Gledao sam kako Aleksa krvari u liftu, zato tužim gradsku upravu

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Ogorčeni otac povređenog Alekse Bulajića priča za „Blic”


Gledao sam kako Aleksa krvari u liftu, zato tužim gradsku upravu




Izvor: Blic Boris Vuković | 29. 03. 2011. - 00:02h

BEOGRAD - Stigli na poziv posle pet minuta: Ekipa Hitne pomoćiZahvaljujući munjevitoj i efikasnoj akciji vatrogasaca i Hitne pomoći izbegnuta je tragedija u nedelju u zemunskom soliteru u Ulici Miće Radakovića. Da nisu stigli za manje od pet minuta, mali Aleksa Bulajić bi iskrvario pred očima roditelja, rođaka i šokiranih komšija.

129518_1602-dete-lift_f.jpg

Stigli na poziv posle pet minuta: Ekipa Hitne pomoći

- Vatrogasci su spasli život mog sina. Tužiću gradsku upravu, odnosno preduzeće “Gradsko stambeno” koje je sigurno krivo za ovu nesreću, neko mora da odgovara što se lift zaglavio. Priče da je dete bilo prelako i da je to razlog za zaglavljivanje, ali to su samo budalaštine, jer on ima više od 35 kilograma - najavljuje tužbu otac Milan Bulajić.

On kaže da se Aleksa igrao ispred zgrade, a potom otišao u stan na IX spratu da se napije vode.

- Rekao sam mu da se vrati stepenicama, kao da sam nešto predosetio. Videli smo da ga nema, pa sam izašao u hodnik. Čuo sam vriske i jauke, prepoznao glas svog deteta. Zatekao sam strahovit prizor između prvog i drugog sprata - jedva priča otac teško povređenog Alekse (9) koga je pre dva dana prikleštio lift u zgradi u Ulici Miće Radakovića 4 u Zemunu.

Nadežni u „Gradskom stambenom” tvrde da je lift u dobrom stanju i samo zbog toga što su svi senzori radili, mališan nije potpuno smrskan.
 
Natrag
Top