Francuskinja u Beogradu

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
[h=1]Francuskinja u Beogradu: Došla, videla i - ostala![/h]




Beograd - Novogodišnji praznici su vreme kada stranci “okupiraju“ Beograd. Tih nekoliko dana koje ovde provedu dovoljni su da sa sobom ponesu uspomene za čitav život. Međutim, među njima ima i onih koje Beograd toliko očara da nikada više ne odu iz njega. Jedna od njih je i Karina Hejden (27), francuska blogerka koja već dve godine živi u srpskoj prestonici.


597862-31.jpg



Svoje impresije o Srbiji ona je podelila sa čitaocima na svom blogu u tekstu “Četiri razloga da posetite Srbiju”. Rođena je u jednom gradu nedaleko od Pariza, a u Beograd je došla 2010. godine u posetu tadašnjem dečku, a sadašnjem mužu.

- Ono što me je impresioniralo u Beogradu je to što vrlo lako možete da zaboravite da ste u gradu i pobegnete od buke. Na primer na Adu Ciganliju, gde možete uživati na plaži, a odmah pored vam je i šuma i sve to u srcu grada - kaže Karin za “24 sata“.


Ada Ciganlija i Kalemegdan su joj ujedno omiljena mesta u gradu, a kako kaže, kad dođe jesen voli da prošeta Savskim kejom i uživa u bojama.


- Ovde možete uživati u prirodi na mnogo mesta i to je tako relaksirajuće. To nikada nećete naći u Parizu, jeste da on ima nekoliko parkova, ali tamo ste okruženi gradskom bukom - priča Karin.


597849-30.jpg



Kao nekome ko ne govori srpski jezik bilo joj je teško da pronađe posao, zbog toga je odlučila da sreću okuša na internetu. Osim bloga, ona piše tekstove za strane klijente na engleskom i francuskom jeziku.


- Odlučila sam da pišem o Srbiji zato što je ovo divna zemlja o kojoj mnogi imaju predrasude zbog ratova. Kada sam porodici rekla da ću doseliti ovde mislili su da sam luda. Reakcije ljudi na blog su uglavnom pozitivne. Mnogi od njih su mi zahvalni i veoma srećni što neko pozitivno govori o Srbiji. To mi puno znači i zahvalna sam im na tome - kaže ova blogerka koja ujedno na svom blogu deli savete o tome kako započeti karijeru na internetu.


Zbog bebe nije uspela puno da putuje Srbijom, ali se nada da će naredne godine posetiti Zlatibor i Mokru goru.



Izvor:
24sata.rs
 
Natrag
Top