G-tačka

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
G tačka je jedno od najvažnijih mesta kada je u pitanju seks. Otkrivena je pedesetih godina, ali za razliku od većine novootkrivenih mesta, nju nije otkrio neki bradati istraživač sa gangrenom i promrzlinama. Zasluga pripada ginekologu Ernstu Grafenbergu: on je otkrio snažnu erogenu zonu unutar vagine, koja se uvećava kada se direktno stimuliše. Otkriće je izazvalo popriličnu senzaciju, kao što možete i da zamislite, ali se prilično dugo i sumnjalo u njega.

Muška G tačka je žlezda prostata (o tome više kasnije), ali žensku mnogi još uvek osporavaju, a izgleda i da je nema baš svaka dama. Bilo kako bilo, vredi potražiti je, zato čitajte dalje...

Dame, možete je potražiti same ili naći nekoga da je potraži umesto vas - u svakom slučaju, prva stimulacija G tačke može da bude prilično neprijatna. Ispraznite bešiku, a potom probajte da se opustite jer bi taj osećaj trebalo da prođe. I pazite da vam vagina bude dovoljno vlažna.

Najjednostavniji položaj u kome sami možete da pronađete svoju G tačku jeste kad čučnete. Gurnite prst u vaginu, savijajući ga prema pupku. G tačka bi od nadražaja trebalo da nabrekne, pa ćete je tako lakše napipati. Smatra se da je otprilike veličine ovećeg zrna graška.

Sada je trenutak da se oproba i neko drugi: lezite na leđa savijenih kolena i podmetnite omanji jastuk ispod zadnjice. Ostalo je manje-više kao u prethodnom pasusu - postarajte se da partneru stavite do znanja da ju je pronašao.

Stimulacija G tačke može dovesti do toga da žena izbaci malu količinu beličaste ili providne tečnosti i, u kombinaciji sa stimulacijom klitorisa, to može biti orgazam koji pruža najveći mogući užitak. Položaj "od pozadi" je najbolji za stimulaciju G tačke zato što na taj način prednji zid vagine trpi veći pritisak.

Da, gospodo, i vi imate G tačku. Prilično je teško da je pronađete sami, budući da se nalazi iza rektuma, ali oni među vama koji su dovoljno gipki i hrabri treba da probaju sledeće: lezite na leđa podvijenih kolena sa stopalima na podu (ako ovaj položaj ne dovede do rezultata, privucite kolena grudima).

Koristeći veću količinu lubrikanta gurnite palac i pritisnite prednji zid rektuma. Mnogo je lakše ako je neko drugi potraži umesto vas. Zauzmite isti položaj, a neka vaš partner gurne prst premazan lubrikantom opipavajući prednji zid rektuma, sve dok ne napipa nešto poput lešnika.

Bingo! Sad počnite čvrsto da masirate nadole. Mnogi muškarci tvrde da su orgazmi postignuti stimulacijom G tačke snažniji i da, umesto ejakulacije u mlazovima, dovode do kontinualnog mlaza.

Zato operite ruke, nanesite lubrikant i bacite se na posao. Uvek je dobro još jednom oprati ruke ako su bile u dodiru s rektumom, zato što kasnije možete preneti bakterije na druge delove svog ili partnerovog tela. Ne budite sramežljivi - vredi isprobati a može vam promeniti seksualni život!

(preuzeto sa www.durex.com)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
28.04.2009
Poruka
17.811
Dosta više sa preuzimanjem nekih tudjih izvora.
Dajte konkretno, dali ovo radi, jer probao neko, i da li je potreban neki dodatni softver da bi sve ovo radelo u praksi ???
I jer ima neki video tutorial s youtube ili sl da vidimo. Ja nisam dovoljno gipak i hrabar i mrzi me da tražim.
HOĆU video tutorial ovog.
 
Član
Učlanjen(a)
16.05.2009
Poruka
669
Da li radi????
E moj Aka..... govorim u ime svake zene....G TACKA POSTOJI!!!!!!!!!!!!!

Sto pre to vi muskarci shvatite, to ce pre zene biti srecnije i zadovoljnije....a samim tim eto mira u kuci :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Dosta više sa preuzimanjem nekih tudjih izvora.
Dajte konkretno, dali ovo radi, jer probao neko, i da li je potreban neki dodatni softver da bi sve ovo radelo u praksi ???
I jer ima neki video tutorial s youtube ili sl da vidimo. Ja nisam dovoljno gipak i hrabar i mrzi me da tražim.
HOĆU video tutorial ovog.

Opusti se Aka srećo moja,radi radi,samo što si ti izgleda lenj da se potrudiš,ja ti ne mogu pomoći pošto si daleko;)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Radi i te kako... ali da se treba potruditi - treba definitivno. Obe rade, i muška i ženska - isprobano! ;-)
 
Natrag
Top