Fudbalski policajac ili policijski fudbaler?!

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Fudbalski policajac ili policijski fudbaler?!


31-godišnji defanzivac novog nemačkog prvoligaša St. Paulija, Fabijan Bol, u poslednje vreme dobija sve više medijskog prostora. Odgovor leži u činjenici da Pol radi i kao policajac.

8165-1.jpg


St. Pauli je proteklih godina igrao u nižim ligama, i kao u mnogim manjim klubovima, njihovi fudbaleri bili su većinom amateri koji su "za hleb" zarađivali izvan fudbalskih terena. Međutim, prošle godine su ušli u prvu ligu, sa Polom kao jednim od boljih igrača. Problem je nastao kada je postalo jasno da bi u sledećoj sezoni morao da izdvaja još više vremena za fudbal, tako da bi njegov policijski posao "ispaštao".

- Ja sam pre svega policajac, to je moj primarni posao. - izjavio je Pol.

Otkrio je takođe da kao nemački "plavac" prima platu u iznosu od 1300 evra mjesečno, dok bi u sledećoj sezoni kao fudbaler zarađivao desetak puta više.

- Moram priznati da mi ovog trena nije lako, fudbal sam smatrao kao odmor od dežurstva na ulicama. Šta će biti u budućnosti, ne znam, ali mislim da će se moj život okrenuti "na glavačke"... - rekao je za kraj.


goserbia.com
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
A kako bi se onda tretirao start sa dve noge na njega, ili udaranje laktom-napad na policajca? :lol:
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ne ginu bukagije... a ovi u St. Pauliju su poznato kao tvrdo jezgro komunista, tako da bi kazna bila adekvatna yes3
 
Natrag
Top