Garmin uređaji, mape

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Ahh, pa to nije sve mapa. Tj, koliko vidim imaš severnu i južnu evropu podeljenu - znači u memoriji imaš dva map img fajla.
Ne moraju oba da ti budu aktivna, manje ćeš opterećivati uređaj.
Ostalo su dodatni podaci
3D buildings - gmap3d.img
Foursquare POIs
Junction view - JCV
Time zone map - gmaptz.img
"SRX+ASR"/Voice recognition files (Automatic Speech Recognition)
G2 S&.db :NüRoute technology&trafficTrends
SID - traffic trends ,instaSearch , instaAdresses and POIs and FastRouting related
Parkopedia - pretpostavljam da su podaci za parkinge, takođe neka vrsta POI
 
Član
Učlanjen(a)
09.10.2009
Poruka
137
Šta mi savetujes da radim, da brišem ove pa da ubacim mapsorsom ili map install ponovo komplet 2019.20 ntu ili da ostavim? Ako nešto fali ubacio bi komplet.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Član
Učlanjen(a)
09.10.2009
Poruka
137
Nece mapa rusije da radi sa sd po tvom uputstvu. Verovatno jer se jedna od mapa ima naziv d6210070a.img
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Ma naziv ti možeš da sam daš kakav hoćeš. Na nekim uređajima bukvalno sam ih krštevao Sev.Evropa, Balkan... a na drugima mora strogo da se poštuje nomenklatura.
Ali obrati pažnju, mape moraju biti potpuno kompatibilne. Neke mape rusije koje sma svojevremeno skidao nisu htele da rade u paru ni sa jednom drugom, zavisno od provajdera.
Maksimalni broj aktivnih takođe mora da se poštuje.

P.S: Nema veze sa Garminom ali.... ko bre postavi ovu Forumsku .... kahm, roze ljubičasto plavu temu.
Gde da je promenim?
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Ovako, ovo je kompletno uprošćeno uputstvo

Lokacije fajlova:
/garmin/.system/ ; gmapprom.img (gmapprom1.img)
/garmin/MAP/ ;naziv karte po izboru.img
/garmin/MAP/gmap3d.img ; 3d objekti zgrade , gmap3d može i u /garmin/.system/
/garmin/JCV/xxxxx.jcv
/garmin/.system/SID/xxxxxx.sid

- Kod starijih uređaja, imenovanje mapa:

gmapprom.img
gmapsupp.img
gmapsup2.img

1. gmapprom.img
2. gmapsupp.img (Druga mapa)
3. gmapprom1.img (Treća mapa)
4. gmapoem.img (Četvrta mapa)

- NA SD karticu, formatirana u FAT32
folder unutar SD-a, pod nazivom Garmin, i unutar njega kopirajte samo jednu mapu
(ona koja zauzima više mesta GB) pod nazivom gmapsupp.img


- Kod NOVIJIH uređaja:

napravi se folder MAP u root-u interne memorije, i u njega stave više mapa sa različitim imenima, max 8 karaktera dužine
(balkan.img, nordics.img...)
tu ide i DEM fajl
- a može i na ext SD, folder Garmin, pa unutra...isti postupak
 
Član
Učlanjen(a)
09.10.2009
Poruka
137
Jel moze pošto je ova drive 51 sa besplatnim update-om da se ostavi ova sa dva IMG fajla i doda Rusija na sd i da bude rutabilna? Nisam nikako mogao da uključim hidden files da mi pokaže garmin/. system.

Uspeo sam da uključim hidden files, mora u skrivenom meniju navigacije da se uključi mass I hidden files.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Pa to sam ja i rekao - uključiti prikaz sistemskih i sakrivenih fajlova. Oba. Zna se tačno šta znači I u matematici :)

Elem. Ako su ti legalne mape u uređaju, mislim da nećeš moći da ubaciš piratsku. A takođe nije moguće mešanje regiona.
Pomenuh već - svojevremeno sam jedva našao jedno izdanje nekog nezavisnog provajdera (valjda ih ima 3) za Rusiju, koje je htelo da radi u paru sa evropom, naravno narodnom.
 
Član
Učlanjen(a)
09.10.2009
Poruka
137
Hvala, ovo nisam znao za legalne mape. Kadi mi gde mogu da nadjem Rusiju od drugih provajdera a da nije CN? Možda na 4pda?
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
E to je sada vrlo diskutabilno pitanje
Ranije sam bukvalno sve nalazio na gpsunderground, ali već neko vreme je Garmin sekcija mrtva. Ostaju 4pda i 4pna.
Bacih pogled, trenutno su dostupne Here i Navicom.

Eh, da, setio sam se i problema koji sam svojevremeno imao sa Rusijom - ĆIRILICA! :)
Zato nisam mogao da uklopim sve mape.
 
Natrag
Top