jako dobro plaćeni da rade to što rade. Njima je motivacija jasna (iako maloumna) - hajde da radim na uništavanju zdravlja moje porodice, prijatelja, sunarodnika, naše dece, jer ću ako uspem dobiti pare na kraju meseca. Moja motivacija je mnogo snažnija od toga - hajde da uradim sve što mogu da zaštitim zdravlje i živote mojih najmilijih. Molim vas da mi se pridružite, jer na strani zdravlja i života nema nikoga ko plaća. Dakle, nema bezumnih šrafova koji će odrađivati ovu akciju u pauzama između dva lakiranja noktiju jer će tako dobiti platu na kraju meseca. Neće niko, osim tebe! Ko god ima prijatelje u medijima treba da ih kontaktira i nagovara da pišu i istražuju. U lokalnim, regionalnim, državnim - važno je da se što više o ovome priča, i to što hitnije! Pocetak priče je ovo sto sam ja napisao danas. Ne mogu da naglasim dovoljno koliko je ovo važno. O životima nam rade! Zbog para!?!? p.s. Ne poznajem autore grupe No to GMO in Serbia i ne znam čime se inače bave. Ne želim da ovim tekstom pravim bilo kome bilo kakvu vrstu "marketinga", ali ova konkretna akcija je bitnija od svega što bilo ko od nas radi na svakodnevnom planu. Oko ove akcije moramo da se ujedinimo!
 
Natrag
Top