Šta je novo?

Garmin drive 61

Član
Učlanjen(a)
09.09.2009
Poruka
95
Dobio sam ovu navigaciju iz Nemačke i nema karte srbije.Igo navigaciju sam savladao ali ovo nikako.Zna li neko kako da ubacim mape balkanskih zemalja, odakle i gde se stavljaju.Sa garmin exspress nije to. Bilo kakav savet bi mi dobrodošao,ubacio sam i sd karticu od 16 G

Prilozi

• New Picture.jpg
    New Picture.jpg
    55,7 KB · Pregleda: 25
  • New Picture (1).jpg
    New Picture (1).jpg
    42,1 KB · Pregleda: 26
  • New Picture (2).jpg
    New Picture (2).jpg
    77,1 KB · Pregleda: 30
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.197
Ne bi bilo loše da se pre svega malo informišeš uopšteno o načinu kako to ide kod Garmina. Da ne bih kucao stranice i stranice, potraži informacije na ovom ili nekom od renomiranih ino foruma.
A generalno:
Da se ne bi petljao oko krekovanja, pačovanja i slično, skineš već otključane mape.
Najpre moraš videti da li tvoj uređaj vidi NTU mape, ako ne onda skidaš NT kompatibilne (U se odnosi na unikod).
Ima i NT i NTU izdanja da se skinu vrlo sveža...Celo izdanje, trenutno aktuelno city_navigator_europe_nt_2018.10. cca - 2.7 GB
a Image All unlocked CN NT EU 2018.10 ALL - 3.61 GB
Treba ti mnogo manja kartica :)
Na njoj kreiraš folder Garmin, u njemu stavljaš gmapsupp.img.
U sam uređaj se obično ubacuju ostali fajlovi - GMAP3D, JCV...prikačiš ga na komp, uključiš prikaz skrivenih fajlova, i teraj.

Ako hoćaš samo jedan region, potreban ti je softver, pa krojiš mapu po želji
BaseCamp ili MapSource su programi.
U tom slučaju, skineš (trenutno aktuelne)
Garmin City Navigator Europa NT 2018.10 Mapsource Version - cartella .gmap UnLocked//ili NTU//
a potom
kopiraj otpakovan gmap folder u garmin map directory
WIN10/8/7/Vista = C:\ProgramData\Garmin\Maps (sakriven folder)
ili
XP = C:\Documents and Settings\All Users\ApplicationData\Garmin\Maps
i BaseCamp ili Mapsource tada vide mapu
onda možeš da kreiraš i prebaciš image na uređaj/karticu

Inače, po netu mogu da se naću već spremni paketi za skoro svaki region, pa ne moraš da se mučiš :D
Zaključani imidži su neophodni za neke uređaje, mislim da nije slučaj kod tebe. Za starije modele a i uopšte uvek je najlakše skinuti unlocked.

Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.09.2009
Poruka
95
Ne bi bilo loše da se pre svega malo informišeš uopšteno o načinu kako to ide kod Garmina. Da ne bih kucao stranice i stranice, potraži informacije na ovom ili nekom od renomiranih ino foruma.
A generalno:
Da se ne bi petljao oko krekovanja, pačovanja i slično, skineš već otključane mape.
Najpre moraš videti da li tvoj uređaj vidi NTU mape, ako ne onda skidaš NT kompatibilne (U se odnosi na unikod).
Ima i NT i NTU izdanja da se skinu vrlo sveža...Celo izdanje, trenutno aktuelno city_navigator_europe_nt_2018.10. cca - 2.7 GB
a Image All unlocked CN NT EU 2018.10 ALL - 3.61 GB
Treba ti mnogo manja kartica :)
Na njoj kreiraš folder Garmin, u njemu stavljaš gmapsupp.img.
U sam uređaj se obično ubacuju ostali fajlovi - GMAP3D, JCV...prikačiš ga na komp, uključiš prikaz skrivenih fajlova, i teraj.

Ako hoćaš samo jedan region, potreban ti je softver, pa krojiš mapu po želji
BaseCamp ili MapSource su programi.
U tom slučaju, skineš (trenutno aktuelne)
Garmin City Navigator Europa NT 2018.10 Mapsource Version - cartella .gmap UnLocked//ili NTU//
a potom
kopiraj otpakovan gmap folder u garmin map directory
WIN10/8/7/Vista = C:\ProgramData\Garmin\Maps (sakriven folder)
ili
XP = C:\Documents and Settings\All Users\ApplicationData\Garmin\Maps
i BaseCamp ili Mapsource tada vide mapu
onda možeš da kreiraš i prebaciš image na uređaj/karticu

Inače, po netu mogu da se naću već spremni paketi za skoro svaki region, pa ne moraš da se mučiš :D
Zaključani imidži su neophodni za neke uređaje, mislim da nije slučaj kod tebe. Za starije modele a i uopšte uvek je najlakše skinuti unlocked.

Skinuo sam ,,City Navigator Europe NTU 2018.10,,
i on ima u sebi
New Picture.jpg

i gde šta ide

i da pitam,imam ove mape
19441154_1707604442601667_1012347722_n.jpg

samo ova zadnja radi, gde se one brišu

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.197
Joj, rekoh li ja da pročitaš malo više o garminu :) To podrazumeva i o njegovoj strukturi fajlova.
Aditional files - dodaci
Cyclops - kamere
Unlocked IMG - očigledno mapa
A to što već imaš, prva dva su dodaci. Koliko znam foursquares su za Nuvi 25x9 seriju, baza restorana, prodavnica, isl;, parkopedia je baza parkinga.
Kao što rekoh, brišu se iz same memorije uređaja, da bi ih video treba da imaš prikaz skrivenih i sistemskih fajlova na kompu.
Čitaj.

Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.09.2009
Poruka
95
Čitam druže, čitam, pa više i neznam šta čitam.Jer je ovo sve novo.Da može igo da se nabaci na ovu navigaciju bio bih presrećan.>Uključio sam opciju prikaza skrivenih fajlova, i sem na prvoj slici,ništa drugo ne vidim na uređaju,ali nastaviću i dalje da tražim negde uputstvo instalacije karata.

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.197
Ne instaliraš ih. Dakle, dovoljno je samo na kartii napraviti folder i u njemu staviš image određeno imenovan. To je mapa. A ti u podešavanju u samom uređaju možeš da biraš koju mapu ćeš koristiti (štikliraš, jelte)
A da li su ti već potrebni
- Lane Assistant
- Junction view (JCV)
- G2Sto je već pitanje :) nije zgoreg imati ih.
I opet, na prvim slikama se uopšte ne vidi sistem uređaja, a mape i ostalo fajlovi sakriveni su u njemu.
Imaš i drugi P.P.

Član
Učlanjen(a)
09.09.2009
Poruka
95
Sa kojim programom se mogu videti skriveni fajlovi, u win 7 mi je čekirano prikaz skrivenih fajlova i samo ono gore u prvom postu vidim

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.197
... da bi ih video treba da imaš prikaz skrivenih i sistemskih fajlova na kompu...

Prikaz skrivenih i sistemskih fajlova.
Čitaj pažljivo, vrlo sam precizan kada dajem instrukcije.

Opcija "Hide Protected Operating System Files" treba da bude isključena - deštiklirana).

Član
Učlanjen(a)
09.09.2009
Poruka
95
Prepostavljam da je caka u skrivenim folderima. jer kada ovo saberem ima oko 460 mb a treba da ima 4,29 GB

New Picture (1).jpg New Picture.jpg