Finska: Gužva u Deda Mrazovom selu

Dałe
Učlanjen(a)
04.10.2011
Poruka
3.295
[h=2]Finska: Gužva u Deda Mrazovom selu[/h]
B92



Deda Mrazovo selu u finskom gradiću Rovaniemi prepuno je ljudi iz celog sveta koji žele da upoznaju Deda Mraza. Oni koji ne mogu do Finske, odlučuju se da Deda Mrazu pošalju pismo

santa.jpg


ROVANIEMI - I ove, kao i svake godine pred Božić, Deda Mrazovo selo u finskom gradiću Rovaniemi prepuno je ljudi iz celog sveta koji žele da upoznaju Deda Mraza.

Susretu sa njim najviše se raduju deca, ali ima i odraslih koji ne žele da propuste da barem jednom u životu upoznaju Deda Mraza.

Oni koji ne mogu da stignu do Finske, odlučuju se da mu pošalju pismo, u kome iznose svoje želje.

Pismo na kome je samo pisalo "Babo Natale" uspelo je da stigne na svoje odredište u Finsku, kao i mnoga druga pisana na raznim jezicima: "Pere No"el et ses lutins, Planete des reves" (Franuska), "Deda Mraz, 96 930 Artički Krug, Finska" (Srbija), "Santa, Santa's Grotto, North Pole, Lapland" (Britanija), "Santa !!! North Pole, Finland" (SAD).

Oni koji su imali više sreće uspeli su da upoznaju Deda Mraza u njegovom selu, u blizini Arktičkog kruga.

"Ja verujem u Deda Mraza pomalo u svom srcu", rekli su Akihiko Asao i njegova supruga Chihiro (30) koji su da bi upoznali Deda Mraza došli iz Jamanašija, nedaleko do Tokija.

"On je stvaran, mi verujemo u njega", uzviknuli su Dino Taričioti (28) i njegova supruga Federika Paljija (29), koji su došli iz Rima samo da bi ga videli i uverili se kako je on predivan.

Ono što veoma iznenađuje jeste da veliki broj odraslih bez dece dolazi u Finsku da upozna Deda Mraza.

Ljubaznom čiki u crvenom odelu nije važno da li su mu u posetu došla mala ili velika deca.

"Kada imate godina koliko ja imam, a imam preko 400, svi su vam deca", izjavio je Deada Mraz za AFP.

Najmlađi posetioci, naravno, najviše veruju.

Petogodišnji Havi iz Vinarosa u Španiji objasnio je Deda Mrazu sedeći mu u kirlu šta tačno želi da dobije na poklon za Božić, dok se šetogodišnji Dimitri, prevazilazeći strah, raspitivao da li su svi pokloni spremni.

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top