Fudbaler Boltona Muamba doživeo srčani udar

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Muamba proslavio rođendan u bolnici

[h=1]Muamba proslavio rođendan u bolnici
[/h] Izvor. B92, Tanjug


Fudbaler Boltona Fabris Muamba, koji se oporavlja od srčanog udara na meču FA kupa protiv Totenhema, proslavio je u bolnici 24. rođendan.

15790143904f6b372a9b3d0992871139_orig.jpg
Engleski mediji prenose da je Muamba bio odlično raspoložen i da nije skidao osmeh sa lice.
Njegov oporavak ide munjevitom brzinom, iako je i dalje na intenzivnoj nezi. Dan ranije u poseti bili su mu saigrači i menadžer Oven Kojl, dok ga je u petak posetio predsednik kluba Fil Garsajd.
"Lekari su zadovoljni kako se Muamba oporavlja od srčanog udara. Čak su najavili da bi uskoro mogao na kućnu negu", rekao je Gartsajd.

Muamba je 17. marta na "Vajt Hart Lejnu" doživeo srčani udar, a lekari su kasnije saopštili da njegovo srce nije kucalo punih 78 minuta.

Ekipa Boltona trenutno ima bod više od timova koji se nalaze u zoni ispadanja u Premijer ligi, a u subotu će dočekati Fulam.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Muamba ne haje za infarkt, za mesec dana počinje sa treninzima!

Muamba ne haje za infarkt, za mesec dana počinje sa treninzima!


Tanjug |



Fudbaler Boltona Fabris Muamba, koji se uspešno oporavlja od srčanog udara na meču FA kupa protiv Totenhema, mogao bi za mesec dana da počne sa laganim treninzima. Iako su mu mnogi doktori preporučili da odustane od fudbala kako bi sačuvao zdravlje, igrač Boltona ne može bez "najvažnije sporedne stvari na svetu".

225932_muamba01-afp-paul-ellis_f.jpg


Prema informacijama iz bolnice pitanje njegovog povratka na teren se praktično više i ne postavlja, iako pre samo tri nedelje njegovo srce nije kucalo punih 78 minuta.


Muamba je prethodne nedelje počeo samostalno da hoda, u petak je proslavio 24. rođendan, a uskoro bi trebalo da bude pušten na kucno lečenje.


Nekadašnji mladi reprezentativac Engleske doživeo je srčani udar 17. marta, u 41. minutu četvrtfinala FA kupa protiv Totenhema.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Muambina zahvalnica u obliku torte

Muambina zahvalnica u obliku torte

Izvor. B92 | JT


Fudbaler Boltona Fabris Muamba odlučio je da se velikom tortom zahvali doktorima u bolnici „Čest“ koji su mu spasili život.

12122806874f75bf741e489842486980_orig.jpg

Muamba je doživeo srčani udar na utakmici FA kupa protiv Totenhema, 17. marta, zbog čega se onesvestio na terenu, a bio je i klinički mrtav čak 78 minuta.

Ipak, mladi engleski reprezentativac se neverovatno oporavlja od tada i uskoro bi trebalo da bude prebačen u bolnicu „Aleksandra“ u Čidlu, na severozapadu Engleske.

Tim povodom, Muamba je osoblju u bolnice, gde su skoro mesec dana brinuli o njemu, doneo tortu na kojoj je pisalo:

„Celom osoblju londonske „Čest“ bolnice koje mi je pomoglo u oporavku od Fabrisa Muambe i porodice“.

Naredna faza oporavka za Muambu trebalo bi da traje nekoliko dana, a ne nedelja, kako se prvo očekivalo, a iako su se pojavile informacije da bi on uskoro mogao da se vrati treninzima, još uvek je rano pričati u tome. U svakom slučaju, prvi čovek Boltona Fil Gartsajd obećao je Muambi da će imati posao do kraja života u klubu, ako ne bude mogao ponovo da zaigra fudbal.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Fabris Muamba pušten iz bolnice

Fabris Muamba pušten iz bolnice


Beta |




Fudbaler engleskog Boltona Fabris Muamba pušten je iz bolnice, mesec dana nakon što je doživeo težak srčani udar tokom utakmice FA kupa sa Totenhemom.

235602_mdf07897_f.jpg


Muamba se lečio na intenzivnoj nezi kardiološke bolnici od 17. marta, kada se srušio na terenu. Njegovo srce tada nije radilo 78 minuta.


"Radujem se nastavku oporavka i što ću provoditi dragoceno vreme sa svojom porodicom", poručio je igrač sredine terena i bivši mladi engleski reprezentativac Muamba.

U zajedničkom saopštenju Boltona i bolnice, trener engleskog premijerligaša Oven Kojl je naveo da je sada "važno da Fabrisu i njegovoj porodici budu pruženi vreme i prostor da budu zajedno".

Muamba je na slici sa doktorima Endrjuom Dinerom i Semom Mohidinom koji su mu najviše pomogli prilikom oporavka.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Muamba: Želim ponovo na teren

Muamba: Želim ponovo na teren

Izvor. B92, Reuters | JT



Fudbaler Boltona Fabris Muamba rekao je da bi voleo da nastavi karijeru u prvom intervjuu posle srčanog udara na utakmici sa Totenhemom u FA kupu.


20459397814f93c2dc4d917970629988_orig.jpg


Muamba se onesvestio na toj utakmici, a iako je čak 78 minuta bio klinički mrtav, neverovatno se oporavlja i ističe da se oseća bolje nego ikada.

“Bilo bi odlično ako bih mogao ponovo da igram fudbal i nadam se da će se to desiti. Ali, još je lepše što imam šansu da živim i da volim svoju porodicu. Srećan sam čovek”, rekao je Muamba u intervjuu za britanski “San”, svoj prvi od utakmice sa Totenhemom, koja je prekinuta čim je njemu pozlilo.

U ponedeljak, samo dva dana pošto je italijanski fudbaler Pjermario Morozini preminuo posle srčanog udara na terenu, Mumaba je napustio bolnicu. Iako je mesec dana prošlo od njegovog srčanog udara, doktori i dalje ne znaju šta ga je izazvalo.

“Uradili su mi dosta testova, ali još uvek nije jasno šta je tačan razlog, a možda nikada nećemo ni saznati”, rekao je Muamba, “Možda se to nikada ne ponovi, ali sada idem dan po dan i cenim svaki trenutak, što je veliki dar”.

Muamba je istakao da je trenirao sasvim normalno pred utakmicu sa Totenhemom, ali se seća da nešto nije bilo u redu u minutima pre srčanog udara.

“Gotovo nikada nisam bio prehlađen, nikada nisam imao problema sa srcem. Sećam se da sam bio u veoma dobroj form ii baš sam se radovao meču. Znam da sam pokušao da prihvatim pas Martina Petrova sa leve strane i odjednom mi se zavrtelo. Ali, to nije bila obična vrtoglavica, osećao sam se kao da trčim unutar tuđeg tela. Teško je to objasniti. Posle se ponovo desilo, onda nisam više mogao ni da gledam, ali nisam osećao nikakav bol”, istakao je fudbaler Boltona.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Muamba ponovo na “Ribok stadionu”

Muamba ponovo na “Ribok stadionu”

Izvor. B92 | JT


Fudbaler Boltona Fabris Muamba prisustvovaće utakmici svog tima i Totenhema na “Ribok stadionu”, koja je zakazana za sredu.

1845336784f8c426252512786522554_orig.jpg

Muamba će tako prvi put uživo gledati utakmicu Boltona pošto je doživeo srčani udar na utakmici FA kupa upravo protiv Totenhema na “Vajt Hart Lejnu” 17. marta.

Pošto se onesvestio na terenu, Muamba je čak 78 minuta bio klinički mrtav, ali se od tada neverovatno oporavlja, na oduševljenje menadžera Boltona Ovena Kojla.

“Svi u klubu smo oduševljeni jer ćemo moći da pozdravimo Fabrisa i njegovu porodicu ponovo na “Riboku”. Svi se radujemo što će ćemo ga videti. Utakmica sa Totenhemom je prikladna jer znam da Fabris želi da se zahvali navijačima oba tima na njihovoj podršci”, rekao je Kojl.

Muamba je posle srčanog udara proveo mesec dana u bolnici u Londonu, iz koje je otpušten 16. aprila. Iako je izrazio želju da se vrati fudbalu, još uvek nije poznato da li će moći ponovo profesionalno da se bavi sportom, ali su mu iz Boltona poručili da ga sigurno čeka doživotni posao u klubu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Muamba: Ovo nije dobro za moje srce

Muamba: Ovo nije dobro za moje srce

Izvor. B92 | AK


Spektakularan finiš sezone u Premijer ligi ispratio je i Patris Muamba, fudbaler Boltona koji se oporavlja od infarkta.

5262189224fb008110a9ee925773126_orig.jpg

Na njegovu žalost Bolton je ispao iz Premijer lige, a na račun svog zdravlja našalio se u vezi sa konačnim raspletom sezone.

"Mislim da gledalje i slušanje o fudbalu danas nije dobro za moje srce", napisao je Muamba na "tviteru".

U poslednjem kolu Premijer lige, Mančester siti je do titule stigao sa dva gola u sudijskoj nadoknadi meča, dok je Bolton ispao remijem u Stouku, iako je vodio do 77. minuta.
 
Natrag
Top